Jump to content

Съвет за ибзор на мп3 плейър


Recommended Posts

upass едно бижу е не само дизайн, а и ювелирна изработка от скъпи материали.

сравнявал съм и-шит-а със и-ривъра и споделям личните си впечатления.

и-шит-а е за шир потреба.

можеш даже да си го купиш от селския ХореМаг.

или както се казва " Загърни ми две у хартия да си имам и резервен"

И-ривъра е бижу.

Сега не ми се навлиза в подробности и сравнения.

:blink:

но ако държиш довечера може да си спретнем един словесен спаринг в темата :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би говориш за по-старите и-поди, първата генерация има наистина мизерен вид, един прииятел има такъв. И пак си е класи над моя криейтив зен, който купих по същото време. Сега двата нови модела - видеото, който имам аз, и наното, са просто невероятни - не знам дали някой може да употреби твоите изрази за тях и да си легне с чиста съвест :blink:

ipod-nano-2.jpg

ipod_nano_pocket-794876.jpg

indexcompare20050907.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми говоря за

1. Тежест

2. Размер

3. Обем данни

4. Качество на слушалките които вървят към дивайса.

5. Интерфейс за работа и менюта.

6. Материали - дали се драска дали остават мазните пръсти. Дали пластмасата помътнява след 2 месеца.

7. Сглобка, технически идеи при направата.

8. Време на плей на макс волуме.

9. Време на зареждане

10. Колко често изхвърляш батериите щото са се пресекли (да речем на всеки 9 месеца)

11. Различни дивайси към джадата за правене на още 150 неща.

12. Качество на софтуера. честота на флашване. Проблеми и скорост на фиксване от страна на производителя.

И сега пак ще повторя

Продуктите на I-River и Fuckitosh са АБСОЛЮТНО НЕСРАВНИМИ според мен поради простата причина че са за РАЗЛИЧНА ГРУПА потребители.

И-шит е конфекция- 250 милиона броя изсрани в близкия китайски вилидж.

И-Ривер е бижу.

Точно поради същата причина не съм си взел токан Голф 2 (конфекция), ами Ауди 80 (бижу). Просто сравних сглобките, дефектите, цената, удобствата - и реших че си заслжава човек да даде малко повече пари за нещо което е в пъти по добро. :blink:

Така и с И-шита и И-Ривъра.

мисля че тоя път е по ясно какво исках да кажа :o

А че лесно се паля и имам цветист речник е резултат от житейската ми философия - Прави нещата с чувство (пък било то на любов или омраза), иначе изобщо не ги почвай.

Редактирано от Ngoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова си пристрастен, че чак си супер-несправедлив :o

нали се опитвам да ти кажа, че откъм размер и тежест новите поди са тотално напред в съответните гигабайтови класове (2-4 за Нано и 30 за Видео) освен това малкия е дебел половин сантиметър, не знам да има нещо което да го бие.

Слушалките са ужасно качествени за нещо, което върви заедно с комплекта, пък и не мисля, че слушалките някога са били довод за или против някой уокмен/сд/мр3.

Интерфейсът за работа на и-под води всички останали по удобство колкото ауди а6 е по-удобно от москвич.

ВСИЧКО на света се драска, но целият заден и страничен панел е от здрав метал (не алуминий), а предният панел е от достатъчно качествена и твърда пластмаса.

Батерията издържа поне 7 часа, още не съм засякъл реално, но смятам че при нормални условия ще са поне 9 (на 30 гб плеъра) За това колко време ще издържат и кога ще помътнее пластмасата не мога да говоря още.

За устройства и екстри - не вярвам, че някоя джаджа може да достигне и-под по избор. За софтуер - работи. в момента. за чий да го флашвам или ъпдейтвам? ако след време излезе някакъв по-як софтуер, може да го изтегля, но ми е все едно дали ще стане бързо или бавно, след като в момента работи.

Според мен трябва да наминеш през някой магазин и да поразгледаш новите джаджи, за да си ъпдейтнеш мнението :blink:

Що се отнася до Макинтош, това по принцип е чудовищно готина фирма, първият ми компютър беше такъв и беше п.е.р.ф.е.к.т.е.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето виждаш ли ? и ти си пристрастен :blink:

а аз съм работил на всякакви фъкинтоши и за мен лично това е система за неук потребител. а за такъв като мен дето си вади хлебеца в тая сфера - не става :D

все пак няма да рискувам да минавам през магазините щото ще си харесам нещо, а още страдам от изцепиките по коледа :o

Редактирано от Ngoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ngoro, ти май искаш човек да тества сто и петдесет модела от двайсет марки и накрая след три месеца усилия да избере нещо, което може и да не му хареса... Така и не разбрах, ти i-Pod ползвал ли си поне половин година, та да знаеш колко струва и колко не?! Защо смяташ, че твоите предпочитания не са правени в някой краен китайски квартал?! Или ти пазаруваш само хенд мейд фрам Ингланд...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега RSQ свободно ! :blink:

не го приемай вътрешно ако си собственик на И-шит пък аз не го харесвам и туй то. Ако смяташ че изказаните доводи то мен са твърдоглавие - отдай го на простотията ми :o

иначе да, ползвал съм и ЦД мп3 и флаш мп3 и ипод и иривър и хдд мп3. мисля че имам какво да кажа.

да аз така си избирам нещата с гледане и избиране поне 2-3 месеца и 15 варианта а не "юруш на маслините"

може би хората които купуват просто за да са купили нещо и харчат парите на мама и тати имат дтуго отношение ама аз моите мисла в какво ги влагам.

Peace Bros :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...