Jump to content

Проблем с мигачите на Audi 80 / 1993


enky

Recommended Posts

Колеги,

имам много досаден проблем с мигачите на Audi 80 1.6 / 1993 г. и съм се заинатил да се справя, но няма да мога без помощ. За това помагайте ;)

Беше изгорял бушона на аварийките (и на чистачките, но най-вероятно това е съвпадение). Смених го и се чу бръмчене от едно реле, което е под волана. Смених го, след което светнаха няколко пъти мигачите (без заден ляв) и отново спряха. Може би отново е изгоряло релето, но въпроса е от какво.

Моля, някой компетентен да ми каже, колко релета има за мигачите и ако са две (както предполагам), къде се намира второто? Ако не е от него проблема, явно по някаква причина има късо съединение, защото прегледах крушката и цокъла на несветещия мигач и са ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени релето за мигачите и аварийните,под волана се намира,закрепено е на стойка на самия кобур на таблото под таблото с уредите ти се пада,махаш кората под волана и действаш!Моето залепваше и ми горяха бушоните по същия начин а мигачите светеха постоянно,преди да изгори бушона!Вече не помня какво беше релето,понеже това беше преди 3-4 години... Ново реле и забравяш,аз като го разглобих моето се опитах да го почистя(справих се с почистването на контактите),понеже беше неделя и нямаше откъде да купя друго.Но проработи само за няколко дни и пак отказа(явно като съм почистил контактните повърхности на реленцето съм ги и понадраскал и пак бързо са нагоряли),след смяната,не съм имал повече проблеми! Реленцето е едно и след като вече си го сменял,трябва да намериш причината поради която не ти свети единия мигач,явно има прекъснат кабел някъде и дава накъсо...

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за съжаление не е от него.

Смених го, светнаха няколко пъти и пак всичко спря.

Подозирам, че има късо в един от мигачите, ама явно в понеделник ще продължавам, че няма от къде да взема още едно реле в неделя ;)

Смени релето за мигачите и аварийните,под волана се намира,закрепено е на стойка на самия кобур на таблото под таблото с уредите ти се пада,махаш кората под волана и действаш!Моето залепваше и ми горяха бушоните по същия начин а мигачите светеха постоянно,преди да изгори бушона!Вече не помня какво беше релето,понеже това беше преди 3-4 години... Ново реле и забравяш,аз като го разглобих моето се опитах да го почистя(справих се с почистването на контактите),понеже беше неделя и нямаше откъде да купя друго.Но проработи само за няколко дни и пак отказа(явно като съм почистил контактните повърхности на реленцето съм ги и понадраскал и пак бързо са нагоряли),след смяната,не съм имал повече проблеми! Реленцето е едно и след като вече си го сменял,трябва да намериш причината поради която не ти свети единия мигач,явно има прекъснат кабел някъде и дава накъсо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери за всеки случай кабелите на багажника(където се прегъват при отваряне/затваряне). Те често се оказват причина за ел. неприятности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери за всеки случай кабелите на багажника(където се прегъват при отваряне/затваряне). Те често се оказват причина за ел. неприятности.

В прегъвката на багажника не минават кабели за мигачи. Проблема не е там.

Според мен може би проблема е в самото лостче за мига4и или авариийни.При мен когато дам ляв се чува едно леко бръмчене(лош контакт) ,и като дръпна към мен лоста се оправя и светва мигача.

Пробвай да включиш аварийните само, без да си на контакт.

Успех

Редактирано от knopp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 years later...

Колеги имам проблем с мигачите на ауди 80/б3 бензин. След смяна на лостчета, реле/ защото мислех че в тях е проблема /бушона продължава да изгаря на няколко пускания на мигачите. При оглед на кабели и букси няма видими следи от нагаряне. Помагайте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 6.03.2011 г. at 9:06, knopp написа:

В прегъвката на багажника не минават кабели за мигачи. Проблема не е там.

Според мен може би проблема е в самото лостче за мига4и или авариийни.При мен когато дам ляв се чува едно леко бръмчене(лош контакт) ,и като дръпна към мен лоста се оправя и светва мигача.

Пробвай да включиш аварийните само, без да си на контакт.

Успех

В повечето случаи е от това (когато се чува бръмчене). Силен удар по кутията над лоста на волана го оправя. Лош контакт в лостчето. Почистване и спрей за контакти

Редактирано от kstoilov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...