Jump to content

Развален дебитомер-В4-АВК-115 к.с.


Recommended Posts

Едно по-различно мнение... Не схващате ли, че номера с "новия внос" стимулира джамбазите да правят "евтини" номера на хората (като някои от нас) кътали парици за да си купят някоя трошка и след това ходят по мъките (пак като нас) да си сменят дебитомерите!?!?!?

Извинявам се (само) за "офтопика"...

По принцип си доста прав, колега. Но нали подобни форуми съществуват, за да обменяме информация и да научаваме за безбройните номера на джамбазите и да си отваряме очите при следващи покупки на коли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,автомобилът ми е с АБК мотор 2.0Е 85кW 94година и е с дебитомер с номер 037 906 301C/0280 202 131.Не зная каква е разликата между 130 и 131,но явно стават и двата.При мен оборотите бяха стабилни,но се лъжеше компютъра,че е бедна сместа и наливаше допълнително бензин.Преди да предприемаш смяната на тази част потърси мнение и от друг майстор,препоръчвам ти Мишо.Колкото до "новия внос",говори не със собственика на автокъщата,а с момчетата,които продават!Успех! :(

Съществува някаква вероятност уредът с последни цифри 131 да е заради някякъв ъпгрейд на командния блок-за по късните модели двигатели АВК. Защото моят е от декември -91г. , но знае ли човек? Ще ти бъда благодарен, ако ми изпратиш на мейла някакви координати на легендарния Мишо. Диагностиката ми я направи доверен човек и локализира проблема в дебитомера, но не е лошо да ходя и при други доктори. Успех и на теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариянт е да дадеш 100 лева на момчетата от някоя автокъща и да завъртите частите с някоя от "новия внос"-схемата действа винаги. ;)

И след това човека купил тая бангия преебана от такива като теб ще дойде тук и ще зададе същия въпрос...ти тогава пак ли ще го посъветваш така :o

Братле е те така винаги ще си останем мангали :D а после се чудим защо...

Независимо каква кола караш трябва да можеш да я подържаш а това значи не покупка по втория начин. :o

Нищо не пречи да дадеш малко парички на някой наркоман и той ще ти напазарува от денонощния...а после се чудим е примерно... е що ми нема халогена еми щото има некой който ще купи втораупотреба а не нов. :):(:D

По този начин ще преебеш някой който примерно е събирал доста време за да си купи една кола за 6000 а ти ако си

Един АВТОМОБИЛ НЕ СЕ ПОДЪРЖА С ВТОРА УПОТРЕБА ЧАСТИ ти що не си купуваш втора употреба дрехи :):D:D

После се чудим защо има ГЕПАРДИ и СЕЛСКИ ТАРИКАТНИ и не на последно място движещи се БОКЛУЦИ /коли/

Редактирано от vladoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега damiaven,Мишо работи в Горубляне-след като подминеш автопазара караш в посока Панчарево,след светофара преди центъра на селото,първата пряка в дясно.Предварително му се обади на телефон:0887787949.Там със сигурност ще разбереш дали си за смяна на дебитомера. Колега vladoo,ти ако се чувстваш мангал,то това е твой проблем.Аз исках само да помогна на човека,защото съм минал по неговия път и съм стоял без кола повече от месец.Искам да те видя,като си такъв моралист,как ще дадеш 1100-1200 лева за нов дебитомер,като колата ти струва 5000.Освен това,ако си мислиш,че дараците които се продават не са събирани от моргите на Запад ,си много далеч от истината.Иначе пожелавам на всички да карат само нови коли и да ги поддържат само с нови части,но в България ,уви това не е възможно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега damiaven,Мишо работи в Горубляне-след като подминеш автопазара караш в посока Панчарево,след светофара преди центъра на селото,първата пряка в дясно.Предварително му се обади на телефон:0887787949.Там със сигурност ще разбереш дали си за смяна на дебитомера.                                                                                                    Колега vladoo,ти ако се чувстваш мангал,то това е твой проблем.Аз исках само да помогна на човека,защото съм минал по неговия път и съм стоял без кола повече от месец.Искам да те видя,като си такъв моралист,как ще дадеш 1100-1200 лева за нов дебитомер,като колата ти струва 5000.Освен това,ако си мислиш,че дараците които се продават не са събирани от моргите на Запад ,си много далеч от истината.Иначе пожелавам на всички да карат само нови коли и да ги поддържат само с нови части,но в България ,уви това не е възможно!

Окей! Мерси, jordanik!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след това човека купил тая бангия преебана от такива като теб ще дойде тук и ще зададе същия въпрос...ти тогава пак ли ще го посъветваш така

Братле е те така винаги ще си останем мангали :o  а после се чудим защо...

Независимо каква кола караш трябва да можеш да я подържаш а това значи не покупка по втория начин. :Нищо не пречи да дадеш малко парички на някой наркоман и той ще ти напазарува от денонощния...а после се чудим е примерно... е що ми нема халогена еми щото има некой който ще купи втораупотреба а не нов. :По този начин ще преебеш някой който примерно е събирал доста време за да си купи една кола за 6000 а ти ако си

Един АВТОМОБИЛ НЕ СЕ ПОДЪРЖА С ВТОРА УПОТРЕБА ЧАСТИ ти що не си купуваш втора употреба дрехи :o  :(  :)

После се чудим защо има ГЕПАРДИ и СЕЛСКИ ТАРИКАТНИ и не на последно място движещи се БОКЛУЦИ /коли/

ЕВАЛА БРАТ!!!! :D  :D  :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , колеги! Оборотите на празен ход не са стабилни. При диагностиката техникът от сервиза провери всички датчици и накрая установи с голяма доза сигурност, че дебитомерът дава грешна информация на "Командира". Питах за профилактика на този уред, но ми бе отговорено, че е страшно прецизен / клас на точност 0,1% !!! /  и в наши условия това е невъзможно... Отгоре на всичко-някога е бил отварян-сигурно във "великата" Италия... Дайте съвет! Да купувам направо нов от "БОШ" ? Да търся употребяван? Какви са цените в двата случая? И от къде??

Какви точно са симптомите, че дебитомера заминава??? Има предчувствие, че и аз ще търся помощ по тоя въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам при покупката на дебитомер втора ръка оказва ли влияние на дебитомера дали преди е работил на газ или на бензин?

Въпроса може да е малко глупав но не рабирам много.:rolleyes:

Предварително благодаря!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...