Jump to content

Омаслявана около агренажния ремък.


Recommended Posts

Колеги да питам имам едно омасляване около агренажния ремък - от какво може да е? Мотора е 1,8 ПМ - ремъкът е сменен преди 40 000 км.

Ето снимки:

dsc05802kw9.th.jpg

dsc05804oz1.th.jpg

dsc05805gb6.th.jpg

dsc05806es6.th.jpg

Някой ако знае да ми каже - мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарнитура на капака, аз го имам същия теч.

Ако е коркова я смени с гумена(силиконова).

П.П Аз макар да съм в момента с гумена пак го има и ми се струва че като са поставяли капака са я посплескали повечко от нужното :steinigung: .

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На главата или на капака на клапаните.

Тази на капака е гумена и семерингчето на разпределителния вал е добре и не тече оттам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам абсолютно същото омазняване :steinigung:

...........................

Бегам да снимам моето да дадете съвет :rolleyes:

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да питам имам едно омасляване около агренажния ремък - от какво може да е? Мотора е 1,8 ПМ - ремъкът е сменен преди 40 000 км.Някой ако знае да ми каже - мерси предварително.
По вероятно е да тече от капака.Струва ми се ,че омасляването е доста и това е опасно .Има вероятност в даден момент като се поизноси още ремъка да превърти.Лечението е нова гумена гарнитура притегната равномерно от средата към 2-та края с момент на затягане 10 - 12 Н.м. Ако в момента си с гумена ,означава че са сменяни шпилкитеи като нова можеш да купиш само гарнитурата - без шпилките.Излиза по евтино.Другия вариант е да тече от семеринга - избърши старателно между зъбното колело и семерингаи ако не всеки ден ,то през ден проверявай .Успех.
Значи е хроничен проблем.
Не е хроничен проблем.При мен го няма.Много е важно правилното притягане на капака.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По вероятно е да тече от капака.Струва ми се ,че омасляването е доста и това е опасно .

Има вероятност в даден момент като се поизноси още ремъка да превърти.

Лечението е нова гумена гарнитура притегната равномерно от средата към 2-та края с

момент на затягане 10 - 12 Н.м. Ако в момента си с гумена ,означава че са сменяни шпилките

и като нова можеш да купиш само гарнитурата - без шпилките.Излиза по евтино.

Другия вариант е да тече от семеринга - избърши старателно между зъбното колело и семеринга

и ако не всеки ден ,то през ден проверявай .

Успех.

Мерси.

Около семеринга е сухичко - но май съм затегнал повече гарнитурата щото си чистих филтърчето за картерните газове и в края май е сплескана повече - понеделник ще си купя нова и ще я менкам.

Жалко , че нямам динамометричен ключ да определя силата на затягане.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

902019.jpg

Беше така и след като изтрих мазното мина месец, сега е така!

902029.jpg

И от капака беше мазничко, но след като дозатегнах гайките поне от дясно вече не е, от ляво има малко :hilezh: , но то е от капачката!

902021.jpg

902034.jpg

Ако са семеринги, не трябва ли да гори масло колата, щото не гори грам :stupid:

Значи е нещо по гарнитури или.... :)

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли обтяжната ролка малко да е поопуснала и разхлабила ремъка, който е на 10 000км

В смисъл сама ли си обтяга или се настройва?

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото една от причините за упорито "маслено изпотяване" около гарнитурки ,семиринги

и т.н. е полу или нацяло запушена система за отвеждане на картерните газове.Лично проверено. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да проверя и кой е клапана дето се чисти?

EVAP Canister?

Струва ми се, че ремъка е малко хлабав, но май си е добре, моха да го завъртя на 90градуса максимум с ръка!

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах омасляване отстрани на капака - почистих си филтъра за картерните газове - и от тогава спря острани да сълзи но сега го има това сълзене около ремъка.

Най вероятно неправилно съм затегнал капака, както каза ти първо от средата трябва.

Как да проверя и кой е клапана дето се чисти?

EVAP Canister?

Гърбичката на капака - вътре се намира филтъра - като свалиш капака ще го видиш.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:flipoff: Май е най-добре да не барам, щот аз съм електричар, а не монтьор :flipoff: , а и не трябва ли да се смени гарнитурата на капака щом се отвори веднъж? Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тва маркуче защо се свива като е на празен ход, а като подам газ става нормално?

845720.jpg

Иначе се вижда, че си е оригиналното

То е за картерните нали, дето ги всмуква мотора за преработка?

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от корковите задължително след демонтаж на капака се сменя.Бил съм с 2 такива преди гумената.

Гуменометалната е за няколкократна употреба.Поне при мен е от около 4г. и досега нямам грижи. Капака

съм го свалял 2 или 3 пъти .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тва маркуче защо се свива като е на празен ход, а като подам газ става нормално?

845720.jpg

Иначе се вижда, че си е оригиналното

То е за картерните нали, дето ги всмуква мотора за преработка?

Виж на СХЕМАТА това маркуче под № 27. Струва ми се диаметъра му е малък като гледам щуцера

на който се нахлузва и е възможно да е запушено частично ,а също и "тройника" под № 26.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми диаметъра си е този и на маркучето пише АУДИ, не е запущено, но се е свило частично, то ако е трябвало да не се свива защо не са сложил пластмасово :)

Какво му е на тройника, колата си работи много добре и на тихи и високи обороти?

.............

Аз пробвах като го разхлабя маркучето откъм инжекциона и се чува как дърпа повечко въздух и колата почти гасне!

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега трябва да погледнеш семеринга на коляновия вал, но на паразитния вал, който движи маслената помпа и делкото има същата семерина както на разпределителния - от някое от тези места ако омаслява - ремъка го разнася и нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат(krasi85_ @ Apr 12 2008, 23:02) " ......................."

Остаряла е гумата и е омекнала. Там има вакуум и затова се свива при по-високи обороти. Най-добре е да го смениш - сигурно отвътре е нацепено цялото. От там минават част от неизгорелите газове (екология какво да правиш :hilezh: ) и маслени пари от отдушника. Ако почне да пропуска ще почнат да ти играят ниските обороти :hilezh:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не е нацепено и оборотите са добри.

Като е студена почва на 1100 и пада на 850 след минутка, обаче ми се е скучвало като загрее на 90гр някой път и оборотите са 1000/1050 :hilezh: и явно компа усеща, че не трябва да е така и падат на 200-300об и ако не пипам нищо сам си ги връща на 850 :hilezh:

Това го прави само лятото или когато навън е жега и колата е загряла случвало се е и да угасне. Когато я правеше тая работа грешки в компа нямаше.

Обаче мисля, че това няма нищо общо с маркучето.

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто казвам какво ще стане като почне да пропуска :hilezh:. След като се свива още държи, но няма да е дълго според мен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...