Jump to content

Hertz или PIONEER


Recommended Posts

Ами то и аз затова се чудя и все още си седя без свястна музичка. Но Ground Zero ги дават висок клас и затова се бях отиентирал към тях. Иначе доста по - малко парички ще напазаря и елипси и такива за отпред и усилвател на Hertz. Затова се надявай някой да удари едно рамо в избора :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Минал" съм ги всичките сони херц пионеер.........

Херца вади по добри средни според моите уши, а пионерчето вади по- добрите ниски.Въпрос на вкус и усещане.Доста се лутах и аз из тия колони, през 4 месеца ги сменях и накрая сложих 6 "босета" и си начесах крастата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.caraudio-bg.com/carspeakers/GroundZero/gzif-6904x.html

тези елипси свирят по-добре и от двата модела които си показал,като си имаш в предвид,че са най-ниската серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя в Технополис в Car audio и озвучението в цялата ми кола е на HERTZ без усилвателя и мисля че това е най-добрият избор за всеки автомобил.Цената на Energy class(ECX) на HERZ е малко по висока,но си заслужава,и ако имате възможност да ги закачите на един малък усилвател който малко да вдигне мощноста ще останете много приятно изненадани от звука.Недостатъка на ниските класове говорители на HERZ (DCX)е че доста често късат мустаците на високите(пищялките) когато се свържат към CD-плеър с MOSSFET крайно стъпало.Едни читави елипси от ECX клас 15x23cm. са около 169 лева,17cm са 119 лева а 13 см. са на 99 лева.Новите модели на PIONEER които получих преди месец не ме трогнаха особенно много даже бих казал че високите и средите им са дразнещи но ниските честоти са на доста виско ниво.Това е с което мога да помогна аз :) Ако някой има каквито и да е въпроси отностно авто озвучение да пита,а аз ще се постарая да помагам с каквото мога :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя в Технополис в Car audio и озвучението в цялата ми кола е на HERTZ без усилвателя и мисля че това е най-добрият избор за всеки автомобил.Цената на Energy class(ECX) на HERZ е малко по висока,но си заслужава,и ако имате възможност да ги закачите на един малък усилвател който малко да вдигне мощноста ще останете много приятно изненадани от звука.Недостатъка на ниските класове говорители на HERZ (DCX)е че доста често късат мустаците на високите(пищялките) когато се свържат към CD-плеър с MOSSFET крайно стъпало.Едни читави елипси от ECX клас 15x23cm. са около 169 лева,17cm са 119 лева а 13 см. са на 99 лева.Новите модели на PIONEER които получих преди месец не ме трогнаха особенно много даже бих казал че високите и средите им са дразнещи но ниските честоти са на доста виско ниво.Това е с което мога да помогна аз :) Ако някой има каквито и да е въпроси отностно авто озвучение да пита,а аз ще се постарая да помагам с каквото мога :D

Тук е момента да се съглася с колегата. Мойте в таблото вече почнаха да грачат при по-слабо усилено ЦД, въпреки High Pass филтъра, който съм задал. След като махнах решетките установих, че говорителите отново си се лашкат доволно и това води до пречупване на мустаците към високите. Решението е ремонт на говорителя или по-висока серия говорители с подходящия размер. От звук иначе съм доволен, не знам някой да търси бас от говорителите в таблото или в корите отзад. Като цяло говорителите в купето трябва да преборят идеята да изкарат от 75херца нагоре задната линия и от около 100херца нагоре предната т.е. задните и предните да изкарват средните и високите честоти а вече за ниските да се грижи един хубав 12" бас с подходящи настройки в багажника, който да може да бори 25-30 херца та и да стига до около 70 сравнително линейно. Разбира се за да е хубава музиката в една кола честнотната лента от 25херца до около 16-17килохерца би трябвало да е сравнително линейна и това се постига хардуерно или иначе казано чрез филтри. За ЦД-то трябва да остават дребните, ама наистина дребните настройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ами то за 10см няма много вариянти но в твоето табло друго не може да влезе така че си вземи едни SONY-XSF-1036 при тях мустаците за заменени с кабели които минават през магнита на говорителя и практически нямат прецакване а и не свирят никак лошо :rolleyes: а за 13-ки можеш да си вземеш HERTZ ECX13.3 но ако имаш възможност да ги закачиш на малък усилвател с високочестотен филтър щото не държат много на ниски честоти и почват на издават грозен звук. Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като говорите за Херц, знае ли някой, хващат ли се на дълбичина в таблото на 80, Hertz DCX 100 ?!

Да, при мен бях до последно с такива.

Ами то за 10см няма много вариянти но в твоето табло друго не може да влезе така че си вземи едни SONY-XSF-1036

Направих тази грешка и ги продадох доста скоро след това. Дори за дебилно ухо като моето звука беше неприятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, при мен бях до последно с такива.

Направих тази грешка и ги продадох доста скоро след това. Дори за дебилно ухо като моето звука беше неприятен.

Ами като не ти харесват ми кажи какви си сложи за да ги чуя как свирят и аз :rolleyes:Аз съм чувал страшно много говорители как се държат но не знам ти какво очакваш да чуеш от говорител който няма обем за да изкара качествен звук и е сложен да вади среди и високи ?

Редактирано от fakir666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евтин Херц сложих, беше фрапираща разликата.

Иначе бях прочел да не очаквам промяна към много по- добро като сменя заводската нокиа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евтин Херц сложих, беше фрапираща разликата.

Иначе бях прочел да не очаквам промяна към много по- добро като сменя заводската нокиа.

като му се накъсат мустаците и почнат да стържат може да ти ги махнеш нацяло и да запоиш с кабели директно от обувките на говорителя :zustimm: малко е грозно ама те и без това не се виждат :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е след като сега започваш да градиш няква музика и някъв звук в тая кола е да сложиш нещо кач. на кората елипса и ли кръгли тпилентови,но от по висок клас мин. по 160 лв комплекта,Пайнер или Херц.Първо защото ще си доволен от резултата в момента докъто си вземеш другото което искаш и второ защото като сложиш няква бас кутия и тези на кората ще почнат да се губят,ще се наложи да ги минеш и тях през усилвател да компенсираш а като са от нисък клас ще дадат фира и пак кинти.Мои съвет,2 елипси(или кръгли висок клас както писах)10 или 12 инчов буфер и 4 канално стъпало мин.4.100w на което поне 2 от каналите да могат да свирят като един по просто казано,за буфера.Дано съм бил полезен,занимавам се с това от мн време.Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

като му се накъсат мустаците и почнат да стържат може да ти ги махнеш нацяло и да запоиш с кабели директно от обувките на говорителя :dance: малко е грозно ама те и без това не се виждат :hilezh:

Мойте вече грачат. Това беше и първото дето ми дойде на акъла :hilezh: Малко не ми се разправя да ги вадя от таблото, ама нямам друг избор. Ще се наложи скоро да си поиграя по тоя въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...