Jump to content

Audi a4 b7 аларма


FanatikaTm

Recommended Posts

От Б6 за Б7 не стават и обратно!

Тук го има 8E0 959 433 BR :)

http://www.ranno.net/findmodule8E0959433

От BR за към алaрма стават BM, CA, CB и CJ. При мен замених BQ с CA и всичко работи.

Не трябва да се забравя ключа с бутоните за изключване на алармата и обемния датчик(може и без него). Тъй като за Б7 тоя бутон е кът и съответно скъп, си взех такъв от А3 за 10 лв. Само трябва да се подвърже правилно и да го монтираш където ти е хареса на шофьорската врата. При мен нямаше кабели и теглих всичко. Ако си комби е голяма игра с обикалянето през датчиците на малките прозорци до нагревателя на задното стъкло, за да имаш и активиране на алармата при проникване през тях.

Модул, сирена, обемен датчик, бутон , букси и кабели ми стъпи под 200 лв. и ден труд.

Успех в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Интересното е следното ако гледам по ЕТКА заместители на тези модули има.

Демек тези са спряни и четерите модула последен заместител дават да е CR.

Възможно ли е това?

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 1 час висене вънка на студа и разглобяване разбрах че няма кабел за сирената отзад при усилвателя!!!!!!!

Има ли вариант да не е там? Ако няма окабеляване там как може да се пусне, директно от модула ли се хваща ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам аз да си го направя от колкото да давам грешни пари на някой който ще замаже положението... На кратко казано патил съм преди защото не съм имал време аз да си правя нещата. Като цяло имам завършено образование и се занимавам с ел. И не ми е проблем стига да имам схемите.

А нали целта на форума е да питаме и да се оправяме а не само да се пращаме на майстори който да се учат на колата ти.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега(!), не Ви изпратих на майстор, само попитах, вземайки предвид развитието на процеса. Щом имате съответното за целта образование, извинявам се за съвета и Ви пожелавам успех с алармата!

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го казал с цел да се карам или нещо от сорта.

Просто казвам че съм с много лошо мнение от към електричарите на колите. На 3 коли съм оправял неща направени от майстори и не искам повече. По съм съгласен тук да разсъждаваме да слушам идей на колеги и да си го направя сам бавно и качествено.

Не казвам че няма читави майстори но аз не ги познавам.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава че можеш да я сложиш където си искаш, не е задължително да е отзад където едва се чува.

 

Според схемата сирената е само с 3 кабела. Пин 1 отива на маса през бушон №24. Пин 2 отива дирекно в модула - това е сигналната връзка. Пин 3 също отива в модула, но това е +12V през бушон №38. Ако я сложиш накъде близо до таблото с бушоните можеш да вземеш от там кабел за пин 1 и пин 3, и да прекараш само един кабел до модула за пин 2.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две сирени имам и отиват в двигателния отсек за се чува добре. Едната сирена си е с кабелите и видях кой са така че проблема няма да е голям.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да слагам втора някъде при мотора, но първо ще пробвам тази интервенция, защото може и да е от батериите. Пича заменя двете оригинални NiMH батерии с 6 нови АА NiMH: цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички кабели теглих. Сирената в багажника е насочена към отдушника за да не я шумоизолира купето.

Десния панел в багажника трябва да се свали за да монтираш сирената. Левия панел също за да провериш/подвържеш кабела към сензорите на лявото и дясното стъкло на багажника.

Щом имаш окабеляване за обемния в плафона, вероятно имаш и за сирената. Прикачвам файлове за комфорта и сигнала за счупено стъкло.

conv_sys_моя.pdf

Glass breack sensor.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, FanatikaTm said:

Две сирени имам и отиват в двигателния отсек за се чува добре. Едната сирена си е с кабелите и видях кой са така че проблема няма да е голям.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

 

Ето и модула който ти трябва: цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този твой колега случайно да му се намира сирена на достаааа по-ниска цена, или направо да поръчвам тази: цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление няма окабеляване за сирената в багажника пак разглобявах в това хубаво време да се подсигоря.6fccd7df07b4acaeabdedb03acabb52f.jpg7558e90e781ad5b6fbaf5d57b1c372fe.jpgb9c0b7d1bcba2b0b5c3709948f0cb140.jpgbfaf551de66527ec27a9cb0f3fa85964.jpg

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих преди малко втората сирена и я отворих. Не може да се каже че батериите изглеждат добре, но и моите не вярвам да са по-различни след 12 години. Ще ги заредя и ще видя дали изобщо дъжат ток.

 

IMG_2876.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяха почти празни, но доста бързо се заредиха до 3 волта. Сега са вече 4 волта, но ще ги зареждам цяла вечер за да съм сигурен че са се заредили на 100%. Проблема е че не мога да накарам сирената да се разписка в лабораторни условия, така че ще трябва да я закача за колата, да активирам алармата и след това да откача акумулатора за да видя колко силно и колко време ще пищи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...