Jump to content

луфт диференциал


nick

Recommended Posts

Здравейте,

Ходих вчера на сервизче и от там ми казаха, че имам луфт на кардана, при задния диференциал. От там твърдят че няма кой и как да го направи този ремонт и освен това ще излезе скъпо. Та да се консултирам и с вас разбирачи ;) :

1. Дали някой е имал подобен проблем?

2. Ако да решил ли го и как (къде)

3. има ли смисъл изобщо да се занимавам или да карам до край (и после нов т.е. втора ръка),

4. колко време горе долу може да изкара тъй

5. колко да го пазя т.е. да няма големи натоварвания квот и да значи тва

Айде да е по-лесно ще си кажа че става дума за а6 ц4 2.6 кватро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по лесно е да си търсиш втора употреба.Иначе може да изкара още много,но по добре не рискувай а сменяй.Просто му е дошло времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по лесно е да си търсиш втора употреба.Иначе може да изкара още много,но по добре не рискувай а сменяй.Просто му е дошло времето.

принципно и аз мисля че е по-лесно да се търси втора употреба.

А какво да рискувам т.е. какво може да се случи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При този луфт случайно някакви шумове да имаш от диференциала?

Ами от време на време нещо като удър, който се чува отзад нейде, ама не винаги. Майсторите твърдят че се обира луфта и заради тва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно са ти казали майсторите. А тия луфтове се получават или от много ама много напреднал километраж на колата или от редовно изнасилване на дифа от страна на шофера. Ама при тебе щом не се чуват постоянно удари значи не е сериозно положението, карай си колата и хич да не ти пука. Диф не се чупи толкова лесно. Само се старай да пускаш по-плавно съединителя при потегляне и между скоростите и няма да имаш грижи :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно са ти казали майсторите. А тия луфтове се получават или от много ама много напреднал километраж на колата или от редовно изнасилване на дифа от страна на шофера. Ама при тебе щом не се чуват постоянно удари значи не е сериозно положението, карай си колата и хич да не ти пука. Диф не се чупи толкова лесно. Само се старай да пускаш по-плавно съединителя при потегляне и между скоростите и няма да имаш грижи :lol:

Ами не мисля че е на много километри колата, поне двигателя не показва това, както и нищо друго. Има теглич, което ме навежда на мисълта, че е теглено с нея но не е ясно колко. Иначе и аз мисля да си карам смело, но все пак да знам какви може да са последствията. Подозирам, че като започне да вие зловещо вече ще трябва да се смена :blink:

А някой дали знае колко струва тоз диференциал втора ръка горе долу ... само информативно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти сигурен ли си, че тоя луфт е в дифа, а не в самия кардан, по-точно някое от каретата? Щот по-слабото звено в системата е кардана, та по принцип той се олабва и олуфтва/баси думата/, а не дифа. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читав шпер за БМВ е 400-500 лв. Не вярвам тоя да е по-скъп. Завърти 1 шайба до някой морга ако искаш съвсем точна цена

Да Куро е прав... аз кат ти давам тея съвети говоря от гледна точка БМВ, щото там имам долу горе наблюдения, че се чупят дифовете, ама при Куатрото незнам как седят нещата, може пък кардана да е слабото звено... еба ли....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти сигурен ли си, че тоя луфт е в дифа, а не в самия кардан, по-точно някое от каретата? Щот по-слабото звено в системата е кардана, та по принцип той се олабва и олуфтва/баси думата/, а не дифа. :steinigung:

хех ... ми аз ти казвам кво ми казаха

процесът беше:

леко позавъртане наляво/надясно на кардана и казаха че има луфт (на диференциала) т.е. показаха ми. Ама така както го казваш явно може и и кардана да се е олабил (олуфтил) :respekt:

И ако си прав кво значи тва ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех ... ми аз ти казвам кво ми казаха

процесът беше:

леко позавъртане наляво/надясно на кардана и казаха че има луфт (на диференциала) т.е. показаха ми. Ама така както го казваш явно може и и кардана да се е олабил (олуфтил) :unsure:

И ако си прав кво значи тва ?

