Jump to content

Ремонтен комплект за кардан на А4 куатро


Recommended Posts

Колеги,

Решил съм да закупя следния комплект:

http://www.blauparts.com/proddetail.asp?prod=F5C1104%2DB

Ремонтен комплект

Имам проблеми с опорния лагер на кардана, отделно каретата му също не са в цветущо здраве

и ми се иска да си реша проблема генерално.

Комплекта включва:

- опорен лагер

- 2те карета

- средното каре

- маншони и грес

Тъй като умните глави от Ауди са решили че кардана трябва да се продава само цял, на

цена от около 2000 лева, тази фирма е единствената алтернатива която намерих за ремонт.

Искам да ви помоля, ако някой се е сбълсквал с подобен ремонт, да сподели от къде си е намерил

частите, има ли някаква европейска алтернатива на този магазин тъй като доставката от САЩ

е малко по-сложна (по скъпа, мито и тн ...)

И ако няма алтернатива има ли кой да съдейства с покупката на въпросния комплект с цел

поне избягване на митото.

Приемам всякакви мнения и съвети относно цялата операция - ремонт, покупка на частите и тн.

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 човека са видели темата, и нито един отговор.

В тоя форум камара народ кара куатро, аз ли съм единствения с подобен проблем?

Или всички наривате по над 2к пари за нов кардан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич тия драми по кардана, ме навяват на мисълта, че там е имало доста селски интервенции. Наскоро пак един колега с А4 имаше подобни проблеми и при свалянето на кардана се оказало, че някой умник му е изкъртил балансиращите пластини по кардана. Обезателно огледай нещо да няма акнато по кардана. Но да не се отклоняваме от темата.

Имаш алтернативи за всичко освен за опорния лагер, в смисъл само американци съм виждал да го предлагат. Иначе каретата ти са 1/1 с вътрешното каре на Ланчиа Делта GT, брой шлици, вътрешен и външен диаметър са еднакви. Болтове в Евроболт/ако държиш да ги сменяш/ има всякакви, даже и по-високоякостни можеш да си поръчаш. Средното каре го вижте за хлабини, ако няма и не го сменяваш има гресьорка ще я видиш, смажи го задължително.

400 долара там, транспорт и такси става некво безумие, при положение, че тука ги имаш 90% от нещата със същото качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и аз мернах темата, но ме домързя да пиша, пък и щеше да е на шльокавица...

Когато свалях моя кардан имаше два проблема: изсъхнали крайни карета и закъсан висящ лагер. Каретата се оправят с по едно пликче грес за карета на полуоски. Струват по 3-2 лева. Дори не е нужно да разглобяваш карето, че сглобяването може да ти скъса нервите. Маншоните си бяха добре.

Висящия лагер няма алтернатива, освен посочената от теб. Можеш да го купиш само него. При смяната задължително трябва да зацепиш двете части на кардана по същия начин заради баланса. Ако имаш съмнения за махнати/паднали баланси го занеси на Симеоновско шосе при светофара на Зоопарка. Имат баланс машина за до 6 м кардани.

Моето централно каре нямаше гресьорка, но беше перфектно

Имай предвит, че Ауди казват, че е задължително да се сменят болтчетата след развиване. Стягат се толкова, че или превърта главата, или след пъвото стягане болта вече не се разтегля и не държи така здраво. Като при цилиндровите глави е: има ли ъгломерно стягане, значи болта се разтегля и държи като пружина. В Ауди са по около 2 лв бройката

Кардана общо взето е много здрав, но лагера е обречен заводски

Пиши как си се справил, че и на мен ще ми се наложи скоро

П.С. С Аутохит сме се хванали да докараме няколко комплекта, но не се знае кога ще се случи, така че не разчитай на това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Ще проверя колко струват тези карета от Ланчиата.

А вътрешното каре да знаете с какво може да се замени?

И последно, ако все пак реша да поръчам всичко в комплект, как да избегна митото?

И колко % е то всъщност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то май като се тегли чертата, е по-добре да се поръча целия комплект...

- 2 карета по примерно 70-80 лева - 150лв.

- средно каре (под 100 според HellFire) примерно 80 лева

- 12 болта, грес - мин. 30 лева

Общо - 260 лева, и това без да се брои време за обиколки, бензин, без опорния лагер и тн.

260 лева са си $180 грубо, само лагера струва $160.

И какво излиза, спестявам около $60-80 ако си събера всичките части от тук, но

трябва да обикалям по магазини, да си хабя времето и нервите...

Остава митото.... колко е то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то май като се тегли чертата, е по-добре да се поръча целия комплект...

- 2 карета по примерно 70-80 лева - 150лв.

- средно каре (под 100 според HellFire) примерно 80 лева

- 12 болта, грес - мин. 30 лева

Общо - 260 лева, и това без да се брои време за обиколки, бензин, без опорния лагер и тн.

260 лева са си $180 грубо, само лагера струва $160.

И какво излиза, спестявам около $60-80 ако си събера всичките части от тук, но

трябва да обикалям по магазини, да си хабя времето и нервите...

Остава митото.... колко е то?

10%. и 20% ДДС ше ти поискат на митницата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

... е 30% няма да им дам!

Става и без да се плати мито, намираш някой познат в Америка да ти го купи, после го обявява в документите, че е под 70 долара стойността на тва дет е вътре, молиш се горещо да не ти го отворят на митницата и да се светнат, че ги мамиш и митото отпада. Друг вариант, зима ти комплекта и ти го праща парче по парче. Тогава наистина всичко е под 70 долара и няма мито, но пък има транспорт на 5 неща, та не е ясно крайната аритметика ква ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...