Jump to content

Проблем с блокажа на задния мост


MARELLI

Recommended Posts

здравей те колеги , блокажа на задния мост не ми се включва или го прави когато си поиска.доколкото знам тои се задейсва с вакумен механизам ... как да си разреша проблема? :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей те колеги , блокажа на задния мост не ми се включва или го прави когато си поиска.доколкото знам тои се задейсва с вакумен механизам ... как да си разреша проблема? :steinigung:

Колега , ако не те затруднява , дай малко инфо след като откриеш проблема! Да не се задейства блокажа-това е коментирано , ама да се включва когато си поиска...?!

За копчето между седалките- провери дали случайно нещо не го е натискало ,като за включване. При мен това се е случвало веднъж-дъщеря ми се беше заиграла и го включи- от тогава винаги държа да няма нищо около него. Имай предвид,че за да се включи блокажа не е достатъчно еднократно и леко натискане на копчето. Поне при мен,е необходимо натискане и леко задържане-като се включи, копчето се осветява по-различно и се изключва ABS-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се станало е леко недоразумени,тоест не сам ви обяснил правилно.като казах че се включва когато си поиска имах предвид след натискането на копчето.натискам копчето не се включва -изкл. вкл. пак неиска -вкл. и хоп задейства се ,това искам да споделя ,извинявам се още веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се станало е леко недоразумени,тоест не сам ви обяснил правилно.като казах че се включва когато си поиска имах предвид след натискането на копчето.натискам копчето не се включва -изкл. вкл. пак неиска -вкл. и хоп задейства се ,това искам да споделя ,извинявам се още веднъж.

имаш вакуумна утечка-намери си я.

вторичната лампа на бутона е обратна връзка. тя светва само когато реално блокажа е задействан вече. бутона управлява едно модулче под задната седалка, което пък се грижи при скорост над 40км/ч да изключи блокажа. съдържа няколко клапана и разпределя вакуум.

щом се случва каквото описваш, това означава че:

1. не бачка бутона-най малко вероятно

2. не бачка модулчето-малко по вероятно, но все още не съм убеден...

3. има вакуумна утечка и не може да дръпне мембранката и да включи блокажа.

Редактирано от vaskoto1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

привет ,извинявам се че пиша чак сега ,но свободното ми време е дефицит.сега блокажа се включва.оправих го ,като се пъхнах в канала свалих предпазното капаче поизчистих туй онуй разшавах малко лостчето и накрая го полях с WD40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм-даа! Май трябва да има нещо като нобелова награда за изобретяване/използване на "продукти" от типа на "соликон" ,

"монтажна пяна/лепило" , "вд40" и "т.н.-според зора"........! Все пак е добре , когато се убедим , че наШте коптори могат да понесат много ,срещу съвсем малко ...... !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...