Jump to content

Какъв сателитен ресивър с HDMI изход?


Recommended Posts

Питам гооглето, ама всичко е скрито покрито. Аз искам да си плащам. А и плащам 2 паунда за 2ГБ трафик интернет и с тоя кардшеринг да не ми излезе солено. Така че по добре с картата да си бича

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Булсатком спира поддръжката на Ирдето поетапно ,до края на 2012 ще има само основен пакет, който иска повече отива до някой офис и получава безплатно(почти) приемник с карта( bulcrypt) Колкото и монополно решение да е , има смисъл, при услоие, че навсякъде може да се намери HD приемник, с разкодиран най-скъпия пакет на булсат( разбира се без да има нужда да си купувате карта) за 180 лв. Ама тея хакери се уляха, явно са станали много вече.

Само исках да те информирам колега. Такая че според мен си купи приемникя колегите да ти кажат какъвя но забрави за булсатком ( поне засега).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По- рано ще се случи.

ОФФтопик: До 2012 ще поддържат Ирдето(имат официални договорености), но от април 2011 с това кодиране ще се предава само неапетитния минимален пакет, което с други думи си е спиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо място трябва да решиш дали ще имаш време и търпение да учиш линукс, за да си вземеш такъв приемник

Първите са с много възможности, но изискващи настройки и конфигуриране (демек като компютър под ДОС), а вторите са с по-малко възможности, но с доста по-лесна работа (демек като комп. на Уиндос).

Изказването ти г-не е доста повърхностно както обикновено.

Ти "научил ли си линукс" за да пуснеш приемник и да инсталираш 3-4 пакета с дистанционното или да му качиш един конфиг файл по ftp? Или ти си някакъв магьосник и си пишеш емулаторите сам на асемблер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе някои приемници не са толкова лесни за настройка ;-)

Ако си купи евтин, той ще е някакъв измислен, вероятно ще иска ъпдейти ... Пък той иска евтин приемник.

И гарантирано ще се наиграе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за ирдето намерих офис на булсатком в който има много :dance:

Възможно е да има останали бройки някъде, но масово по офисите казват, че няма, а и колеги от цялата страна са търсили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей стига бре, дано да не се наиграя.

Хвърлил съм око на клонинга на дреамбокс 800ХД.

А за да се гледа без пари трябва ли винаги да е закачен към интернет и ако ДА много ли трафик дарпа

ЕДИТ:

Ама тоя булсат са у....а

Сега ако искам да си платя няма да мога да гледам, ако взема ирдето карта хем ще платя хем няма да гледам

Освен ако няма някоя шашма на тоя дреамбокс да му кача нещо и да мога да гледам всичко и кирава карта да не види

Да, разбира се, че трябва нон-стоп даа си вързан към интернет. Броени секунди след като му спреш нета и картината спира.

Клко трафик дърпа нямам представа. Да чукна на дърво от 11 години ползвам неограничен интернет. От скоро дори и на телефона. Да не порярва човек колко близко било Европата! Сега ти ако си на dial-up връзка с 14.4кбпс модем вече може да ти дойде тегаво в един момент. Обмисли го добре!

Идеята на приемник като Dreambox е не само да не пипнеш (Булсат или друга) карта, ами въобще да не те интересува къде са им офисите и колко пари искат на месец. Тук темата обаче е деликатна и за това никъде няма да намериш информация на готово. Еле па ако седнеш с бай Гугъл да си лафиш. Всичко се говори при затворени врати, разменят се телефони от уста на уста, плащаш "под масата"...

Капиш? :)

Да се таковам у простака - май ти затрих мнението, което цитирах :) :) Прощавай, колега. Грешка в бутоните :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изказването ти г-не е доста повърхностно както обикновено.

Ти "научил ли си линукс" за да пуснеш приемник и да инсталираш 3-4 пакета с дистанционното или да му качиш един конфиг файл по ftp? Или ти си някакъв магьосник и си пишеш емулаторите сам на асемблер?

