Jump to content

Няколко въпроса


AUDI

Recommended Posts

Имам няколко въпроса, които ме мъчат от скоро:

1.Каква е разликата между ALLWeel-drive-а на Субару и Quattro(1,UR,2,3,4)

и какви са преимуществата на едното и другото...защо от Quattro 3 нататък казват че нещата се скапват, какво съсипва електрониката?

2.Вярно ли е че 5-аците са доста проблемни двигатели(небалансирани)

3.Какъв е двигателя на Ауди РС2...2.2Турбо или друг(Доколкото знам S2 е с 2.2 Турбо)

Благодаря ви предварително за отговорите :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Subaru ползват Visco и електронно оправление на системата (подобно на 4матик на Мерцедес), което е шит. Ауди ползват Torsen което е ДА БЕСТ

За повече инфо ЧЕТИ ТУК!

Нещата се "скапват" след 3та версия, защото влиза EDS - elekotronic differential sperre за задния мост. Просто Торсена е толкова съвършен, че електрониката може само да го спъва. Лично мнение!

2. Аз пък си мислех, че това е един от възможно най-здравите и добри двигатели на Ауди от старото поколение. Някой да опровъргае с факти?

3. Audi RS2 е с 2.2л турбо двигател. Освен него са S1, S2, S4, quattro и quattro sport.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Quattro има ли среден диференциал? С какво се различава Ленд Крузър 4х4 от Куатрото? Впечатлен съм че от 2.2 могат да се изкарат 360 коня серийно :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата няма среден диф. завиването е почти невъзможно... Не знам Land Cruiser с какви диференцяли е за да ти кажа дали е по-добро или е по-зле. Ако прочетеш статията, към която ти дадох линк сам ще мошеш да преценяваш кое е по-добро.

Кой е моделът с 360 коня? :dance:

Редактирано от Wizi Wiziev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавана съм я прочел, благодаря ти Wizi :dance:

Аз ли бъркам или РС2-ката беше ~320коня?

За 360 се обърках ама няма да казвам откъде че много ще ми се смеете :)

Редактирано от AUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата иска да каже 315 коня :dance:

Leistung 232KW/315PS Fahrleistungen 0-100Km/h in 5,4 s Vmax. 262Km/h

Редактирано от RhINoX^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... като ти гледам подписа май ще да е от някоя мацка дето ти е завъртяла акъла на 360 градуса  :)

:dance: Да позна градусите са минимум толкова :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От един професор в Техническия Университет в Пловдив,който преподава ДВГ съм чул,че 5 цилиндровия редови двигател е най-уравновесен.Аз му вярвам.А до колко е здрав,мога само да кажа че за почти 5-те години в които го имам,проблем още нямам.А тя е на 15г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото знам 6 цилиндровия редови е най-уравновесен и с най-голямо КПД точно затова 6 цилиндрови редови са двигателите на много от автобусите и камионите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти толкова е уравновесен и 5цилиндровия двигател, при него няма успокоителни валове, а е и много здрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...