Jump to content

Музика за Ауди 80


Recommended Posts

Здравейте нов съм във форума и имам следния въпрос!

Значи първо да уточня, че искам в колата да има приличен бас и сега ще ви кажа с какво разполагам в момента! CD Pioneer 4700 предни и задни колони които свирят много добре за малкия си размер и те са Pioneer, но нямям бас! И така какво ще ми препоръчате да направя ? За цена да е нещо прилично все пак !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш си една активна бас туба на Pioneer в багажника и не се занимаваш с никакви усилватели, кабели, простоий, а имаш чудесен бас, въпреки смешните размери на тубичката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че ти като фен на Пайнеер ще погнедеш както предлагат като активни уоофери и ще си избереш сам. TS-WX206A а ако имаш повечко пари TS-WX20LPA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм сигурен дали тубата е най-добриат вариянт за 80-тката според мен много по хубаво ще свири басчето ако се намира на кората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... тогава колегата да си избере бас говорител от фирмата Пайнеер, чийто модел да завършва с буквичката "F" обозначаваща freeair (анджък точно какъвто му трябва за целтта). :birthday:

btw ако колата му има ski sack баса от тубата в багажника прекрасно влиза в купето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до колкото разбрах предлагате нова кора и в нея да сложа един бас и някакъв усилвател следователно аз също бях за тази идея , но понеже не разбирам много та какъв усилвател и буфер да взема или тук ве4е е на лична преценка и финанси? мерси за мненията до тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако решиш да правиш варианта с кората, НИКОГА не се захващай да го правиш сам.... Голямо рязане пада, ламарината под кората е много неприятна! От опит ти го казвам!

Иначе ако се спреш на варианта с туба в багажника, мога да ти предложа готов вариант, който в момента свири в моето В3 и е правена за нея! Ако имаш интерес, пиши на ЛС да ти обясня за какво става дума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... тогава колегата да си избере бас говорител от фирмата Пайнеер ....

Обикновенно на никого не опонирам, обаче бас говорителите на фирмата Пайнер, особено тези с F в абвриатурата са пълен ташак ... Като цена .. ок .. Но като качество, дълбочина и обемност на звука ... не бих казал ...

Затворения обем ... с или без бас инвертор ... освен това точно пресметнат за даден говорител ... това е истината!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затворения обем ... с или без бас инвертор ... освен това точно пресметнат за даден говорител ... това е истината!

:respekt::flehan::flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Така,тук мисля че мога да ти помогна напълно,заштото постигането на качествен звук в моята бивша В3-ка беше цел която ме занимаваше повече от 1 година,но мисля че накрая постигнах добри резултати доколкото позволява акустиката на това купе.Пробвах какви ли не вариянти и със сигурност мога да ти кажа че наи-добре е баса да ти е на кората,защото багажника на В3 е доста добре шумо изолиран и губиш голям процент от звука ако сложи6 каса вътре!Това да монтира6 баса на кората също не е лесна работа(ако иска6 да е ка4ествено разбира се),за6тото релефа на ламарината под оригиналната кора е ужасен и баса не ляга плътно при което изди6а и пак губи6 и от сила и от ка4ество,освен ако не изреже6 цялата ламарина разбирасе,,което не е за препоръ4ване!!!Как ре6их проблема:

1-во; Купих си от морга още една кора за В3(за да не си прецакам оригиналната)

2-ро; отидох при дърводелвц които ми направи спецялни плоскости(това му отне доста време в мерене пилене и пристъргване докато ги напасне точно под моя зорък поглед:heiss:),които захванах здраво за горната 4аст на кората с винтове и оплатних със силикон(за да няма притракване или нежелани звуци тип вреден шум,все пак това е басс)за да постигна следния резултат - горната 4аст на кората стана плоска(знае6 как е оригиналната),а долната следва релефа на ламаринта под кората.Така ве4е баса може6е да легне плътно.

