Jump to content

Придърпвания при подаване и връщане на газта


tanuco

Recommended Posts

От няколко месеца насам имам един неприятен симптом на Б-4 АБК. Когато карам колата например на 5 скорост с 90 км. и върна газта, оборотите и скороста си намаляват и като стигнат 1800 об. например с около 60 км. в час и се усуща едно неприятно придърпване, така лекичко....все едно някой те е дръпнал леко с въже за секунда. В следващия момент, при нормално подаване на газ се усеща нещо подобно, но все едно някой е тласнал отзад колата пак за около секунда.

Ако не бях сигурен, че са ми здрави тампоните на скоростите и мотора щях там да се усъмня първо. А дали пък може до толкова да има омекнал тампон, че да лашка така?

Вибрациите като , че ли ги усещам около скоростната кутия. Възможно ли е да има някакво износване при нея за да води до тези симптоми. Тя не вие и е с ново оригинално масло по принцип. Обаче пък имам проблем с включване на скорости при студена кола....уж се съмнявам с майстора в съединител...вече и аз незнам.

Дайте вие някакви идеи какво може да е това чудо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено са тампоните на скоростната кутия, или на мотора.

Като си държиш ръката на скоростния лост при отпускане/подаване на газ, се усеща туптене и придърпване.

Симптомите се засилват с времето.

Не би трябвало да е съединител.

Редактирано от Veselin Milev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебитомер-а се ебава ...!

Щом симптома е на точно определени обороти,с газ или без ... Пробвай на някоя друга скорост тоз експеримент!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на 4-та ск. пак го прави.....Дали ще е дибиЛомера....Той беше се кривил лятото от гърмеж. Претърпя после успешен ремонт. Оборотите ги държи, но понякога има като , че ли склоност да ги колебае като загрее. Как да го лекувам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Колеги и аз имам същия проблем. Няма значение на коя предавка съм когато пусна газта и оборотите паднат на 1800 се усеща за секунда придърпване и това е, при подаване на газ не придърпва. Тампоните са сменени. Става дума за А3 1.8Т '98г

Дайте предположения какво може да е. Мерси.

само да добавя - дебитомера е нов

Редактирано от Pinocchio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...