Jump to content

Проблем или не с ламбда сонда


kostaIliev

Recommended Posts

Колеги - грешката е следната:

16518

P0134

O2 Sensor Circ.,Bank1-Sensor1 No Activity Detected

Питам се дали, ако не е загрял двигателя си я показва тази грешка така или иначе, или ламбадата е заминала. Иначе колата е с ГИ и няма особенни проблеми, освен с гасненето и предърпването понякога при първо палене което е от 2,5 години и си е болежка при ADR и не само така или иначе.

Благодаря предварително за съветите които ще чакам с интерес.

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги - грешката е следната:

16518

P0134

O2 Sensor Circ.,Bank1-Sensor1 No Activity Detected

Питам се дали, ако не е загрял двигателя си я показва тази грешка така или иначе, или ламбадата е заминала. Иначе колата е с ГИ и няма особенни проблеми, освен с гасненето и предърпването понякога при първо палене което е от 2,5 години и си е болежка при ADR и не само така или иначе.

Благодаря предварително за съветите които ще чакам с интерес.

Със сигурност не я показва тази грешка ,когато колата не е загряла -пробвал съм!

Вероятно не работи ламбдата! Като начало можеш да провериш куплунга и да го напръскаш със контактен спрей

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много газаджии е нормално ГИ-то да трупа грешки, но това е само защото не им стига компетентността да настроят газовата както трябва. При добре настроен и правилно свързан газов инжекцион не трябва да има каквито и да било грешки.

Относно грешката трябва да се закачи на ВАГ-КОМ и да се види през каналите дали сондата дава сигнал и какъв е той. В ЕЛСА си има описана процедура за проверка на ламбда сонда и ако всичко е ОК а грешката се набива заради ГИ да се отиде при майстор да го оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета колега. Грешката е открих с ръчен кодочетец. Имам и Ваг Ком , но проблема е че лаптопа ми е на Уиндоус 7 и не тръгва пущината.

И аз си мислех че може да има нещо общо с ГИ. Какво трябва да направя с ваг кома? Ако може да се види дали е заминала сондата или не - слагам Win XP и проверявам, явно няма да мине без това.

Колата пали трудно (от две години и половина е така) и леко предърпва в началото на бензин, та ако мога да оправя това ще има много :) и :) :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега качи си ЕЛСА и в Workshop Manual - Power Unit - Motronic Fuel Injection and ingnition system - Mixture Preparation ще видиш процедурата за проверка на ламбда контрола. Доста е обширно за да го постна тука а и има разлика според годините. Ако я нямаш изтегли я от rutracker.org.

Редактирано от Todir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах си ваг ком и ламбдата си работи (поне според мен и лог файла). Дано да не греша. Моля ви да погледнете данните и да препоръчате изход от ситуацията. Грешката си я имаше , но после изчезна мистериозно. Може би пак ще се появи. Прилагам лог файл. :gruebel: Явно проблема поне според мен е в ГИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега този лог не дава никаква съществена информация. Пусни ваг-кома и гледай група 7 или 9. В една от клетките тряба да показва волтаж от 0.1 до 1.1В. Стойностите трябва да се променят постоянно от 0.1 до 1 и обратно. Пусни да ти показва стойностите във вид на графика с vagscope и трябва да започне да рисува синусоида която да има между 15 и 30 повторения в минута. Ако е така значи ламбдата работи.

Вземи я изтегли тая ЕЛСА и направи цялостна проверка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че Елса-та я няма на нашите торенти. Ако може линк ще съм благодарен. Иначе волтажа се променя в норми точно. Ще направя проверката за която споменаваш. Благодаря много за помощта. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...