Jump to content

Имам питане към колегите занимаващи се с GSM-и


Recommended Posts

Става въпрос за ТАБЛЕТ

Имам 2-3 въпроса относно конкретен модел и марка.

Става въпрос за NOKIA N900

При нашумелия бум на пазара на Китайски и всякакви реплики искам да попитам следното.

Как мога да разбера дали въпросния ТАБЛЕТ не е РЕПЛИКА? (тоест да си гарантирам автентичността му)

Нека споделят мнение колеги които имат въпросния таблет или са наясно с въпроса ми.

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика в шрифта и менюто. Ако си ползвал Нокия, коя да е (изключвам 1208 и секви монохромни...), ще забележиш разлика. Менютата на репликите са с по-дребен и грозен шрифт. Няма синхронизация с PC Suite. В зависимост от класа реплика, може даже в началото да ти излезе някой клоун с китайска мелодийка за интро :flipoff:

Ако е с 2 сим - реплика

Ако е с 2 бат - реплика

Ако е без wifi - реплика

Aко е под 500 лв нов - реплика

Общо взето трябва да си недоспал и да го гледаш на тъмно, за да има шанс да объркаш оригинал с реплика ;) Дано съм ти изчерпил въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ... ама телефона ще го пазарувам от Интернет втора ръка ... пък и пише Made In Korea под батерията а аз корейска Нокия не съм виждал незнам :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр. въпросния модел не е таблет.той е с доста бърза, но орязана откъм функционалност ос, така 4е хубаво си помисли дали 6те ти е от полза. ако все пак си ре6ил да го купи6 ми пуснни линк с обявата и веднага сте ти кажа дали е менте. поздрави

има корейски нокии, така 4р това не е фактор за ориг. по принцип нокиите от най-високия бизнес и медиа клас все о6те се произвеждат в финландия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая нокия не беше ли с няква измислена операционна система ?

Аз бях взел преди време една н800 или нещо такова и тва чудо беше абсолютен боклук , нищо не можеш да му качиш и си имаш една шарена елка. Интернета и беше по-бавен и от тоя на е71-то което ползвах тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

телефонът е наследник на "таблетите" на нокиа ...

ос-то не е измислено ... не смятам че линукс са измислена ОС ... това не е буквално линукс, но все пак ...

сега дали е оригинален или не не знам какво да ти кажа, но добре огледай апарата да не да има изненади. ето тук има снимки на апарата, обърни внимание на тази, на която телефона е с махната батерия : http://www.gsmarena.com/nokia_n900-pictures-2917.php

отдолу имаш продуктов код (CODE: XXXXX), след като го видиш какъв е влизаш на http://europe.nokia.com/support/download-s...te/can-i-update , принципно тук проверяваш за ъпдейти ... всички кодове са вкарани и системата автоматично открива телефона ти според неговия код и след това търси дали има ъпдейт или не. иначе казано ако телефона го има в базата данни под този код значи е правен от нокиа и е оригинален ...

това въжи и за всички останали телефони с марката :bia:

ПП. добър избор на телефон ...

и още 1 начин, но него го остави за последен :bia:http://europe.nokia.com/support/product-su...ck-your-battery

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега за напътствията ... в момента сайта има технически проблем но за напред ще го имам впредвид при евентуална покупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...