Jump to content

Recommended Posts

Сеата на брат ми гори масло САМО като се кара в обороти/ извънградско.

Свалихме мотора, пълна профилактика, гумички, сегменти, напасване клапани, гарнитури- никаква разлика след ремонта, а мотора си има перфектна компресия. Като се кара градско не пипа маслото (пример- карах го 4 месеца само градско и не мръдна, после отидох до Трявна (с малко повече даване на газ :hilezh: ) и се върнах и долях 80- 100 грама). За него като най- оптимално масло като съотношение цена/разход на масло е Мобил- а. Интересното е, че с Приста разхода на масло е осезаемо по- висок.

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, изгледах клипа и това което ми направи впечетление е че първото масло е 20W50 а второто е 0W50.

това си мисля че също оказва разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

След като пуснах темата смених маслото с енеос 5w40 505 01 за PD осезаемо мотора стана по тих утре ще го сменям за трети пьт не сьм долял и капка през пробега от 10 000км.между смените ,нивото пада около 2 до 3 мм.от максимума на щеката и това при доста агресивно каране.Според мен маслото се дьржи добре. Аудито ми е на 225 000 км. За тези 20 000 км. и две смени сьм ползвал и добавка на бардал ТУРБО ПРОТЕКТ за всяка смяна .За мен тази комбинация е добро решение и избор пред многото прехвалени марки на които се правят много ментета.С мотул Специфик 5w40 мотора беше по шумен и похапна малко повече масло сьщо с добавка бардал. енеос 4л==60лв. филтьр=10лв добавка бардал=32лв общо 102 лв. Това е мое мнение и не искам да го натрапвам просто споделям .Не мисля че високите цени винаги предлагат най доброто и гарантирано качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...