Jump to content

A3 1.8T автоматик


Recommended Posts

Здравейте:rolleyes: Има голяма вероятност да се присъединя към вас с А3 1.8Т автоматик, 99-та година. Моля ако някой от форума кара такава кола да сподели впечатления. Утре и в събота вкарвам колата в бокса да я гледат под лупа. Ако всичко е наред я взимам. Всякакви мнения за автоматичната скоростна кутия при този модел ще са ми полезни, плюсове, минуси.

Благодаря ви и много безаварийни на всички:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло чудесна кола,с прекасна динамика но лично мое мнение че автоматика не е най-подходящото нещо за нея чисто от гледна точка удоволствие на каране.Все пак това е лично мое мнение иначе като цяло няма да съжаляваш за избора си.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло чудесна кола,с прекасна динамика но лично мое мнение че автоматика не е най-подходящото нещо за нея чисто от гледна точка удоволствие на каране.Все пак това е лично мое мнение иначе като цяло няма да съжаляваш за избора си.Успех

Мерси зa отговорите:unsure:

Ето и какво е оборудването

ABS

Airbag

Автопилот

Бордови компютър

Ел. Огледала

Ел. Стъкла

Климатроник

Кожен салон

Лети джанти

Металик

Серво управление

Стерео уредба

Центр. заключване

Дават я на километри на които всички автокъщи дават всички коли от 99-та, 2000-та, тоест 120 000 :rotcol: Ще опитам да видим реалните километри.

Според вас за тази количка колко би струвала ако е в добро към много добро състояние?

И още нещо, градскот около 13-14 ли да очаквам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обаче съм на точно противоположно мнение за удоволствието от карането! Автоматика най-голямата екстра!

И аз така! Екстрите в една кола са автомат, климатроник, ABS, ESP!

Редактирано от tsvet40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като Васко и Дидо. Само да добавя и подлакътник, към изброените от Васето. То без подлакътник, за кво ти е автоматик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така! Екстрите в една кола са автомат, климатроник, ABS, ESP!

то и аз затова и не съм се присъединил към отбора все още - защото ги гледам в същата последователност :rotcol: ...но и quatrooo (aма в случая на А3 не е актуално)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актуално си е и за А3 Quattro-то,просто трудно изпадат такива екземпляри :rotcol: Автоматика е тъпа екстра за мен...освен ако не си чичка и те мързи да превключваш :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах впредвид че quattroto му не е това quattro с торсен т.е. истинското ;D ..

ами не знам лично ауди автоматик не съм карал, но наскоро се наложи спешно да прескоча до софия ... и оо чудо - озовах се в А8 4.2 TDI на шефа :respekt: -няма такова удоволствие ако го няма автоматика - повярвай , това така се изстрелваше, че не би могло толкоз бързо да смениш 1-2-3-4-5-6 :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги чупливи ли са скоростните има кутии на тези автоматици в сравнение с ръчните скорости и ако да за кви пари се оправят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера гледах количката, истинска красавица. Наистина набира яко. Днес влиза в бокса за подробно гледане. Като екстри има ESP, темпомат, подгряване на седалките, климатроник. На първо четене има някакво проблемче, вие кажете дали е сериозно и как да се оправи. Индикатора за маслото непрекъснато свети, дори и след като е сменено маслото :respekt:

Редактирано от edin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги чупливи ли са скоростните има кутии на тези автоматици в сравнение с ръчните скорости и ако да за кви пари се оправят?

Аз имам автомат на В4 (1992 година) и досега с него не е имало каквито и да било проблеми. Незнам дали е случайно, нямам наблюдения върху други бройки, но аз съм много доволен.

На първо четене има някакво проблемче, вие кажете дали е сериозно и как да се оправи. Индикатора за маслото непрекъснато свети, дори и след като е сменено маслото :steinigung:

Звучи много добре като описваш екстрите - почти всичко, което може да му трябва на човек :huh:

Сега за проблема - може да се окаже сериозен, но може да се окаже и само датчик или някакво окъсяване на кабели. Измерете на първо време наляганетоп на маслото и ако е ОК не се притеснявай за това. Имай предвид, че може да свети и ако нивото на маслото е под минимума, погледни и това!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега за проблема - може да се окаже сериозен, но може да се окаже и само датчик или някакво окъсяване на кабели.

Благодаря:steinigung: Инфото на колата е следното: от 99-та до януари 2007-ма е карана само в Германия. Купена е от там от първи собственик. Дошла е тук с този проблем. Тези които са я купила колата от Германия я продават защото взимат новата А 3-ка. Можеш ли да ми кажеш/кажете варианта със сериозния проблем с индикатора за маслото. Какъв е възможно най кофти случая :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек ако мисли за ремонт на автоматик никога няма да го вземе.... А е толкова удобно, практично и т.н.... Няма по-голям кеф просто :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да ми кажеш/кажете варианта със сериозния проблем с индикатора за маслото. Какъв е възможно най кофти случая :huh:

Ако се окаже, че проблемът е в ниско налягане на маслото, единия вариант е причината да е в помпата за маслото, което е сравнително приемлив вариант. Не мога да ти кажа цена за ремонта, но няма да е нещо фатално.

Не че разбирам особено много от двигатели, но може да не държи налягане по ред причини, някои от които не са особено приятни. :huh: Но преди да гадаем и да си мислим за най-лошото, първо премерете налягането - може то да си е ОК, а проблемът да е електрически! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мене не са изчистили след смяната на мослото индикацията за смяня

макарче за германия е странно

отиди да ти я качат на ВАГ-КОМ да видите има ли натрупани грешки в компа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо, градскот около 13-14 ли да очаквам?

Под това се съмнявам да паднеш честно. Инче колата наистина е хубава от към екстри. Аз лично все още не съм привържаник на автоматика. Досега не съм чул някой да се е оплакал от тези скоростни кутий. Надявам се и ти да нямаш проблеми със скоростите. Относно маслото най вероятно е датчик или просто е на минимум маслото. Най добре да я проверят хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, едно въпросче. На този модел автоматичната кутия 4-степенна или 5-степенна е? Има 1, 2, 3 D Компютъра я изкара 4-степенна с три режима на каране(икономичен, стандартен и спортен), а в някакъв руски сайт с подробна техническа информация за всички модели автомобили я даваха 5-степенна :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май повечето чисти автоматици са 4 степенни.

Моя типтроник е 5.Ако ти харесва автоматика и 4 са си достатъчни.Аз не съм привърженик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13-14 градско ?

вие сериозно ли ? ръчните а3 1.8Т пада и под 10 градско.....само заради автоматика +4л. отгоре ?

по принцип не съм фен на автоматиците (и не съм особено информиран)...но ако това е вярно ги отричам напълно.....за 8лв на 100км ше си наема някой да ми сменя скоростите :hilezh:

Редактирано от MMilen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РАзбира се, че не е 4 л. разликата. Максимум 1 литър ще е. За новите автоматици (Опел Зафира примерно с типтрпник) разхода даже е по-нисък с автоматик!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...