Jump to content

Как се сваля тавана, а след това и люка на А4 B5 95г.


Tuchev

Recommended Posts

Търсих, рових, ама не можах да намеря нищо по тази тема! Май май са ми отишли водачите на люка и се отваря вече само нагоре (той и на зад отива, ама не иска да се върне без да го дърпам с ръцете), та въпросът ми е как да сваля тавана (кое се маха първо, второ и т.н.)? На майстор не ми се кара, защото само за едно сваляне на тавана ми искаха 150 лева и после не знам си още колко за да ми го оправят люка. Мисълта ми е да си намеря някой люк работещ втора ръка и да си го сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички пластмасови кори на страничните колони с коланите , също пласмасите на предните колони над таблото и задните пластмасови кори с плафоните и стигаш до тавана.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те на щипки ли са?Страничните знам как се свалят където са на коланите, но другите ги гледам и се чудя как са хванати...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
А щипките като тези на корите на коланите ли са? И в кой край се намират - горе и долу?

Ще се вкараш в интервенция, която ще ти отнеме много време. Ако не си го правил досега, важно е да имаш гараж където да я държиш, за да не остане разкостена на улицата. Също най-добре не го отваряй повече, докато не се ремонтира, че може и други поразии да станат по него.

Виж тази тема между другото:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...p;#entry1218696

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като я свалих,вече знам как е захваната.Славят се корите,които са на копчета,плафоните(задните са на щипки,предния на 2 болтчета),сенниците,корите в багажника(4 на брой), на средната и предната колонка ,и един болт пред предния плафон и кората е готова за сваляне....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го бъркаите колегата. Съветите до момента са правилни че трябва да свалиш всички кори, които имат допирна точка с тавана, сваляш и плафоните всички до един, сваляш сенниците и дръжките над вратите, както и всички уплътнения на вратите. С тях внимавай защото това плюшеното, което е като лайстна върви само с уплътнението. Тогава тавана ти ще увисне от всички страни, но няма да падне. Държи го една "Т-образна" рамка на шибедаха, тя се маха когато е отворен назад шибедаха. Като го погледнеш отгоре стои като капак малко. Тогава вече можеш да го свалиш. Понеже не си писал седан или авант е - ако е седан незнам как ще го изкараш тавана. Струва ми се, че ще се наложи да пуснеш предните седалки да паднат и ще го вадиш малко по диагонал. Ако има още нещо питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...