Jump to content

При навит пълен ляв волан предницата подскача


naskoukov

Recommended Posts

Внушавате си проблеми дето ги няма при пълен волан с много газ колата се накланя натам накъдето е завоя при по меки пружини и заминали амортисиори се усеща и по рязък подскок при рязко изправяне на волана,тоя ефект е сведен до минимум при коли като Мерцедес там колелото в пълен завой се накланя и изменя ъгъла си,реглажа на сходимостта няма нищо общо ако все пак нещо ви притеснява пратете ми копие на разпечатката от реглажа да я скивам и аз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега, ти схващаш ли какво ти обясняват ?!

Завиваш волана да правиш обратен да речем, и по време на движенито колата точно подскача ! Реално "проблемът" е в реглажа, а не че някой си пуска по-рязко волана ... Едното колело завива повече, и реално се карат с другото и самата гума прескача по асФалта !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно нещо такова се получава , при мен след последния реглаж есента се нормализираха нещата . Не завива , като мерцедес без грам да подвлача , но е много по - добре от преди !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде някой да си качи тука снимка на разписката от реглажа и да видим какво може да се измисли,има поне 100 варианта на проблема защо трябва да се гадае



Колега, ти схващаш ли какво ти обясняват ?!

Завиваш волана да правиш обратен да речем, и по време на движенито колата точно подскача ! Реално "проблемът" е в реглажа, а не че някой си пуска по-рязко волана ... Едното колело завива повече, и реално се карат с другото и самата гума прескача по асФалта !

няма начин едното да ти завива повече колега то завиването зависи от рейката  единственния вариант е едното колело да е отворено а има и друг вариант но нека все пак да видим дали някой ще качи нещо

Редактирано от Mitaka madafaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те по - принцип колелата завиват на различен ъгъл за да могат да се въртят в завой . Затова служи така наречения кормилен трапец .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре не мога да ви разбера хем имате проблем всички хем никой не си качва разпечатката не се срамувайте няма да ви се смеем :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е любимият лаф , някой като каже имам еди какъв си проблем и да му отговориш смени колата може да се оправи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще я сканирам, и я давам :)

ПП аз проблеми нямам вече ... Малко смених колата  :hilezh:

Ако си я сменил с тая от подписа ти проблемите ти тепърва започват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хохохох - на таз проблеми и са решени още в завода ...

Един основен има - разход ..

Решил съм го с лепенка на задният прозорец ! На нея пише LPG  :hilezh:  :top: 
Kакто и да е ...

Утре сканирам реглажа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако тая кола има същия проблем с подскачането не е от реглажа но все пак липсва един ъгъл който показва дали някое от колелата не е назад или напед

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

проблема е следния смених окачването от спортно на нормално стандартното за колата и  не мога да разбера каде е проблема мисля че и повече завива но  не съм сигорен защтото карах до сега с спортно и нямах проблем и не знам какво е да си с нормално  на пълен ляв и пълен десен волана не се връща сам иначе се варти нормално не затяга не свири и никакви звуци не издава има масло и няма течове   сменени са и тампоните на макферсона пруини втора употреба  ако не го върна мога да си се вартя в кръг без да го пипам нормално ли е как е при вас ако има нещто проблем къде да  го търся мисля и че презавива минах реглажа два пати но пролемите си останаха

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...
На 12.04.2011 г. at 9:23, MeThTiCaL написа:

Нещо пропускат при реглажа на предницата. Още не мога да разбера какво се случва. И при мен подмята странно а нямам чаткащи пукащи и дрънкащи карета. Маншони и всичко е перфектно. Ако карам мноого бавно не го прави, но ако е малко по-бързо от 1-ва без газ и се получава това нещо. Преди време един пичага ме заведе някъде в Надежда да ми направят реглаж и нямах проблеми. Всичко беше наред, волана си се връщаше плавно, не подскачаше при пълен навит волан. После минах през Диана, че подменях неща по предницата, колата почна да подскача в последствие, волана се връщаше на присекулки ама нямаше за кога да ходя да им я качвам да си я оправят, че бях далеч от София вече. <_<

Не се занимават да правят напречен наклон. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...