Глей ся, принципно всяка трансмисия има луфт, чисто нова от завода излиза с луфт, щот иначе ше си прехапе колелата за 100км, но въпроса колко е тоя луфт, в твоя случай ба ли го........ Просто разсъждавам логически, а и понеже и аз карам куатро кош та им понаучих слабите места уж. Плюс тва колата ти не е някоя гига мощ, че да си погърми дифа, тва поколение куатро при силните мотори си чупят предимно каретата/вътрешни най-често/ и карета на кардана. :steinigung:

Ако съм прав в случая, нищо фатално не те чака, намират се карета аналог, брой шлици и диаметър и си в джаза. Под аналог не разбирай менте, просто скромния ми опит подсказва, че точно такива карета някоя друга марка коли ги ползват примерно за вътрешни или за нещо си, просто трябва да се провери, В3/В4/В5 са със същите карета на кардана, каквито ползва Ланчиа Делта GT за предни вътрешни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глей ся, принципно всяка трансмисия има луфт, чисто нова от завода излиза с луфт, щот иначе ше си прехапе колелата за 100км, но въпроса колко е тоя луфт, в твоя случай ба ли го........ Просто разсъждавам логически, а и понеже и аз карам куатро кош та им понаучих слабите места уж. Плюс тва колата ти не е някоя гига мощ, че да си погърми дифа, тва поколение куатро при силните мотори си чупят предимно каретата/вътрешни най-често/ и карета на кардана. :steinigung:

Ако съм прав в случая, нищо фатално не те чака, намират се карета аналог, брой шлици и диаметър и си в джаза. Под аналог не разбирай менте, просто скромния ми опит подсказва, че точно такива карета някоя друга марка коли ги ползват примерно за вътрешни или за нещо си, просто трябва да се провери, В3/В4/В5 са със същите карета на кардана, каквито ползва Ланчиа Делта GT за предни вътрешни.

оптимистично звучиш, но ...

1. Как да разбера дали луфта е в норма ... ако ти кажа примерно сантиметър в радиус дали ще ти проговори нещо :unsure:

2. как мога изобщо да разбера дали е каре на кардана или не. Ясна е опцията да се разкости всичко и да се види, но някак си не ми харесва тоз вариянт, при все че е с неясен изход.

3. А относно аналога ... е тук хич не мога да се включа, явно някой майстор трябва да го свърши и кой?

4. Пак остава въпросът дали и до колко мога да си карам така т.е. поне докато намеря решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оптимистично звучиш, но ...

1. Как да разбера дали луфта е в норма ... ако ти кажа примерно сантиметър в радиус дали ще ти проговори нещо :steinigung:

2. как мога изобщо да разбера дали е каре на кардана или не. Ясна е опцията да се разкости всичко и да се види, но някак си не ми харесва тоз вариянт, при все че е с неясен изход.

3. А относно аналога ... е тук хич не мога да се включа, явно някой майстор трябва да го свърши и кой?

4. Пак остава въпросът дали и до колко мога да си карам така т.е. поне докато намеря решение.

По първа точка, ме хвана по гащЕ. :unsure: Трее се види допуска, къде обаче никва идея, може би в ELSA, но надали.

По втора, пак като първа допуски.........на око може би обаче от някой дет наистина е наясно, притесненията ти са излишни, елементарна манипулация е. Опциите да се одриска нещо са минимални.

За аналога, ако не ти е спешно, а не ти е ся ще разбереш що в точка 4, мога да ти помогна, тоест да поровиме с един колега, но ще е напред във времето, че сега се потапям в една въртележка и няма да имам никво свободно време.

Можеш да караш така, няма никви ядове, каре с луфт не е нищо фатално, изкарва много голям километраж преди да се поломи, дори аз който уж не търпи драми и бъгове по колата си карам с луфт в кардана, само, че при мен средното потропва като давам много зоб на ниските предавки и като сменям треска, нетренирани хора кат возя даже се шашкат. :unsure: Аз на твое място изобщо не бих се тровил от тоя "проблем".

