Jump to content

А6, С5, 2002 - самозаключва се


jbs4

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Отскоро ми се появи този проблем - когато рязко седна на шофьорската седалка, или се размърдам по-енергично се задейства централното и колата се заключва. При което наблюдавам следните симптоми:

- не светва аварийния бутон, както когато заключа с ключа

- така заключена - не можете да отворите вратите отвътре - например, ако заключа с бутона, намиращ се до ръчката за отваряне на шофьорската врата, след като дръпна веднъж ръчката - вратата се отключва, при второто дръпване - се отваря, но когато се самозаключи - това не може да се случи

- при замозаключването също така се задейства системата за вдигане на стъклата и ако има свалени - те се вдигат

- понякога след такова самозаключване временно спира да работи заключването от допълнителната аларма, която имам монтирана - алармата се активира без да заключва, а иначе дистанционното на оригиналния ключ работи

Вчера си направих труда да извадя и разглобя шофьорската седалка, за да я проверя за евентуално оголени кабели - уви всичко е перфектно, не само това, всички кабели минават под металния скелет на седалката и няма начин да ги притисна сядайки.

Не съм пробвал да разкача всички букси отдолу, защото ме е страх да не разстроя нещо компютъра - седалката е доста сложна - има вграден еърбек, система за надув, система за регулиране, подгрев..

Страхувам се някой път да не се заключи сама и да ме изненада в най-неподходящият момент.

Ако някой има идея, какво може да причинява тези своеволия на централното - очаквам предложения.

Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно е модула на централното във шофьорската врата. Често дефектира той и почва да прави въпросните магарии. А това със заключването само на място ли го има или и в движение и да не е просто като седнеш в седалката да разклащаш колата и тогава да се заключва ? Пробвай на пасажерската седалка...

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли моята имаше същият проблем и се заключваше при всякакви рязки движения а и не само дори без да я пипам.Един път дори се заключи запалена.Оказа се че кабелният сноп при багажника се беше оголил леко и като дадеше на късо в купето и всичко щрукваше.Провери го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се заключва само като мърдам на шофьорската седалка - има нещо свързано с нея, иначе няма логика да става така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е свързано с обемните датчици, имаш ги фабрично-едни малки решетки на средните колонки.

Те сработват на движение вътре в колата.

А вече защо го правят, без да си пуснал алармата и защо заключват колата, е друг въпрос. Отиди при човека който ти е слагал допълнителната аларма, най-вероятно тогава нещо е омазано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,под мокета от твойта страна(шофьорската) се намира модула за централното(фабричната аларма),най вероятно имаш изгнили връзки от влага(често срещан проблем) и при движения на седалката или примерно някакви сътрсения от твойте крака,се получава проблема за който споменаваш.

Най добре свали седалката(сваля се за 10 мин) вдигни мокета и разгледай какво е положението с кабелите и самия модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...