Както винаги изказването Ви не е на място и имам усещането, че се чувствате засегнат от това, че ние от "провинцията" поназнайваме това-онова... Но все пак да Ви отговоря на въпроса - да, понаучил съм линукс, доколкото мога да инсталирам, настроя, конфигурирам и всички останали "магии" на един линукс приемник, без да пипам дистанционното. Освен по FTP съм взел и по Telnet да бутам, видите ли...

От много време вече не си играя да пиша емулатори...вместо тях има "музикални" линийки с доста по-качествена музика...

Възможно е да има останали бройки някъде, но масово по офисите казват, че няма, а и колеги от цялата страна са търсили.

Остави ги масовите офиси. Както написах по-горе, кажи ми какъв цвят Ирдето ти трябва и ще ти дам.

Поне засега от август т.г. започва поетапно спиране на каналите, но не се знае... :)

А самия ресивър на Булсатком-а (този с HDMI изхода) бива ли го долу - горе? Щото аз мисля техен да ползвам...

За без пари - става...

Редактирано от velas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги изказването Ви не е на място и имам усещането, че се чувствате засегнат от това, че ние от "провинцията" поназнайваме това-онова... Но все пак да Ви отговоря на въпроса - да, понаучил съм линукс, доколкото мога да инсталирам, настроя, конфигурирам и всички останали "магии" на един линукс приемник, без да пипам дистанционното. Освен по FTP съм взел и по Telnet да бутам, видите ли...

От много време вече не си играя да пиша емулатори...вместо тях има "музикални" линийки с доста по-качествена музика...

Аз пак ще кажа, че един линукс приемник е тръгващ и САМО с дистанционното. Без намесата на такива гурута на телнета като Вас г-не. Всички разбираме в колко сложна материя сте задълбал и колко много се гордеете с научените shell команди. Само не убеждавайте човека, че трябвало да "учи линукс" за да си пусне приемника. Просто лъжете. :)

Относно емулаторите..

Друго имах предвид г-не.

Ей такива неща като cccam , mgcamd и т.н. с които не се съмнявам, че сте наясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз явно също ще бъда от онези единични бройки, които сами са успели да си настройват приеммници като DM500S и DM800HD без линукс познания, telnet, ssh и други сложни думички. А може и да съм natural born Dreambox super user :unsure: .....ма едва ли :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави ги масовите офиси. Както написах по-горе, кажи ми какъв цвят Ирдето ти трябва и ще ти дам.

От закупуването на приемника в него карта не е слагана и за момента така ще продължава да си работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак ще кажа, че един линукс приемник е тръгващ и САМО с дистанционното. Без намесата на такива гурута на телнета като Вас г-не. Всички разбираме в колко сложна материя сте задълбал и колко много се гордеете с научените shell команди. Само не убеждавайте човека, че трябвало да "учи линукс" за да си пусне приемника. Просто лъжете. :respekt:

Относно емулаторите..

Друго имах предвид г-не.

Ей такива неща като cccam , mgcamd и т.н. с които не се съмнявам, че сте наясно.

Дрийм бокс да, но IPBOX не може от дистанционното.

А за емулаторите чак ми е чудно как не знае що е то :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе има ли HD канали бре? И аз се замислям какво дърво да взема за HD. Dreambox не препоръчвам на никой. Това дърво 800 като излезе можеше да си правиш яйца на очи на него. Освен, че грее почва и да забива от време на време. Аз съм с IPBOX и тоя приемник не го изключвам с месеци.

Sag я кажи твоя IPBOX забива ли много?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


root@dm800:~# date
Thu Jan 6 08:03:22 EET 2011
root@dm800:~# uptime
08:02:20 up 23 days, 14:59, load average: 0.68, 0.47, 0.39

не знам кое му забива ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито забива, нито грее. А и е клонинг на всичккото отгоре.

HDта имам към 20на. Бяха 13, но ми дойде Digital+ с още една шепа нови HDта. Това от Астра + Хелас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sag я кажи твоя IPBOX забива ли много?

Не, ама след като скоро го флашнах с актуален фърмуер. Предишните бяха дървета и много не ставаше за ползване.

