Jump to content

Проблем със сервото - падат оборотите!!!


mishoval

Recommended Posts

Колеги, от месец ме тормози сериозен проблем - при навиване на волана, било на място или в по-остър завой, когато колата не е на скорост, оборотите ми падат, стигам няколко пъти и до загасване на двигателя и попадам в инфарктна ситуация. Става само на газ, на бензин не се усеща. Според газаджиите проблема не е в изпарителя или центровката му. Колата е В3 NE карбуратор със серво на волана.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем - нищо не намерих по форумите по тази тема? Благодаря предварително за съвети и предположения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

priqtelio tova e ot inercionnite sili pri zavoi.nqma upraviq.az go imam sa6tiq problem samo 4e az sam s monoinjekcia.obikalqh mnogo maistori i nikoi ne moja da mi pomogne.re6enieto e da ne izkliu4va6 ot skorost pri zavoi ili da i vdigne6 malko pove4e oborotite na prazen hod

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да пуснеш повече газ от байпаса на изпарителя, така би трябвало да има по-добри тихи обороти при натоварване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и правя - влизам в завой вече винаги на скорост. Но по-рано го нямаше този проблем. Не зная на какво може да се дължи! Според газаджиите някъде по магистралата на сервото би трябвало да има клапан, който да води до повишаване на оборотите при натоварване на сервото. Ама дали е така......?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и правя - влизам в завой вече винаги на скорост. Но по-рано го нямаше този проблем. Не зная на какво може да се дължи! Според газаджиите някъде по магистралата на сервото би трябвало да има клапан, който да води до повишаване на оборотите при натоварване на сервото. Ама дали е така......?

Хора, помагайте! Днес отново ми паднаха оборотите и загаснах по средата на кръстовището - що псувни отнесох....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с NE. И при мен го прави същото, дори си мислех че е нормално като има натоварване,оборотите да падат. Вдигнах оборотите на праззен ход на 1000 и така си реших проблема. Сега при въртене на волана на едно място или в движение пак падат малко,(например около 800об) , но вече не е проблем и не те затруднява при шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, помагайте! Днес отново ми паднаха оборотите и загаснах по средата на кръстовището - що псувни отнесох....

Дърпа въздух от някъде.С сф-мотора и аз бях така,но като смених клапана на вакуума се пооправи.На бензин не съм я карал и не знам дали щеше да има отражение,но на газ направо си гаснеше по кръстовищата,знаеш как е. :icon_arrow: Сега с абт-то ми гръмна сервото на спирачките и почна да работи на 3 цилиндъра,но като изолирах вакуума се оправи само дето няма спирачки,като хората. :flehan: Ама ще се оправи...някой ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...