Jump to content

AFN 1,9tdi, 98г. неустановено претрисане


larss

Recommended Posts

Колата претриса между 1600 и 2000 оборота както на място,така и в движение,особено натоварена,не е маховик ,тампон ,клапани.На VAG не показва грешка (опитаха се софтуерно да разрешат проблема-не стана),почистиха ел блок на помпата,имаше ръжда-никаква разлика,отвориха помпата да не би да има задрало буталце,нямаше нито мръсотия нито наранявания по него,според мен проблема идва от авансовия клапан,( на снимката) понеже разхода извънградско е нормален,около 5,а градско идва към 8,някой имал ли е подобен проблем,сменял ли го е и как става,колко струва,има ли вътре някакво филтърче,което може да е запушено.Обиколих незнам колко майстори,но освен да взимат пари "за диагностика" без да кажат къде е причината друго не стана.

http://wing.snimka.bg/automobiles/dat4ik.560751

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имам го същия проблем тресе че се нетрае,ауди 4тди 98 афн автоматик. искам да го исчистя и аз този проблем.на тебе играят ли ти оборотите когато тресе? моята няма и мощност в ниските??от години сам така?смених тампони на двигателя но пак тресе,само да уточня че на мен ми тресе само в движение???тази тема е инт.

Редактирано от ep bergman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът колеги го имам и аз AGR motor 90ps,при мен тресе само на място и то от време навреме,леко да подам газ и се оправя,ако има някои които се е справил с проблема моля да помага,честита нова година на вси4ки фенове в клуба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата претриса между 1600 и 2000 оборота както на място,така и в движение,особено натоварена,не е маховик ,тампон ,клапани.На VAG не показва грешка (опитаха се софтуерно да разрешат проблема-не стана),почистиха ел блок на помпата,имаше ръжда-никаква разлика,отвориха помпата да не би да има задрало буталце,нямаше нито мръсотия нито наранявания по него,според мен проблема идва от авансовия клапан,( на снимката) понеже разхода извънградско е нормален,около 5,а градско идва към 8,някой имал ли е подобен проблем,сменял ли го е и как става,колко струва,има ли вътре някакво филтърче,което може да е запушено.Обиколих незнам колко майстори,но освен да взимат пари "за диагностика" без да кажат къде е причината друго не стана.

http://wing.snimka.bg/automobiles/dat4ik.560751

Според мен проблемът е в нафтовата помпа,не може да смогне да подкачи нафта или и се е развалил клапана...ако не е от това,провери някоя дюза да не се е запушила (отпушват ги с ултразвук) :blink:

Разходът ти е нормален ,ако градско караш в голям град като Пловдив или София :blink:

Редактирано от Van4ev1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

колега имам го същия проблем тресе че се нетрае,ауди 4тди 98 афн автоматик. искам да го исчистя и аз този проблем.на тебе играят ли ти оборотите когато тресе? моята няма и мощност в ниските??от години сам така?смених тампони на двигателя но пак тресе,само да уточня че на мен ми тресе само в движение???тази тема е инт.

 

Малко е стара темата но  и аз имам същия проблем, много неприятно.

Някои не е ли намерил решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега проблемите са общо взето от демпферния маховик на съединителя (но тогава не тресе на място при подаване на газ),ако имаш чип,от електронния блок на помпата (това е най - често срещаната причина),от водата която слагат в нафтата се събира ръжда-може да си го изчистиш и сам,но е нужно малко опит и сръчност,ако не ок. 70лв взимат или задържа аванса на самата помпа,може да пробваш да си вземеш добавка на лики моли за ГНП,да откачиш маркуча от горивния филтър към помпата и директно да подадеш само от добавката,ако задържа аванса и имаш късмет може да се оправи само с добавката,ако не трябва сваляне и т.н,при мен се оправи временно с добавката и после пак..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...