Jump to content

Подгревни свещи на антифриза


kBa3uMogO

Recommended Posts

Колеги имам подгревни свещи за антифриза и днес ги свалих и ги пробвах на акумулатора и си работят перфектно, но по кабелите към тях не идва ток ( като е на контакт ). Някой знае ли по точно на какъв принцип работят ? Реле нещо, към кои датчик са вързани ? Колата е А3 1.9 tdi AHF.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се интересувам от подгрев на антифриза. Също така има ли го като опция при бензиновите двигатели? Питам защото на баща ми 1.8 адр-а загрява буквално за 3-4 мин от минусови температури, а после заковава на 90 градуса и не мърда от там. Моята от друга страна (1.8т аеб) загрява значително по-бавно, бих казал с нормална скорост.

Възможно ли е да се сложи допълнително, мисля че е доста полезна екстра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам подгревни свещи за антифриза и днес ги свалих и ги пробвах на акумулатора и си работят перфектно, но по кабелите към тях не идва ток ( като е на контакт ). Някой знае ли по точно на какъв принцип работят ? Реле нещо, към кои датчик са вързани ? Колата е А3 1.9 tdi AHF.

Поздрави!

Мисля,че се включват при по-ниски температури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но по кабелите към тях не идва ток ( като е на контакт ). ...

На контакт няма и да има.

Запали я и тогава мери.

Двете свещи са на едно реле, третата - на друго.

Външната температура трябва да е по ниска от 5 градуса.

Температура на антифриза - под 70 градуса.

Обороти на мотора над 800.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Разгледай ТУК малко по-надолу на страничката...Като пример...

Принципно може да се направи такава допълнителна екстра за бензинов мотор!

Голям консуматор на ток е обаче...

При дизеловите мотори ЕКУ- то управлява, кога и за колко да се пуска подгрева, за бензинов мотор, може да се направи да се пуска ръчно...

Мисля, че има инфо по нет-а за такава интервенция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от подобна екстра. Алтернатора дава до 1 Киловат ток което е смешно на фона на двигателя като печка.

Изправен термостат и кора под двигателя помагат повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кора под двигателя?

Май пак ще я сложа,скоро я реставрирах след среща с миналогодишен айсберг по бургаските пътища и сега наистина усещам по бавно влизане в топлинен режим на мотора и превключване на газ.

Преди имаше жалузи на някой коли който щяха да са по ефективни от тези свещи си мисля.А?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес сутринта пробвах свещите отново и извода е че ток до тях не стига. Имаше всички необходими предпоставки да се включат( студена външна темп. напълно изстинал двигател ), но уви по кабелите до тях не идва ток. Намерих 2 релете на които пише 53 но не съм сигурен дали те управляват свещите. Другото което е там където са двете релета има няколко гнезда за бушони, но всички са празни. След малко ще постна снимки на въпросните релета и ако са те моля някой да сподели как се замерват дали функционират правилно. Поздрави!

И сега като снимах погледнах и кабели отиват само до двете релета(или там какво са) а до гнездата за бушони нищо не отива ?!

На релето има следните надписи:

141951253B

V23134B52X227

PA66GF25

:lol:

post-11995-1288776714.jpg

post-11995-1288776722.jpg

Редактирано от kBa3uMogO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сещам каде до акумулатора има бушони, но мисля че под кутията на въздушния филтър има и утре ще проверя. Мерси пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това са релетата за свещите. Както е казал колегата по-горе едното пуска 2, а другото и третата. Цялата работа е функция на моторния компютър и трябва да е кодирана, за да работи. Също така и изправен температурен датчик.

Нямери някой светнат с ВАГ-ком или тесрер на Бош. И през двата могат да се пускат свещите и да се кодира блока. Аз имах случай, при който кола с ръчна кутия беше кодирана като такава с автоматик. Тогава свещите не работят... Просто няма автоматици с такава опция.

Понякога при правилно кодиране двигателя почва да пали много трудно, заради някаква скапана "дупка" в софтуеъра. Няма проблем да пробваш, защото процеса е обратим. Просто преди експериментите да започнат си запиши сегашния код :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е вече разбрах защо не работят: колата ми е кодирана като автоматик! Колега HellFire гледам от Софията си та ако имаш ВАГ-ком остави един тел. на лично и когато си свободен да намина да почерпя по бира! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това са релетата за свещите...

Tова не са релета - бушони са. Иначе всичко друго е вярно.

kBa3uMogO - имаш ли такива бушони или не?

Редактирано от zili
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам стоят върху акумулатора и всички са здрави. Относно другия въпрос - защо е кодирана на автоматик , ами заради проблем с топлия старт. Тоест като е топла не иска да пали и проблема се реши като се прекодира на автоматик. nixweiss.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябва да решиш: свещи срещу палене. Оптималния вариант е чип: тогава имаш и свещи и палене + още малко мощност(сажди)

Иначе аз мога да ти го кодирам в понеделник сутрин, да кажем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако с премахне кодировката от автоматик и се направи на ръчна свещите на антифриза не би имало причина да не работят?

А вллияят ли се по някакъв начин например от слаб акумулатор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

След премахване кодировката на автоматик свещите работят ;)

От какво зависи колко от тях(мисля че една)се включват в началото,а останалите две след известно време?

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 11 months later...

ПРИВЕТ Малко да съживим темата.

Преди малко направих проба дали имам изгорели подгревни свещи и се оказа че имам 1, но проверих и тези на антифриза и 3-те са здрави но не ходи ток при тях и на запален мотор и на контакт. Въпроса ми е как да разбера дали колата ми е кодирана за автоматик. Ауди а3 1.9 тди ахф 98г РЪЧКА. Къде търябва да гледам на вагкома и ако може на кратко да ми се обясно.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво направих преди малко: махнах релетата на свещите и направих мост, но за мое голяма разочарование blink.gif установих че НЯМА ТОК steinigung.gif не ходи ток по силовите кабели на релетата. За кабелите на управление на релетата не знам, но ми стига това че няма ток на дебелите кабели. Някой знае ли от къде идват силовите кабели до релетата.

Моля помогнете help.gifhelp.gifhelp.gifhelp.gif

Редактирано от a3clubpln
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...