Jump to content

Помагайте колеги спуках си картера.


nikolaivw

Recommended Posts

И така нашите хубави пътища си взеха поредната жертва .Спуках си картера но пукнатината е много малка и само силзи маслото. Имали някакво лепило, което да може да залепи алуминия ,картера неми се сваля и търси втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така нашите хубави пътища си взеха поредната жертва .Спуках си картера но пукнатината е много малка и само силзи маслото. Имали някакво лепило, което да може да залепи алуминия ,картера неми се сваля и търси втора ръка.

Много кофти колега,

Лошото е че постоянно сълзи мастло,това ще е проблем за каквато и да и манипулация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вчера го замазох със един конструктивен силикон термо и усуко устойчив залепвал за сичко :D и несъм го виждал дали си е свършил работата . Но питам дали някой е липил картер и с какво ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сажалявам за проблемите ти, но най добре е да го свалиш и завариш. Дори и да се лепи, пак ще трябва сваляне за да се обезмасли мястото на лепене. Има ли масло или гориво някъде нищо не хваща като хората върху него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега можеш да попиташ колежката Ангелина Славкова как се е справила с проблема,знам че тя наскоро имаше нещастието да спука нейния картер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших проблема със "студената заварка" (течния метал) . Дори не го свалях. Изчистих го добре преди това и го намазах. За малко повече от година нямам проблеми. Е разбира се дупчицата трябва да е много малка както казваш иначе не става.

Редактирано от Lex_Luthor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветна заварка - 50точки и забравяш за каквото и да е сълзене, и течове :Eyecrazy:Естествено сваляне и после нови масла и филтри :f_ck_you:

Редактирано от Tani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две години карам със залепен картер. И до сега не е протегло изобщо. При мен сълзеше масло, така че дупката е била малка. По съвет на майстор, който ги лепи си взех лепило тип течен метал, мисля беше Bison. Изчистих мястото с коресилин и намазах с лепило около 2-3 см радиус. Тук е най-важната част: трябва да се изреже парче от материал, който да държи лепилото към основата и да не се раздуе от идващото масло. За целта парче от комарник свърши работа. После още един слой лепило и след 2-3 часа колата е готова да се кара. Маслото не съм го източвал преди лепенето, само двигателя беше студен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си играй да го лепиш ще ти вземат толкова колко струва нов в Юнитраде-х. Обади им се задължително и попитай колко точно ще ти струва нов заедно със смята при тях. На мен за А3 ми излезна 150 нов + 50 смяна. И задължително се пробвай да си заведеш щетата при застрахователите. Аз заведох джанта и гума , картер също би трябвало да може. Търсете се си правата това е единствения начин да има някаква промяна. Телефона за авточастите в Юнитраде е 02 807 4108 обади се и провери. Най-малкото за да разбереш колко струва нов и да си направиш сметка дали си струва да купуваш стар или да лепиш.

Редактирано от fizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш и и го караш някъде, където правят аргонови заварки. Ако е само пукнатина, няма да ти вземат повече

от 15-20лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

taka e!! потвърждавам!

аз лично около 6 пъти съм чупил картер :f_ck_you: и си го свалям заваряват си го и всичко е 6 :Eyecrazy:

такива временни течни метали не знаш в кой момент ще протекат, за това аргоновата заварка си е чиста ралта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на 1,8 е гадост. Сваля се картера трудно и струва доста. Пробвай със заварка на място, даже може и да не точиш маслото, то ще служи за охлаждане на заварката да не вдигне рязко температура кртера локално и да не се появят шупли или микропукнатини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...