Jump to content

Колко масло ви гори колата


Kissman

Recommended Posts

Здравейте колеги,искам да си кажете мнението колко е нормално да гори масло един бензинов двигател ,защото взех да се притеснявам за моята...Карам Ауди А4,B6,2001,2.0 бензин и миналата година смених двигателя си с друг защото тия "колеги" преди мен го бяха прецакали тотално-криви биели,надрани цилиндри и т.н. и тогава ми гореше масло много яко.След смяната му с друг двигател,разбира се и ремонт на главата-подмяна на гумички,клапани,шлайфане,гарнитура и т.н както си трябва се родих направо.И смятах че проблема ми с горенето на маслото е вече в миналото...но след като изминах около 2000 км. отново видях че нивото на маслото е на долната черта на пръчката и очаквам скоро да ми светне датчика.Колко да долея според вас,някъде беше писал някой че от долната черта до горната е литър.Както и това което знам от обща култура че между две смени на масло(около 10 000 км ) е нормално да се долее 1 литър.Аз като гледам с това темпо ще ударя поне 2 литра щом за 2000 ми е паднало нивото.Да спомена и това че карам сега с пълна синтетика Castrol 5 W 40....дали да не мина на 10 W 40....все пак съм на около 180 000 км пробег.Благодарен ще съм на всички които биха ми дали някакъв съвет че вече не знам какво да правя.Хрумва ли евентуално и да направя компютърна диагностика,да се види как работи двигателя,компресия и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти от мен една много хубава тема по твоя въпрос

Мнение за смяна на маслото А4 B6 2.0 (маслояд):

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=87267&hl=%F5%E0%F0%F7%E8+%EC%E0%F1%EB%EE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...