Jump to content

зацепване на рм мотор


Kuman

Recommended Posts

В интересна истината и аз нямам OT на колелото на разпределителния вал, но то пък лесно се прави маркер за предпочитане пергаментен бял чертички на колелото и ремъка едновременно и по същия начин на коляновия, иначе имаш опция и да гледаш прозореца на маховика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да сменя водна помпа, но се оказа, че трябва да сваля ангренажен ремък.Ще съм Ви много благодарен,ако ми покажете белезите.

Няма нужда да сваляш анренажния ремък.Просто свали цялото тяло,което ляга на блока.И след това свали самата водна помпа.Но много внимавай с болтчетата.Късатсе като солети!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да сваляш анренажния ремък.Просто свали цялото тяло,което ляга на блока.И след това свали самата водна помпа.Но много внимавай с болтчетата.Късатсе като солети!

:hilezh: Точно така.... за солетите не си много прав ама ако я е минал някой от "нашенци" може.... Колкото до помпата сваля се ремъка има едно или две болчета които минават през капака на ангренажа и още 3-4 на самата помпа....

Редактирано от oldtimer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да сменя водна помпа, но се оказа, че трябва да сваля ангренажен ремък.Ще съм Ви много благодарен,ако ми покажете белези.Именно заради 'солетите' не искам да свалям целия кожух,а само помпата .Също и ремъка ми е за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колко му е да се свали с кожуха тая помпа - за 10 минути и ако се скъса някой болт се оправя 15 пъти по-лесно при свален кожух!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колко му е да се свали с кожуха тая помпа - за 10 минути и ако се скъса някой болт се оправя 15 пъти по-лесно при свален кожух!

:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Няма нужда да сваляш анренажния ремък.Просто свали цялото тяло,което ляга на блока.И след това свали самата водна помпа.Но много внимавай с болтчетата.Късатсе като солети!

Уви, наистина се късат лесно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви, наистина се късат лесно :respekt:

Ако знаеш колко съм псувал...Колкото и да се стараех като сменях моята помпа,2 болтчета се скъсаха.Но с малко играчка и мамата и това се оправя.Важното е ние да сме живи и здрави! :machkaputt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...