Jump to content

избор на бас


Recommended Posts

Предстои ми тази година подобряване на звука в колата.Харесвам тези модели на пайнер TS-W 3004SPl или TS-W306 DVC.Aко някой си има в колата такьв,нека сподели мнение,очаквам и препорьки за други басове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на паинер басите са кофти много са меки и трудно свирват !а кенууд и тям подобни изобщо не съществуват за мен,насочи се към нещо от сорта на ланзар и други такива американски фирми те свират зверски и не са по скъпи !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да ти направят говорител защото е по добре за 500 лева на мен ми напвариха 1квата басс който е реален а не Pioneer който го взимаш за 1000 а свири на 250 няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако искаш качествен звук в колата вземай pioneer без да се замисляш, а ако имаш малко повече пара можеш да вземеш и servin vega!

P.S. Пайнера да е само говорител,отделно си поръчай кутия и гледай да е поне 16"!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично по ми харесва мек бас,затова питам за тези модели,ако някой ги има в колата си да ми даде мнение.Киловати не ми трябват,правени басове нетьрся,питам конкретно за модели. ;) Очаквам още мнения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако искаш качествен звук в колата вземай pioneer без да се замисляш, а ако имаш малко повече пара можеш да вземеш и servin vega!

P.S. Пайнера да е само говорител,отделно си поръчай кутия и гледай да е поне 16"!!!

колега аз за 16' говорители не съм чувал да ти кажа виж джанти има ама баси... ;):)

и ако смяташ да чуеш от паинер качествен звук просто мога да ти кажа че за тебе качеството е на ниско слухово ниво !!

аз в момента съм с такъв пионер за какъвто пита колегата и мога да ти кажа че е пълно гомно и то 12' така маже и ревербира че неам думи добре че ми се развали слуха та да не му обръщам внимание много!!!

навремето имах голф1 и му бях сложил една 15' сървин вега стелт срията и две 10' пионери за висока среда и звуковата картина си я биваше макар и без кросовър или ДСП!!

но единствената марка за мене е BOSE !!НЯМА ДРУГА ,но пионера е нело6о решение ако не искаш да имаш тяга а да си слушаш лекичко!!! :)

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hertz имат добри говорители.Например Hertz ES250,ES300.Първия е към 120лв а втория 150лв.За цената си нямат конкуренция а освен това са от малкото говорители който освен за автоузвочаване стават и за в къщи,разбира се с други размери на кутията.Проблема е,че сам ще трябва да си правиш кутията или имаш приятел дърводелец.Обаче ще получиш доста по-добър резултат от колкото готовите "туби" с кръгла или шестоъгълна форма.Другия вариант е да ползваш говорител за кората free air.При Hertz това е серията Air Mille обаче цените там почват от 300евро.Това е сайта им Hertz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение е, че ако не търсиш зашеметяващ мацките звук навън и вътре в колата, а просто търсиш кефа от музиката,то 10" бас говорител е абсолютно достатъчен. Та по този повод имам няколко конкретни предложения:

1. Lanzar HRWDC10 - това е моя личен фаворит

2. Precision Power DCX 124 - а това е едан маниакален бас говорител

3. DLS UR-10 - ммм и този не е лош

Освен това ти давам и този линк, в който има информация за мното много качествени басговорители, туби, готови каси и др.

Субуфери

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако искаш качествен звук в колата вземай pioneer без да се замисляш, а ако имаш малко повече пара можеш да вземеш и servin vega!

P.S. Пайнера да е само говорител,отделно си поръчай кутия и гледай да е поне 16"!!!

Една лека поправка - пише се Cerwin Vega

Но колегата е прав ... Това е една от най-силните марки въобще за аудио техника .. Но там говорим за съвсем различен подход при изграждане на car audio system.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оф-топик :rotcol:

Ама просто ме сърбят ръцете да се изкажа.

За БАС аз бих препоръчал Борис Христов :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оф-топик  :blink:

Ама просто ме сърбят ръцете да се изкажа.

За БАС аз бих препоръчал Борис Христов  :motz:

Отново типична Гризли формула ... :rotcol:

Ммммммммм ... 100% зад това предложение съм. Но как ще го съберем в багажника тоз дребен момък обаче :respekt:

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Концепцията е ясна:

За бас Борис Христов в багажника,за пищялки братя Аргирови във вратите. :respekt:

Редактирано от Seb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата:

американските къстъм говорители ... са твойте Орайън,Пресижън пауър,Ланзар,МТХ и множество други ,които ги има на пазара ...вече ( справка ... линковете, които Инкози е дал) сега от теб зависи ... колко е голямо бъбречето :hilezh: ... в симсъл 10" или 12" говорител.

Оффтопик:

Абе колега АуДи_Рс2,

пич стига си вкарвал хората в разни филми ...

най -добрите говорители на Магнат ... хронология :

Агрресор,Дистройър,Ексбасс,ХТС и пр.

като долната граница при Агрресор-а (модел 5000) е 16Хц става дума за 20" говорител.

Ако бъркам поправи ме!

Иии,моля те ела на някоя среща,че не съм виждал РС2 в тъмен цвят (рази4ен от синия)и ми мн интересноо, :hilezh: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега съгласен сам с тебе но аз ти казвам според мен кой е най-добрият щото сам го пробвал и знам колко свири такаче споко според мен деструктора е много добур говорител такаче иначе тези говорители на мгнат дето си ги изброил и те са супер но говоря за деструктора според мен аиде чао за сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единствената марка за мене е BOSE !!НЯМА ДРУГА

говори ми......... :birthday: всеки ден и се наслаждавам, записал съм си 2 CD с музиката от NFS Underground, NFS Most Wanted и там има парчета с убийствен бас :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да каже мнение за този бас TS-W 3004SPL на Pioneer

Ако търсиш сила и разполагаш с достатъчно добър усилвател, може и да ти свърши работа.

Най-добър бас няма..

Има такъв, който най-много ти харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...