Jump to content

Service INSP ?!


dj_donich

Recommended Posts

А,да и аз го имам. Днес се чудех за какво е. Ще следя темата.

Сега разбрах. Колицата си иска сервизен преглед сама.

Редактирано от Dary Flary
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това те подсеща че трябва да си смениш маслото... Като го смениш се настройва след колко хиляди километра пак да започне да те подсеща, че пак е за смяна... Настройката става чрез програмата VAG-COM...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това те подсеща че трябва да си смениш маслото... Като го смениш се настройва след колко хиляди километра пак да започне да те подсеща, че пак е за смяна... Настройката става чрез програмата VAG-COM...

И аз за това си помислих.. но малко се усъмних..щото на голфа (4) пишеше Servise Oil. И се обърках.

Дано да е това..за смяна на маслото да не е нещо друго..

Все пак мерси колега за инфото..Поуспокоих се !

:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък татко ми каза,че е за сервиза. Но може нарочно да ме бъзика.Аз от днес го имам и съм в истерия за всяко нещо около колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно пише, тък като колата има три таймера за сервиз, смяна на масло, годишна профилактика и основна профилактика.

Channel 05 should be the distance until the next Oil Service.

It is in thousands of kilometers. Let's say you want the Oil

Service light to come on in 5000 miles. That would be 8000 km.

Put the value 8 into channel 05. The "standard value" used by the US

dealers would be 12 (7500 miles).

Channel 06 should be the distance until the next In-1 Service.

Same units as above. Standard value would be 24 (15,000 miles).

Channel 07 should be the time until the next In-1. In-1 lights

up based on time or distance, whichever comes first. This is in

10's of days. Standard value would be 36 for 360 days.

Channel 08 would be time until the next In-2. In-2 is based

strictly on time. Standard value is 72 for 720 days (about

two years)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съобщение се появява когато ти е дошло време за смяна на маслото. След като го смениш или ти го сменят е редно да се нулира брояча който е под изминатите километри на колата. Как става това?

1. Вкарваш ключа в контакта

2. излиза ти надпис "service insp"

3. натискаш и задържаш бутончето за нулиране на километри за 5 секунди и завърташ ключа на контакт

4. дисплеят трябва да изпише "service OIL"

(ако не ти го изпише повтаряш първите 3 стъпки)

5. за да нулираш съобщението за сервизно обслужване натискаш бутончето за сверяване на часовника и после го издърпваш и завърташ наляво.

6. трябва да ти излезе само ----

Успех, и ако не стане от първия път не се отчайвай и опитай търпеливо пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги при мен излиза само service OIL, но така както е описано в темата неиска да се занули километража :wall: имам кабел за VAG-COM, но той пък нещо неще да ми намери колата :wall: хем сичко е инсталирано....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен ми изписва OIL. Маслото е сменено, но не е занулен километража. Ако някой знае как се занулява ще съм му благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги когато ми смениха на мен маслото и не ми занулиха километража че е сменено и ми се показа онзи ден го занулих ето така и стана сичко :hilezh:

Не стана по дръгия начин но стана ето така:

започваш от изключен двигател и не на контакт:

1. натисни и задръж бутона за нулиране на дневния пробег (този до километража);

2. при натиснат бутон подай контакт и запали двигателя;

3. отпускаш бутона за нулиране на дневния пробег;

4. с бутона за сверяване на часовника (този до оборотомера) чрез завъртане в дясно избери "SERVICE -----" или "OIL -----"

5. натискаш еднократно бутона за нулиране на дневния пробег;

6. отиваш до най-близката бирария, поръчваш две бири и се обаждаш да ги изпием :lol:

Успех тези надписи са само за поцещане на водача да отиде да си прегледа колата за нищо друго....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми светна Service INSP,но на 18 000 изминати от мен км. и затова не го свързвам с маслото( 2 пъти съм го сменял тази година,другата седмица ще му е за 3-ти).Мислех с компа да го чистя,но утре ще пробвам с горния алгоритъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие от 2 дена ли ги имате тия коли бе това са теми от години това е то купи ли са си няколко човека коли скоро и се питат един друг как се занулява инспекцията има търсачки бе колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОГАТО ДНЕВНИЯ КИЛОМИТРАЖ НАВЪРТИ 1000КМ БЕЗ ДА СЕ ЧИСТИ СЪЩО СЕ ПОЯВЯВА ТОВА НАДПИСЧЕ :hilezh: ПИШЕ ГО В КНИЖКАТА :steinigung:

е това пък защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОГАТО ДНЕВНИЯ КИЛОМИТРАЖ НАВЪРТИ 1000КМ БЕЗ ДА СЕ ЧИСТИ СЪЩО СЕ ПОЯВЯВА ТОВА НАДПИСЧЕ :hilezh: ПИШЕ ГО В КНИЖКАТА ;)

Това със сигурност не е вярно,защото поне 5-6 пъти съм го превъртал на 1999 км и нищо никога не е светвало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...