3-то; Отидох при един местен производител на тонколони бас каси и тем подобни озву4ителни тела и тапицирах цялата кора с плат с които се обли4ат тонколоните(стана перфектно)

4-то; С ве4е готовата кора отидох в една фирма която монтира музика в автомобили и изрязахме отвори в кората за баса и елипсите до него,след това и в ламарината.

Резултата ми харес и като звук на баса и като визия.

За говорителите аз ли4но предпо4итам Pioneer i за бас използвах моделаТS-W305F(obozna4enieto F при Pioneer озна4ава 4е този бас е за свободен обем,тоест не за касa а зa кора-използва за звукова кутия целия багажник)о6те пове4е 4е изискаванията към обема на багажника които има този говорител пасват идеално на В3.За звука които се постига като бас мога да кажа 4е е доста добър,но това ве4е е въпрос на много прецизни настроики и на ли4ни предпо4итания.Наистина отстъпва малко от това което можеш да постигне6 с хубав говорител в из4ислена по неговите изисквания каса,но при тази кола това е по добрия вариянт,за6щтото загубите от 6умоизолираността са доста големи.Според мен не е оправдано да хвърля6 една камара пари за огромни мощности в багажника,а вътре в купето резултата да е съ6тия какъвто постига6 с един бас на кората.Хубавото при Аudi е 4е използваните материяли изглобката не позвляват придрънкване и грозни звуци от ниско4естотните вибрации.

За средната и високо 4естотната лента използвах отзад петлентовия модел на Pioneer(наи-високия клас елипси за миналата 2005 година)но не помня то4но модела за6тото тях ги продадох заедно с колата.Отпред в таблото отново Pioneer трилентови на мястото на оригиналните.Вси4ко това с CD 5-та серия Pioneer и стапала Gelhard

Звука които постигнах като цяло беше ПРИЛИЧНО ка4ествен и балансиран,естествено след прецизни настроики и на баса и на останалите говорители посредством стапалата и това което пзволява CD-to(a 5-та серия и нагоре имат вазможности в това отно6ение,но и това е доста дълга тема която не искам да засягам сега).4увал коли с невероятни мощности и отвратително ка4ество(та дори има и слу4аи в които не може6 да разпознае6 пар4ето което свири:bia: )

Ами опитах се да бъда възможно наи-кратък :D:D:multi: и максимално из4ерпателен относно моя опит в това отно6ение.

Между другото тази прослувута кора която ми отне един месец занимавка и не малко пари все о6те ми седи опакована в гаража,а баса е прибран в кашон4ето.Ако те интересуват може да ми пи6е6,за6тото на мен няма да ми трябват ве4е.Новата ми кола е Аudi Coupe а то е хе4бек и на него му замислям доста по сериозен вариянт за озву4аване :multi:

Редактирано от DJ_Joko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да сподели ако се е трудил върху подобен проблем но с багажника на Б4 -- или те са идентични с багажниците на Б3 ?

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо за много години!!

По темата:

B4 има доста по-голям багажник от В3.

DJ Joko, един говорител на кората неможе да извади дълбок и плътен бас. Особено този Пайнер, който си посочил. А за изключително качествен и балансиран звук е трудно да се говори при твоята конфигурация.

По-скоро прилично звучене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо за много години!!

По темата:

B4 има доста по-голям багажник от В3.

DJ Joko, един говорител на кората неможе да извади дълбок и плътен бас. Особено този Пайнер, който си посочил. А за изключително качествен и балансиран звук е трудно да се говори при твоята конфигурация.

По-скоро прилично звучене.

