Jump to content

Колеги помогнете А4 1.8 ADR 96


obieone

Recommended Posts

Четох много теми, но не можах да намеря нищо което да съответства на моят проблем.

Не бях палил колата от близо 2-3 седмици. Съответно ми беше паднал акумулатора и си подадох ток с друга кола. Първо имах проблем с имобилайзера. Палваше за секунди и имобилайзера го блокираше. По едно време успях да запаля и я изфорсирах до към 3000 оборота но за много кратко време. После я оставих да работи нормално. След около 5 мин.(след като позагря до към 50-60 градуса) започна да се чува някакво тракане от двигателя. Знам как тракат нормално повдигачите, но това тракане беше много по-силно. Все едно е дизел. Загасих колата и я запалих пак след около час. Пак докато беше по-студена не се чуваше и като позагря започна да трака като дизел. Маслото ми може да не е на 8000 км, но досега не ми е правило проблеми. Почти до горе е пълна.

Какво може да се е случило с колицата ми според вас и дали е нещо фатално(скъпоструващ ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иска си диагностика.....Най- лекия вариант е повдигач, който просто не си усетил до момента, поради причината, че не се чува в първите 1-2 минути. Появява се такъв шум след още малко работа и спира окончателно като вече направи да речем към 80 градуса мотора. Когато си вътре в колата се долавя едва-едва. Не винаги повдигачите се чуват при старт, понякога тракат спорадично по време на работа на мотора, в различен топлинен режим.

Казвам това като предположение само. Аз имам подобен симптом, който е от самото начало от как имам колата, вече 40 000 км. Лятно време дори шума го няма. Но моя мотор е АБК на Б4. При теб може да е нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колега. Възможно е. Само, че тракането на повдигачите е доста по-слабо като шум от това. Това тракане е все едно колата е дизел. Доста силничко. Другото което е, че ме е страх да я оставя да поработи така и да загрее повече, за да видя дали на по-висока температура ще се оправи. И още нещо, което не знам дали е толкова важно. Това тракане се усилва постепенно. Не се появява изведнъж. Както си работи тихо...започва да усилва тракането.

Но, определено за диагностиката си прав. Просто съм разбрал, че от форума мога да разбера много повече неща отколкото като отида в някой сервиз. Стигало се е до там, че с инфо прочетено тук, знам много повече от майстора при който съм отишъл и в крайна сметка сам си оправям проблема.

Редактирано от obieone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм такъв проблем с 80 б3 1.8 ! Трябваше да я изфорсирам докъм 5000 оборота за да престане да трака за 5-6 секунди,после пак тракаше...Студена не тракаше,след 5-6 минути-като дизел!Смених маслото и филтъра и се оправи,дефектен ми е бил масления филтър,а 3-4 хиляди карах с него без проблем и отведнъж така почна да не държи налягането на маслото.В филтъра има клапан...Смени си първо масления филтър,а най-добре и маслото!!!

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм такъв проблем с 80 б3 1.8 ! Трябваше да я изфорсирам докъм 5000 оборота за да престане да трака за 5-6 секунди,после пак тракаше...Студена не тракаше,след 5-6 минути-като дизел!Смених маслото и филтъра и се оправи,дефектен ми е бил масления филтър,а 3-4 хиляди карах с него без проблем и отведнъж така почна да не държи налягането на маслото.В филтъра има клапан...Смени си първо масления филтър,а най-добре и маслото!!!

Благодаря колега. Ще пробвам този вариант. То и без това скоро трябваше да ги сменям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. Ще пробвам този вариант. То и без това скоро трябваше да ги сменям :icon_question:

Колега проблема ти се върти около налягането на маслото, пробваи със смяна на филтър и масло, но вероятно нама да е това проблема- мисли за маслена помпа, успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега проблема ти се върти около налягането на маслото, пробваи със смяна на филтър и масло, но вероятно нама да е това проблема- мисли за маслена помпа, успех!

и аз мисля 4е е маслена помпа,4е и аз имах същия проблем и излезе маслена помпа,тя им е проблем на тия джигатели.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...