Сега с този вече може да си рестартираш САМ-а от дистанционното, макар че с инкубус 1.10 не се налага. По-новите

му версии доста забиват. Всичко е до фърмуер в тия пръчки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак ще кажа, че един линукс приемник е тръгващ и САМО с дистанционното. Без намесата на такива гурута на телнета като Вас г-не. Всички разбираме в колко сложна материя сте задълбал и колко много се гордеете с научените shell команди. Само не убеждавайте човека, че трябвало да "учи линукс" за да си пусне приемника. Просто лъжете. :lol:

Относно емулаторите..

Друго имах предвид г-не.

Ей такива неща като cccam , mgcamd и т.н. с които не се съмнявам, че сте наясно.

Хм...ще съм много доволен да ми покажете какво точно тръгва на един линукс приемник само от дистанционното...може би FTA програмите...мдааа, това е велико постижение...

Явно аз не си разбирам от работата щом ми се налага след преинсталация на приемник да му сложа през FTP от компа, конфиг-а за дадения емулатор, за да може да работи картата в приемника... или да му сложа конфиг-а за външната линия...или вътрешните линии към други приемници... или да му направя ред други настройки (като бг-език, промяна на бутоните на ДУ и пр.), които ги няма като възможности в менюто... или да си подредя сетинг-а в компютъра, че е доста по-лесно и да го кача на приемника, за да не си играя всеки път да сканирам и да редя букети... и ред други "безполезни" неща...

То всеки може да "пусне" линукс приемник, но явно не сте наясно, че с това само се започва...в противен случай няма смисъл от линукс приемник, ако не използваш поне 30% от възможностите му...

Мдааа...българина много обича да разбира от работата на другите и да ги поучава...манталитет, какво да правиш...

Абе има ли HD канали бре?

HD канали

При правилно конфигуриран софтуер, всеки приемник работи стабилно (освен ако няма хардуерен проблем, демек да е менте).

Редактирано от velas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм...ще съм много доволен да ми покажете какво точно тръгва на един линукс приемник само от дистанционното...може би FTA програмите...мдааа, това е велико постижение...

Явно аз не си разбирам от работата щом ми се налага след преинсталация на приемник да му сложа през FTP от компа, конфиг-а за дадения емулатор, за да може да работи картата в приемника... или да му сложа конфиг-а за външната линия...

Мдааа...българина много обича да разбира от работата на другите и да ги поучава...манталитет, какво да правиш...

Все сложни неща

До тук "разбирането от линукс" се изразява в качване на три конфиг файла по FTP през ftp клиент за windows.

Похвално. :respekt:

Мдаааа..... българинът много обича да обяснява в колко много сложна материя е професионалист.

Поучаващият другите сте Вие г-н гуру на сателитната техника. Вие сте и обясняващият как няма да се справят без вашата професионална помощ.

Виждал съм много такива като Вас. В много области.

Я да Ви попитам... Вие ли ли ни убеждавахте, че за шеринг са необходими поне два мегабита интернет свързаност? :(

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй голяма тема стана.

Исках един приемник с ХДМИ изход и да му вържа един хард, ато кво стана.

Сега ма зарибихте тука всичките.

Ориентирах се последно към DM800HD клонинга и понеже много информация ми вкарахте на един път а аз не съм запознат много с материята имам няколко въпроса.

1, На този приемник ще върви ли без проблем Irdeto картата на Булсатком.

2, С тия пинизи дето ги разправяте може ли да се гледат всички канали на Булсатком без приемника да е вързан към интернет

3, Всички ли които сте с такъв приемник го използвате без карта(дали ще е стабилен с ирдето карта ми е мисълта)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си като една моя клиентка. Продава наше решение на краен клиент, който е стиснат като циганин и иска да ползва виртуална централа. Та тя продължава да ми се обажда и да пита „тази централа, където ще му я дадете“ ....

Направи си услуга и забрави картата. И точка 2 от въпросите ти. После ако мислиш да се сдобиваш с линукс приемник, се ориентирай към шеринга и интернета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам да се чудя защо държиш да е с карта. Интернет трафикът ли те тревожи? Нищожен е. Просто трябва да е стабилен/ непрекъсващ. А с карта ще работи без проблем. Емулатори и имиджи колкото искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...