П.П Марин чете, маме я дай малко светлина по въпроса, знам че си сменявал тия карета смотани.

Редактирано от KYPO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тея майстори би тряало да могат да хванат разбити карета май...

Пък олуфтен диф няма да да повлече нищо друго след себе си не се бой. Аз на мойта баварка след много настоятелни улични дрифтове и отвреме на време разни импровизирани трасета доста сериозно й бях олуфтил дифа. И точно търсех вече да го сменям, една мацка взе че купи колата и вече доста години си я кара така, без никви ядове. Ама нали се сещаш, че мадамите карат по-внимателно и обикновено няма подобни издевателства :steinigung:

Редактирано от Garelli
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябвало да питаш тези майстори правилили са лада или москвич,много ясно че трябва да има луфт в задния диф и той не може да се строши защото има една муфа,която е от по слаб метал и тя би се строшила/отварял съм си диф-а,много е красив/,аз имах подобен проблем,излезе задното каре,смъкни кардана-/10 минути /и огледай хубаво каретата. Като караш с 70-80 км/час имаш ли вибрации или просто един луфт

ето виж колко плаках http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...8&hl=кардан

и решението беше:каре от Ланчиа Делта GT, карето е 100мм външен размер и с 25 вътрешни шлица, дефакто тва при Ланчията е вътрешното каре на полуоската.

от кой град си колега?

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябвало да питаш тези майстори правилили са лада или москвич,много ясно че трябва да има луфт в задния диф и той не може да се строши защото има една муфа,която е от по слаб метал и тя би се строшила/отварял съм си диф-а,много е красив/,аз имах подобен проблем,излезе задното каре,смъкни кардана-/10 минути /и огледай хубаво каретата. Като караш с 70-80 км/час имаш ли вибрации или просто един луфт

ето виж колко плаках http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...8&hl=кардан

и решението беше:каре от Ланчиа Делта GT, карето е 100мм външен размер и с 25 вътрешни шлица, дефакто тва при Ланчията е вътрешното каре на полуоската.

от кой град си колега?

Вибрации няма. Единствения проблем е този удър дет се чува като сменям предавките, ама от време на време. При много плавно пускане няма такъв удър.

Иначе съм от София.

А за разглабяне ... е нямам как и къде да разглобявам диференциал, даже не мога и да я вдигна :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

огледа ли хубаво тампона на диференциала,а пък ако знаеш как тежи, като го развих клекнах с него в канала и не можех да стана :steinigung: ,пробвай като правиш завой пълен ляв или десен,дали има някакво пукане или щракане отзад по диференциала,ще открием проблема споко,но дано да е суперевтин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен подобен тъп удар предрожен от леки вибрации на около70км(не винаги)

се оказа задно вътрешно каре

Редактирано от gesev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен подобен тъп удар предрожен от леки вибрации на около70км(не винаги)

се оказа задно вътрешно каре

Никаква връзка със скоростта при мен. Вибрации не.

пробвай като правиш завой пълен ляв или десен,дали има някакво пукане или щракане отзад по диференциала,ще открием проблема споко,но дано да е суперевтин

Ами не съм сигурен дали е нормално или не, но мисля че при пълен завой (май няма значение на къде) но се чува нещо като стържене ... не знам как точно да го определя (нещо подобно като ти се търка гумата в леда по калника зимата, ама по тихо). А и си мисля че не е само отзад тоз звук и не винаги ... бах тва кватро :steinigung:

Иначе за тампона ... ничо не са казали ... ама как ли и ще кажат кат се разхождат с некав лост и напъват ... де толкоз сила :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, виж сега какво можеш да,направиш/добре ще е колата да е на канал/-аз съм го правил:подпираш хубу колата, вдигаш със стъбилен крик едното колело и палиш и "тръгваш",може да започнеш от задните колела и така едно по едно вдигаш всяко колело и ще разбереш е луфта,спокойно няма да тръгне колата ще се върти само колелото, което е във въздуха.Пробвай и пиши какво става

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...