Jump to content

Каква е разликата между KONI Sport и KONI Special


Recommended Posts

Въпросът ми е в заглавието. Ако имате линкове за сравнения и пр. ще съм Ви много благодарен. В ценово отношение за нашите Аудита практически нямат разлика. И двата вида се регулират на твърдост преди монтажа.

Ако има желаещи за тези скъпички амортисьори и ме познават лично да ми пишат. Предоставени са ни най-добри отстъпки. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кокич червените са една идея по-меки от жълтите :bia:

Ясно, ти си с жълтите, а аз с червените. :bia::dance::bia:;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koкич за маслени говориш май нали?! :bia:

Нямам представа, но конструкцията им е уникална. :dance: Нека знаещите да се изкажат. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа, но конструкцията им е уникална. :bia: Нека знаещите да се изкажат. :bia:

колега, :wall: аз съм с кони спорт - жълти на мойта б3ка -тя беше с оригинални къси прожини и за тва сложих направо спортните амортисиори - много съм доволен колата е 10 пъти по стабилна недозавиването не се усеща и вози по-меко отколкото със сток ока4ването - на половин твърдост са и просто колата поема по-добре неравностите - все едно е по-лека! :wall: препоръчвам ти жълтите тъй като от приятели съм чувал че червените не били толко добри - ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се каня на нещо такова,но се двуомя м/у Кони и Билщайн?Естествено само газови.Но все още не съм проверявал цени и модели.В БГ-то колко пара са посочените по-горе възможности?По-добре ли е от тук/ГДР/да си ги купя при положение,че после няма да им важи гаранцията там?Мисля скоро да проверя в някой магазин за цени на 2-те марки.

Редактирано от Батстанчо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде проверявай и снасяй инфото тук.Да сме ориентирани как са цените. :wall:

И аз се двуомя м/у същите,но май надделяват Кони/заради доста по-добрата цена/.

За Билнщайн варианта ми е,да взема маслени,пфууу,ще се почудя още малко/тъкмо да натъкмя парите/

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с 2та варианта гумите стават грамофонна игличка (направо четат пътната настилка) и можеш да слушаш какво ти говори асфалта...безценно ако колата ти е добра за спортуване. (в комплект с пружини)

Но едните ти чупят само кътниците, а другите и предните зъби.... :wall:

Обаче ако искаш спорт... и в двата варианта ще си Номер 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Обаче ако искаш спорт... и в двата варианта ще си Номер 1.

Никакъв спорт не искам, а напротив дълговечност. Вече съм писал, че се регулират преди монтажа на твърдост и естествено ще бъдат най-меки. В момента дори и не си мисля за смяна. Задните са ми още оригиналните, предните ги търкалям вече 5-та година - Sachs, но от проверен вносител.

Цени тук няма да бъдат публикувани защото нещата са конфиденциални. :bia:

И да Ви предупредя нищо: Спортният Билщайн е произведен от Кони. :bia::bia::bia:, а масовият който се продава тук се произвежда в Румъния. Разбира се заводът е нов и с отлично оборудване. :bia:

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кони произвеждат амортисьори/пълнители за почти всички спортни марки окачвания и то по частни поръчки!!!!!

който ме познава ,знае че от повече от 6 месеца не мога да си намеря пълнители за моето спортно окачване , които пълнители са КОни, по порстата причина че не се предлагат от кони защото са частна поръчка на фирмата KW !!така процедират и другите спортни фирми!!

Колега АУДИСТ със спортното окачване колата ми е в ПЪТИ по стабилна и вози в пъти ПО МЕКО от обикновенното окачване-все едно караш друга кола!!! но амортисиьорите са маслени регулируеми по твърдост и не случайно комплекта струва 1200 евро!!

така че ако човек има пари си струва 1000% да се сложи такова окачване!

Единствения недостатък-гумите карат една година!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега АУДИСТ със спортното окачване колата ми е в ПЪТИ по стабилна и вози в пъти ПО МЕКО от обикновенното окачване-все едно караш друга кола!!! но амортисиьорите са маслени регулируеми по твърдост и не случайно комплекта струва 1200 евро!!

Абсолютно вярно .. това вече не е тая кола... въпроса това Ауди ли е или не по въпроса за возията.???

А и на сайта на Кони пише че предлагат стабилност при условие на смислена ( поносима ) возия за тия амортисьори които се регулират.

Всъщност всеки си решава , ако преди това си тествал ... перфектно. Защото мойта с газови + 16ки в завой е отлична... но просто не е тая кола (примерно сравнено със зимните гуми и маслените което беше преди)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

След около месец Ромката (Кольо кьор.....) ще бъде живот и здраве със спортно окачване Кони, но амортисьорите са маслени (пише Hydraulic). Така, че AUDIST-а трябва да намериш време да направим сравнение. <_<:hilezh:

Предните амортисьори могат да се регулират на височина с 50 мм, а задните с 40 мм. :bia:

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...