Jump to content

Борд компютър на А4 (В6)


Silver Arrow

Recommended Posts

Здравейте, колеги колата е Ауди А4 1,9 ТДИ 2003г. на едно приятелче и явно е с по-орязания борд комп. показва само колко км. може да мине с останалото гориво и на лоста за чистачките няма бутончета. Въпросите са два:

1. Може ли с VAG.COM-a да се смени какво да показва например моментен разход, среден и т.н. и съответно как в кой контролер да прекодираме?

2. Ако се смени лоста за чистачките с такъв с бутони ще тръгнат ли всички функции...може би ще трябва пак прекодиране и активация?

Благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Не може.

2. Няма да стане, трябва да добавиш и арматурното табло към лостчето, кодирането и напасването.

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се само лостчето (ок.100 лв.), следва една бърза адаптация и всичко тръгва. :) Същото се получава в повечето случаи и с темпомата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при 1.8Т 2002г. как стоят нещата?:zustimm: че ми е любопитно. и при мен показва само оставащите километри, на лостчето няма бутона за превключване и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за темпомата и ръчката за него знам как става тъй като вече и аз я направих тази операция, но на моята B6-ца :wall: Относно таблото за темпомата има значение номера или по-точно последната буква на конзолата на буксите на волана, но за съжаление при моя човек няма да стане без да се сменя, вече я проверих :) Както и да е де не това ми беше въпроса, а бордкомпа! Към колегата CONGO - казваш, че си сменял ръчката+кодиране и става, можеш ли да ми кажеш от къде да видя прекодирането? Благодаря на всички! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при 1.8Т 2002г. как стоят нещата?:wall: че ми е любопитно. и при мен показва само оставащите километри, на лостчето няма бутона за превключване и т.н.

Същото е като на дизела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото е като на дизела.

Супер! Ами някой да препоръча място, където са го правили това и знаят какво парвят?:rolleyes: Ръчката ще я взема от е-бей, ама прекодирането и т.н. ще трябва някой да ми го направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли колеги, които са правили тази процедура или поне да са наясно как да разберем може ли да се смени какво да показва на бордкомпа или не? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като се наложи да си сменя таблото сега не ми излиза показанията от борд компа за среден и моментен разход, а преди това го

имах. Дясното лостче има бутоните. Моля ако някой знае какво е точно кодирането защото пробвах няколко пъти но не успях. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Цитиране на предходен пост!

 

Колега от снимката изглежда, че е същото и след смяната му и прекодирането от предния пост всичко трябва да е :zustimm:  Скоро активирахме на един приятел, който смени тази ръчка за борд-комп. + лоста за темпомата + платката на, която се прикачват и управлява всичко!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Така..и аз имам един въпрос.Не мoга да разбера къде е проблема.За б7 става въпрос слагам лостчето с борда и ми светва AirBagа. Адаптирам и не ми тръгва лостa,а ми приема кодировката.Дали проблема е лостчето? Модула ми завършва на S

Редактирано от Megalomaniac
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...