Jump to content

Питане за пластмасовите кори


QuattroFTW

Recommended Posts

Здравейте,

Търся малко мъдрост и знание :hilezh:). Счупиха ми се двете "ушета" на пластмасовите кори, които държат щората на комбито (от двете страни пластмасите са с въздуховоди). Знаете ли дали са на щипки или са на винтове, поотделно могат ли да се свалят или е цяла рамка със държачите на щората! Също някаква идея как се именува този елемент, защото като звънна на някоя морга да търся и става лудница докато им обясня какво точно търся. Предварително благодаря за отговорите :hilezh:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пазиш ли си "ушетата"? за какво ще сваляш целите кори(освен ако нямаш други) взимаш един каниколит и ги лепиш на место. мойте бяха почнали да се цепят и так аги залепих на място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пазиш ли си "ушетата"? за какво ще сваляш целите кори(освен ако нямаш други) взимаш един каниколит и ги лепиш на место. мойте бяха почнали да се цепят и так аги залепих на място

не. .. а и не става - явно с годините пластмасата доста се е захабила...в началото пробвах така, но от вибрациите при движение не държа много. Затова и търся друг вариант и питам за сваляне/смяна!! Все пак благодаря за отговора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

QuattroFTW, преди години си смених направо корите (и двете) заради счупени "ушета". Корите се свалят сравнително лесно - сваляш кората от пода на багажника, сваляш щората (май в гнездата на щората имаше винтове), буташ задните седалки напред и се демонтираше нещо по задните колани, но не си спомням точно :bia:. Иначе казано - смело и безотговорно с отвертката напред и където видиш подозрителен винт - развиваш :bia: .

Щом аз съм го направил и ти можеш!

Успех! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших проблема чрез алуминиеви ламаринки 1,5мм. , които оформих точно с профила на кората и ги "хванах" с винтовете И, като отгоре "замаскирах" с отчупените парчета, залепени само с лепило.

Вече втора година не са мръднали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах този проблем като я купих. Смених целите кори. Одраха ме за тях около 50 лв. в една морга и смяната беше малък кошмар. Мисля, че бяха няколко винта и много щипки навсякъде през около 5 см. са + времето се са залепили с изолацията. За да ги свалиш изцяло трябва да се махне колана...махаш долната част на задната седалка и отвърташ коланите. Прекарваш ги през старите в новите кори и ги завиваш обратно. Не си спомням от къде се сваляше по лесно от коланите напред към капака или обратното. Много внимавай защото лесно се троши тая пластмаса. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...