Jump to content

смяна на 5 степенна ск. курия с 6 степенна ск. кутия


ivan_gavana

Recommended Posts

Здравейте,

Работя в сверата на авто частите - в авто морга.

Тъйкато съм нов член на форума бих искал предварително да се извиня ако не съм достатъчно точен или конкретен или несъзнателно наруша някое от правилата на форума :)

Моят проблем е следният, счупих диференциалът на скоростната кутия на моята кола ( Ауди 100 2.8 куатро бензин 1994 ), в последствие взех 6 степенна скоростна кутия с кардан-а, от ауди А4 2.5 куатро 2000г. Съответно имаше разминаване в лапите(стойките на скоростната кутия) на лостовата система, взех други стойки, лостова система но така и неуспявам да настроя включването на различните предавки(някои предавките успяват да се включат). За тази операция с тази подмяната на ск.к. знам че възможна отприятели в сервизи и за това се наех да е направя. До момента съм качил скоростната кутия, закачих карданът (тои беше сглобен от други 2а), но немога да докарам лостовият механизъм и да центровам включването на предвките :) .

Предварително благодаря за вашите мнения и съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Работя в сверата на авто частите - в авто морга.

Тъйкато съм нов член на форума бих искал предварително да се извиня ако не съм достатъчно точен или конкретен или несъзнателно наруша някое от правилата на форума :)

Моят проблем е следният, счупих диференциалът на скоростната кутия на моята кола ( Ауди 100 2.8 куатро бензин 1994 ), в последствие взех 6 степенна скоростна кутия с кардан-а, от ауди А4 2.5 куатро 2000г. Съответно имаше разминаване в лапите(стойките на скоростната кутия) на лостовата система, взех други стойки, лостова система но така и неуспявам да настроя включването на различните предавки(някои предавките успяват да се включат). За тази операция с тази подмяната на ск.к. знам че възможна отприятели в сервизи и за това се наех да е направя. До момента съм качил скоростната кутия, закачих карданът (тои беше сглобен от други 2а), но немога да докарам лостовият механизъм и да центровам включването на предвките :) .

Предварително благодаря за вашите мнения и съвети.

предавателните числа на кутиите мисля ,че са различни т.е. не мисля че ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какво общо имат предавателните числа с вкл. на предавките ????

ми твоя диф и скорости работят на едни и същ.предавателни числа.новата кутия на други.нека по запознатите с конкретната кутия от 2.5 да се изкажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря за бързите отговори.

Не съм тръгнал съвсем на сляпо да правя тази работа. Преди 8 месеца на същия модел кола 2.8 куатро със същият проблем (счупена с.к.), с колегата сложихме скоростна кутия от А4 (1998 - 1.8 куатро 125к.с.), кутията е същата, разлика отново в предавателното число, нямахме никакъв проблем с монтажа и напасването. Единственото промяна беше в покачването на оборотите и в по къси предавки. Сега се опитвам да сложа скоростна кутия от 2.5 дизел 6 цил. (новия мотор 163к.с.), но и така и немога да настроя лостовата система, успях да е докарам до включването на предавки до 4та скорост и задна. Така 2ра седмица :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми твоя диф и скорости работят на едни и същ.предавателни числа.новата кутия на други.нека по запознатите с конкретната кутия от 2.5 да се изкажат.

Само да ти кажем някои общи положения за скоростните кутии, тъй наречените редуктори, все им е тая кой ги върти и те какво въртят (стига да покриват въртящия момент). Проблем на мотора и механиката по закрепването, но не и на кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слоших 6-степенна от S6 на моето C4. Лостовата система на новата ск.кутия е двулостова и се наложи да сменя цялата лостова система от ск.лост до ск.кутия. Но всичко си пасна перфектно.

Имай в предвид следното, гледам, че си взел кутия от дизелово Ауди. Добре провери дали задния ти диф е със същото съотношение (пиньон/корона) като този в новата ск.кутия, защото ако са различни ще трябва да вземеш и задния диференциал от същата кола, от която си взел ск.кутия, иначе ще береш ядове.

Редактирано от kapitango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На куатро кола няма как да стане тази размяна.Ако донора е дизел и применика дизел ок.Не съм на 100% но мисля че на дизелите дифа е по-бърз така,че ако я подкараш ще се чупи нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слоших 6-степенна от S6 на моето C4. Лостовата система на новата ск.кутия е двулостова и се наложи да сменя цялата лостова система от ск.лост до ск.кутия. Но всичко си пасна перфектно.

Имай в предвид следното, гледам, че си взел кутия от дизелово Ауди. Добре провери дали задния ти диф е със същото съотношение (пиньон/корона) като този в новата ск.кутия, защото ако са различни ще трябва да вземеш и задния диференциал от същата кола, от която си взел ск.кутия, иначе ще береш ядове.

Здрасти, има едно момче, Спас от софия е. Той ми прати цялата лостова система за Ц4 на 6 степенна кутия. Казами че на 2.5 дизел и на 4.2 лостовите системи са идентични.

Човекът от пловдив който ми даде скоростната куриа ми я даде с карданът и задния диф. Но сеналожи да сглубим от 2та кардана един :) , защото 6 степенна ск. кутия е по дълга от 5 степенната с около 3 сантиметра. Той ми даде и лостова ситема, но тя опираше в кожуха на копето. След което взех друг комплект от А4 но отново опираше в купето. Взех и от старат А6-ца 95-96 2.5 и тя не пасва. Утре ни предстои да го направим по "български" и ще ти споделя резултатът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Той ми даде и лостова ситема, но тя опираше в кожуха на копето. След което взех друг комплект от А4 но отново опираше в купето. Взех и от старат А6-ца 95-96 2.5 и тя не пасва. Утре ни предстои да го направим по "български" и ще ти споделя резултатът.

При мен всичко си пасна перфектно, нищо не съм преправял, само замяна. В крайна сметка покрай 6-степенната ск.кутия от S6 се сдобих и с лосова ситема, кардан и полуски с каера от S6. Ама мерак, к'во да праИш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...