Jump to content

Задна врата на A6 C5 Avant не индикира, че е отворена


bokouser

Recommended Posts

Общо взето е това, задната врата (багажника) не показва на дисплея, че е отворена и не запалва лампите в багажника (нито на тавана, нито червената на самата врата).

Явно е някакво ключе, но не знам къде е. До колкото знам на вратите са някакви микро ключета, сигурно и тук е така.

Ако някой се е сблъсквал с тоя проблем, моля да помогне с информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо реших, че се е оправила сама, но продължава да го прави отвреме-навреме. До колкото го разгледах проблема е в бравата, дали подлежи на някакъв ремонт, или трябва да се смени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички брави ги смених вече без тази в багажника.....много са проблемни тези микроключета и нямат ремонтиране,освен ако не разполагаш с някакъв супер прецизен поялник и самото ключе,което също почти не се намира.Дано в багажника поне не е така..... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти заради микроключетата ли смени бравите?

По принцип цялата брава се сменя, така ли?

И ти от къде ги намери, колко пари са нови и втора ръка (ако изобщо се намират по моргите)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моите брави проблемите бяха по-сериозни,не работеха микроключетата които управляват заключетата заключването и отключването, микроключето за самите плафони работеше...ако само то ти е проблема,него можеш да го смениш и сам,ако разполагаш с такова.Зажалост не се намира по магазините.Иначе аз смених целите брави,защото няколко майстора сеопитаха да ги оправят но не успяха,доста е финна техниката в тях.Взех си от морга втора употреба,единия път ми доиде 50 лв бравата,втория ми искаха 100....Ето как изглежда бравата на вратите.... 57ecb95aaba833a1.jpg Микроключето което индикира за отворена врата и светка плафоните е свързано с червения и синия кабел,който се вижда на снимката и се намита под една метална скоба (част от нея също се вижда) ....Послепис: това е от предна шофьорска врата,предполагам че и на багажника е подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на багажника за сега се ебава само за плафона.

Обаче сега се сещам, че зимата само когато е много студено и едновременно влажно (например има мъгла), шофьорската врата не ще да се отключи. Всички други врати се отключват, влизам от другата и почвам от вътре с бутоните на вратата за заключване и отключване да я мъча и понякога се оправя след малко, понякога след половин час. Нагрее ли я слънце, веднага се оправя. Но това само при най-големите студове в комбинация с влага.

Дали според теб е механичен проблем, или е микроключе на бравата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите брави се бяха прецакали заради влага,според мен е микроключе.а щом шофьорската ти прави такива проблеми чакай я да изпрегне скоро,моите всички така започваха да прявят преди да се прецакат тотално...не съм специалист не ангажирам никой с моето мнение...според мен проблемът ти е в микроключетата,при бравите на а6-цата механиката е много здрава за разлика от електрониката и няма как да е механичен проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микро ключетата се сменяват,струват стотинки и не си заслужава да се сменя цялата брава заради това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде се продават тези микроключета за стотинки ?

да и мен ме интересува къде се продават,в цял пловдив никъде не можах да намеря,още повече че никой няма толкова финни инструменти да ги смени (поне така ми казаха 2-ма ел. техника)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се в сервиз Квалитет,гр Пловдив, ул.Акад.Динеков 14, до борсата. Инж. Константин Йорданов 0898 736 029. Коцето е много кадърен и не се отказва докато не оправи проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се в сервиз Квалитет,гр Пловдив, ул.Акад.Динеков 14, до борсата. Инж. Константин Йорданов 0898 736 029. Коцето е много кадърен и не се отказва докато не оправи проблема.

Говорил съм с него и ме посъветва да сменя цялата брава....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен куп неща не работеха по капака на багажника.Ама след 4 часа труд всичко е ток.

копи/пейст от тук http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=80247&st=20

Такааа,понеже ме подгони лудостта и погнах колицата. Багажника,отваряше и се затваряше когато искаше,заключването пък беше напълно божа работа.Борда непрекъснато показваше отворен багажник.

След 3 часово лутане из София намрих най сетне подходящ кабел.Доставчика е Кабелкомерс ,кабела е LIYY или нещо такова,8*0.75.ДА ама не ,жиците се оказаха 10 на брой и голямо разнообразия от сечения.С двата кабела в повече се наложи да сваля външната изолация на кабела ,самите жила са с една особенно мазна и жилава пластмаса и това основно промени концепцията за ремонта.Използвах стария шлаух,който е и в добро състояние.

Повече от 4 часа си играх да запоявам ,изолирам с термошлаух,Разглобих и почистих всичко на капака,

Ефекта е повече от добър,сега и дъщеря ми може да отвори багажника,само си вкарваш ръката ,едвам докосваш лопатките за отваряне ,елетрониката сработва и стряскащо багажника се отваря сам.Много приятно,но много пипкаво докато се направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен явно е от микроключето. Оставям багажника отворен, без да го мърдам, като щракна няколко пъти бравата и светва. Но напоследък си работи, уплаши се :zustimm: .

Все пак полезно инфо, дано някой ден не ми се наложи да правя кабелите, че като чета си е разправия. М/у другото твоята кола седан ли е или комби?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...