Jump to content

Късо в запалката. ABS-а спря да работи


ztec

Recommended Posts

Колеги случи ми се нещо много гадно.

Както си пътуваме,детето пусна 10 ст. в запалката.

Стана нещо защото веднага спря да работи касетофона.светна крушката на маслото,изчезна часовника и светна крушката на ABS-а.

Спрях веднага.имаше изгорял бушон,смених го и таблото се оправи,касетофона тръгна,крушката на маслото спря да свети но ABS-а си остана да свети.

Нямаше друг изгорял бушон.Като тръгнах и пробвах ABS-а не работеше.

Сега се прибирам и ви пиша за проблема.

има ли други защити или трябва да се ходи на майстор.

Ауди 80 ,Б4 авант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давал съм на късо в моята запалка,само бушон смених,имам спомен че и нещо друго се случи лампа за масло или АBS ,но с бушона се излекувах. :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми се случи подобен проблем и вечe половин година карам без ABS, обясниха ми как да го активирам, биейки спирачки на опесачен терен но така и не се задейства

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tъпо е така да спре от една запалка,там какво ли не се включва съответно и вероятноста от късо е голяма.Добре би било да се види с ваг ком,трябва да има регистрирана грешка за да не работи.

Ако найстина е така (от късо в запалка)проблема .Ще си я пусна на отделен бушон от акумолатора :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко излизах с колата и в тъмното видях,че и като натисна спирачката не светят отзад и стоповете.Имам и трети стоп и той не свети.

Мигачите светят,отзад си светят габаритите,но стоповете не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза, че нямаш захранване на ABS-блока, затова му свети лампата и не работи. Нещо ми се върти из главата, че имаше специален бушон за спирачния компютър, някъде под таблото. Нека познвачите подскажат.

Ако включиш круиз-контрол, дали се изключва при леко натискане на спирачката (не на съединителя)? Мисля, че и той взема сигнал от стоп-ключа на спирачката. Като вдигнеш ръчната дали светва лапмпата "спирачки" на таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза, че нямаш захранване на ABS-блока, затова му свети лампата и не работи. Нещо ми се върти из главата, че имаше специален бушон за спирачния компютър, някъде под таблото. Нека познвачите подскажат.

Ако включиш круиз-контрол, дали се изключва при леко натискане на спирачката (не на съединителя)? Мисля, че и той взема сигнал от стоп-ключа на спирачката. Като вдигнеш ръчната дали светва лапмпата "спирачки" на таблото?

Да като дръпна ръчната светва лампата на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега някъде имаше подобна тема и качих схемите на АБС на 80/90 потърси ,по спомен провери бушон 3 мисля че той беше за стопа и влиза в схемата и на релето на абс има бушон,провери под кората и на помпата на абс. За съжаление Бъчи тука повечето Б4 са без Автопилот ,това ми е мечтата но за сега не мога да си го позволя,а ползвам често магистрала.

Редактирано от jiko58
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ориентирай се към нова проверка на бушоните.За ABS-а отговарят бушони 12,29,31.Бушон 12 е за индикацията му и щом при теб лампата свети,значи е здрав.Ориентирай се към другите два и особено към 29.От него се взима захранване и за стоп машинката и щом нямаш стоп-светлини,значи си го опукал със сигурност.

Ето каква е пълната схема на бушоните при Б4,като има някои разлики с Б3-те,главно поради повечето монтирани екстри при тях:

023671524.jpg?r=0

023671526-big.jpg?r=0

023671527-big.jpg?r=0

А ето ти и пълната схема на ABS-a:

022617213-big.jpg?r=0

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...