Естествено 4е тук говрим за прили4ен звук,а не за перфектен,дале4 съм от мисалта 4е с тази конфигурация е абсолиутно перфектна или този говорител 6те извади бас които 6те ти спре дъха или 6те накара стуклата на околните згради да кънтят, естествено 4е не,но вапроса беше 4е колегата търси на4ин за по сносна цена да направи не6то добро.Аз продължавам да твърдя че за парите си тази конфигурация е добра.Естествено 4е с пове4е пари може да се направи много по ка4ествен и мощен звук,но ве4е говорим за друго ниво и за поне 4000-5000лв.Как ти се струва това в В3?!?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми незнам колко пари си дал за музиката в колата си.., а и за да ти кажа как ми се струва трябва да го чуя. Исках да кажа, че с тази конфигурация не става Изключително качествен и балансиран звук! А прилично звучене. Нямам идея колко пари си дал, за да ти кажа дали е можело да стане по-добре. Просто определението изключително качествен и балансиран звук според мен е не на място. Ако дойдеш на някоя среща има едно В3, което свири също много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа ... дайте Вашето мнение за този усилвател

http://www.lanzar.com/itempage.asp?MODEL=OPTI4X400D

или този усилвател

http://www.lanzar.com/itempage.asp?MODEL=OPTI200X4

и този бас

http://www.lanzar.com/itempage.asp?MODEL=HRWDC10

Дали ще си паснат .. Мисля че първият усилвател е малко слаб за това прасе ама искам към него да закача и задната линия която пък е ей тази

http://www.magnat.de/content/carhifi/produ...11820&pl=9&s=63

и за която пък втория усилвател е малко силен ...

Кое да избера? А ако имате и други идеи ... Давайте !

post-581-1136231054_thumb.jpg

post-581-1136231061_thumb.jpg

post-581-1136231069_thumb.jpg

post-581-1136231506_thumb.jpg

post-581-1136231054_thumb.jpg

post-581-1136231061_thumb.jpg

post-581-1136231069_thumb.jpg

post-581-1136231506_thumb.jpg

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми незнам колко пари си дал за музиката в колата си.., а и за да ти кажа как ми се струва трябва да го чуя. Исках да кажа, че с тази конфигурация  не става Изключително качествен и балансиран звук! А прилично звучене. Нямам идея колко пари си дал, за да ти кажа дали е можело да стане по-добре. Просто определението изключително качествен и балансиран звук според мен е не на място. Ако дойдеш на някоя среща има едно В3, което свири също много добре.

Е добре,щом толкова ти пречи това определение "изклиучително качествен и балансиран звук" та дори и след като се поправих продължаваш да се чоплиш с него,сменям го с "прилино звучене":multi: надявам се сега всичко да е ОК.

Съжалявам че след като продадох В3-ката,няма как да чуеш как свири!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата Инкози,

значи поздравявам те за избора ! :) ! Според мен Херитейджа(хард серията) е много добър СПЛ говорител(да не кажа най-добрия.... Ланзар .Нищо ,че от Аудиомания ще ти надуят главата да си вземеш прехваления ОПТИ (3-намотков).

Най общо казано,

предлагам ти да си вземеш стъпало разработено за 2-намоткови говорители на Дайректед Екстрийм(за което ще ти помогна да го вземеш много тънко :bia: )

Също така и 3-лентови говорители като тези които си показал само 4е марка Ланзар (пак евтино).

Ако имаш интерес пиши на ЛС :bia:

Редактирано от Koneto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорителя е твърд ... Той ще бъде .. Но за усилвателя се двоумя ... А задната линия с трилентовите Магнати не мисля да я сменям .. Само да я захраня.

Така, че усилвателя, който да ми свърши работа е под въпрос ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Аудиомания е 175, а аз мисля да си го донеса от Щатите за 100 лева :-)Както и някой други работи, които сега проучвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сорри,4е го обръщаме на 4ат,

зна4и аз съм от провинцията и на съм ходил в Аудиомания 2-3 месеца и ти казвам цена от 911.бг ,която там е 229лв. с отстъпката около 200 лв.

.Та ако се намислиш да го взимаш тук цената - 10% = 150-на лв.

(Извинявай не знаех ,4е толкова са паднали цените ... не си мисли ,4е искам да те работя).Успех.

.............................

Е, разбрахме се де .... ти говориш за 10" а аз за 12" :bia:

Редактирано от Koneto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...