Jump to content

Моля Ви помогнете ми за избора на Ауди


Recommended Posts

Здравеите колеги ,моля ви да ми помогнете за ибора : ) влюбен съм в ауди 90 купе и естествено започнах да разглеждам обяви!! но има някои нещта които не разбирам а и леко ме притесняват ...

Първо има ли и ауди 80 купе което изглежда по същият начин ( двуврато със споилера отзад) и каква им е разликата ( ако е нещо повече от размерите )? За мен ми се струва подходящ 2.0 мотора 115 к.с. , но как е тои с газта приемлив ли е разхода ? Реших да ви попитам защото мои познати упорито ми повтарят да сменя марката кола която съм си харесал заради скъпата подръжка , докато други упорито ме съветват да си взема това ауди. И тук идва момента да чуя мнение от хора които карат такива коли защото специално моите познати са фенове на VW.Наистина колата много ми харесва и на външен вид и интериор но как седи въпроса с подръжката ,поносима ли е , мотора които съм харесал добър ли е ,части намират ли се ,заслужава ли си този модел...

Предварително ви благодаря ако отделите време да драснете някои ред :hilezh:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за моделите след 1989 година вариянтите са най-общо казано 3 :

1) от 1989 до 1991 - Купе с предница наподобяваща Б3-ка

2) от1992 до 1995 - Купе с предница наподобяваща Б4-ка

3) от 1991 до 1996 - S2 - Купе с по-мощни двигатели

Щом ти харесва колата, мятай се смело, разбира се търси читав екземпляр. Двигателя 2.0 115 коня поне на мен ми е достатъчен :zustimm: Замисли се и за куатро на модела, но доколкото знам няма куатро с този двигател. Кода му се води АБК. Части се намират, все пак този двигател е най-разпорстраненият в моделите на Ауди от тези години. Газов инжекцион му е екстра, има и доста колеги каращи безпроблемно и с обикновенна газова, но монтирана кадърно.

За поддръжката - поносимоста е доста субективен фактор, но като цяло не е плашеща :hilezh:

В раздела 80/90/Coupe има доста информация. Успех в избора!

П.П. Ако вземеш Купе, пусни тук някоя снимка: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=75373

Редактирано от mashsh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти за изчерпателния отговор ;))помогна ми много ;))) просто наистина много съм харесал тази кола ;))) предполагам ме разбираш ;)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подръжката ще да е като Голф 3, ако колата е с предно предаване. Усещането за кола в АУДИ е доста по- различно обаче. Попаднеш ли на гледана кола, ядове почти няма да имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей , няма какво да мислиш отиди разгледаи няколко , покараи и тогава няма да имаш никакви съмнения, че това е колата за теб :hilezh:

при мен знеш ли как се получи първо братовчетка ми си купи такова ауди и още може би първия път когато видях колата знех, че и аз искам такава, да не говорим когато я покарах, сега и аз имам от година и половина и не бих я дала за някаква друга, а може би само за същото купе , но куатро. неината е 2.0 16 140 к.с. , моята е 1.8 112 к.с. , но като поддръжка по ходова може да се каже че са еднакви, макар че имат 3г. разлика, здрави са и наблюденията ми са , че и частите им са сравнително ефтини.

като разход и двете не се оплакваме макар че неината е дота по бърза. моята е с обикновено газово и до сега съм нямала никакви проблеми.

ако я вземеш запазена няма да имаш грижи, пример моята я взех с тропаща предница , но с около 150 лв с ремонта всичко стана ок. другото купе тя го взе без никакви проблеми и за 3 г. по ходовата част е сменила само 1 лагер и 1 биалетка, като имаш предвид нашите пътища. пад капака е сменила радиатор поради запущен мъркуч, а и радиатора явно му е дошло времето.

щом ти харесва вземай :flehan: успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина просто ...съм очарован от колата , вече съм абсолютно сигурен че е моята кола -_- Точно имах нужда да чуя мнения на хора които имат такива .... Много благодаря за което :hilezh: Сега остана наи трудното... да намеря читава :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто ме притеснява разхода на 2.3 , аз досега сум карал 1.8 и мислия че с 2.0 ще ми е добре

Разхода е от 11 до 16 при здраво постоянно газене.Нормално каране 12 градско но пък не става за газифициране.Най подходящи за газ са са NM,7A,ABC-2.0 20v,2.3 20v,2.6

Редактирано от pa4anga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен АБК мотора е най- добрия.

карал съм го няколко месеца газифициран с обикновенна газова правена в ловеч и нямаше ядове.

ако я караш студена както аз я карах и карам и сегашното АБТ (2.0- 90к.с) моше и малко повече да гори от 16газ говоря палиш минаваш 2 км - и гасиш.

ако си от СЕВЕРОЗАПАДНА БЪЛГАРИЯ ПРЕПОРЪЧВАМ В ЛОВЕЧ ДА СИ ГАЗИФИЦИРАШ КОЛАТА ПИШИ МИ ЕДНО Л.С. ДА ДАМ КОРДИНАТИ.

ГАЗОВАТА МИ СТЪПИ 650ЛВ 2008ГОДИНА.

гледай за климатик според мен една задължителна екстра вече, което май не е много често срещано на купетата с малките мотори.

emsi_audi имаше купе кабрио ако не се лъжа но няма клима , но непречи да го погледнеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за 1.8 DZ двигателя ????

От изчетеното из форума съм останал с впечатлението, че е сравнително безпроблемен двигател. Друг е въпроса дали ще попаднеш на читав такъв. Хубаво би било някой колега с такъв двигател да даде мнение в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за 1.8 DZ двигателя ????

какво да ти кажа карам си , не я спирам и няма нещо в тази кола от което да кажа , че не съм доволна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега мятай се смело мога да ти кажа какво съм сменил аз в цени:

предни дискове мисля че са като на АБТ-то

110-15 лева брембо

нахладки 60 лв

маркучи долни по 6-7

горни по 11

амортисъори - предни каяба 130 - 140 комплект

тампони на макверсони - 36-40 комплект

биалетки по 25 бр

тампони на магарета незнам колко са целия комплект към 30-40 лв

основен ремонт на мотора :

в смисъл подмяна на гарнитури

кординат на глава

гумички на клапани и други дреболи- 340 части и почерпката за приятелчето ми което ми прави колата.

ремъците + ролки са около 120 лева по-качествени има и много качествени който примерно ще са 200 максимално.

слагам си частите по препоръка на причтелчето за газовата на АБК- мотора ти казах незнам от кой град си.

но аз също бих се замислил и за куатрото- все пак като е гарга да е рошава !!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...