Jump to content

Масло AUDI 1.6E


Recommended Posts

Да питам и аз нещо? :(

Преди два дни смених маслото на моята машинка,

техника наля 4л. но днес като вдигнах щеката :(

нивото е с 1 см. над максимума.

някой знае ли нещо по въпроса, Какво да се прави в този случай, да източвам ли част от маслото или да се надявам да изгори.

Възможни ли са проблеми ако не се източи излишъка и какви.

Благодаря предварително

Редактирано от diters
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти похапва масло не го точи, но ако ли не на всяка цена пусни малко, защото в противен случай има вероятност да избие смеринг, моята бере 3,5л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва някуде да го пише- по техн. характеристики на мотора, ама не го открих :(

Сипваш 3,3 литра някъде, толкова е малко под макс-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега проверих в workshop и само 2 типа двигатели 1.6 събират 3.5 и 4 литра с филтара всички други събират по 3 литра с филтара.

задължително го източи до ниво малко под максимума.защото ще свикне двигателя да работи с повече масло и да го гори и после това нещо нещо се предотвратява с много пари.

за това ако не ти се занимава да източваш през масления филтър отиди в сервиз за смяна на масла и кажи да ти изтеглят малко масло през отвора на щеката :D

Редактирано от nik_ivo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей, приятел! ползвам същата машина и според справочника "HAYNES", който можеш да намериш на адрес-www.audi.service-bg.com-двигателя събира 3 литра. имам и въпрос- какво означава "MPi"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей, приятел! ползвам същата машина и според справочника "HAYNES", който можеш да намериш на адрес-www.audi.service-bg.com-двигателя събира 3 литра. имам и въпрос- какво означава "MPi"

:D:D Ако не се лъжа multi point injection

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...