Jump to content

Почистване на турбина?


geshaaa

Recommended Posts

Здравейте колеги:respekt:

Купих си Ауди а3 1.9 тди 110кс. AHF

Моля ви,кажете ми какви са симптомите,че турбината ми е за почистване,за мен колата си върви чудесно,но ходих на копютърна диагностика и ми казаха,че турбото ми е за почистване,не вървяла в ниските обороти колата.За да ми почисти турбината майстора ми пойска 300лева,затова реших първо да се посъветвам с вас,преди да предприема каквото и да е било:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно майстора е искал да се възползва от еуфорията при покупката на новата ти кола,предусещайки силното ти желание да си добър и грижовен стопанин,готов с радост да хвърли някой друг лев по новата си придобивка.

Не се връзвай!!!

Как па само разбра ,че имала нужда от почистване,какво.. ще и издуха саждите за 300 кинта ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги:bia:

Купих си Ауди а3 1.9 тди 110кс. AHF

Моля ви,кажете ми какви са симптомите,че турбината ми е за почистване,за мен колата си върви чудесно,но ходих на копютърна диагностика и ми казаха,че турбото ми е за почистване,не вървяла в ниските обороти колата.За да ми почисти турбината майстора ми пойска 300лева,затова реших първо да се посъветвам с вас,преди да предприема каквото и да е било;)

ХаХаха 300лв кажи му да си хване главата и да се удари в някой РЪБ :zustimm:

ДЕба и нещастниците ако има как и кожата от гърба ще ти свалят :respekt:

Едно почистване на турбо е м/у 100-150лв,аз наскоро платих 150лв и съм доволен! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боклуци,бах ти майсторите.

Ако ти е за чистене турбината ще ти забива на около 3000 оборота.Излез на прав път(магистрала)и на четвърта от около 1200-1300 оборота мачкаш газта до край.Ако колата си ускорява до край няма за какво да се тревожиш.Има вариант да има проблеми в ниските и той ще е ако ти е много задръстен катализатора,но не ми се вярва :respekt:

Абе споко,щом върви не я пипай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е ,турбината е консуматив,не се почиства,карай докато се счупи,после ще си купиш нова :zustimm:

Как го каза само !!!!Как пък го измисли,че е консуматив за цени от 500-2000 лв.!!! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време си търси друг майстор. Ако колата се изпъва и след 3000об. си свиркай.

Тук във форума има достатъчно теми по твоя въпрос - търси ги и чети, ще са ти от огромна полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Най-добре е да си чистим сами турбините,защото майсторите гледат да вземат пари за нищо и ако може така да направят,че да отидеш пак при тях.Аз използвах материала на колега от diesel club и се справих сам.Почистване на турбо с променлива геометрия - Audi A4B5.docx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...