Jump to content

Питане за нивото на ATF


Recommended Posts

Здравейте,днес ми се наложи да свалям радиатора-колата е автоматик- А6 95-а година 2.6 куатро.Изтече около 200-300 мл от маслото на скоростите ,аз му долях около 600.Проблема е,че няма щека и не мога да разбера нивото...незнам -да наливам ли още ?Ако някой може да ме посъветва нещо ще съм благодарен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновенно някъде по кутията има пробка-нивомер,когато доливаш се развива и чакаш да прелее,примитивно но ефективно :hilezh: ,търси в Аутодатата например,или в ЕЛСА-та за такива "тънкости"(моите не бацат в момента,щях да изровя иначе кАртинка).Естествено добре е колата да е на подемник.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновенно някъде по кутията има пробка-нивомер,когато доливаш се развива и чакаш да прелее,примитивно но ефективно

Обаче това се прави на точна температура на маслото, на моето ауди - 40 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам,при мен е точно като на картинката от аутодата.бях покарал малко да позагрее маслото,седях и да поизстине после.като отвих горната пробка и като тръгна това масло...добре че не беше много топло та успях да го запуша.а уж от там се долива,докато потече :rolleyes: е да ама не.откачих едната тръба от радиатора и бой от там с една спринцовка...поне възстанових това,което изтече и малко отгоре...ама аз ли греша нещо незнам,вие кажете...

bb133c7c361f8732ab497778472f3d86_120x90.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...