Jump to content

харесах си A4 - какво е вашето мнение


Recommended Posts

Здравейте,

в процес съм да си избирам кола. Една от много възможните опции пред е Audi A4 2.0 TDI S Line, а това е линкът към обявата:

Audi A4 2.0 TDI S Line

Понеже нямам голям опит, ще бъда благодарен на всяко мнение и съвет относно колата. Част от нещата, които ме притесняват са: колата е на 5 години и има 100 000 километра, респективно не е в гаранция, а парите са близо до закупуването на нова кола от по-нисък клас и различна марка.

Ако може да ме ориентирате какви са възможните и най-често срещани проблеми с А4 с подобни параметри, дали въпросните 5 години /100к километра не са много за цената й, дали и колко въпросната цена може да бъде свалена (в обявата беше отбелязано, че е "възможен коментар при оглед"), колко още километра би могла да измине сравнително безпроблемно (каквото и да значи това :gruebel: какъв е разходът на такава кола... с две думи ще съм благодарен за всичко, което споделите :hilezh:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, и добре дошъл.

Ако приемем, че колата наистина е на 100 К км (доколкото може да се съди по снимките изглеждат реални, но волана малко ме притеснява),

то следващите 100 К км. вероятно ще имаш проблеми само с мотора, обичайните заподозрени са:

а./ маховик на ок. 150 К км. ок 800 лв.

б./ тандем помпа ок. 5-600 лв.

в./ ЕГР клапан

г./ демпферна шайба на климатика - ок. 200 лв.

Среден разход ок. 6,5 - 7 л. смесено -но това зависи от много неща.

Първоначално обслужване (ремъци, ролки и т.н.) ок. 700 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То да е 800 лева само маховика берекет версим, ама не е толкова комплекта, ЕGR Пиербург е около 400 лева плюс минус! Според мен тая кола е надценена заради летите джанти и Sline пакета! Моя съвет е да видиш офертата на Nasti тук http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=104613 мисля че доста по си заслужава парите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все повече се говори как 2.0 TDI, произведен в периода 2005-2007, масово пука глави. Ремонтът след това би разплакал дори човек, препатил с така недолюбвания душегуб 2.5 TDI.

Ето повече информация в Шкода форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което виждам тук в Италия, колите имащи такъв проблем с главите са предимно занемарени автомобили не минавали редовно през техническо обслужване и такива, с които собственика всеки ден "много е бързал"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все повече се говори как 2.0 TDI, произведен в периода 2005-2007, масово пука глави. Ремонтът след това би разплакал дори човек, препатил с така недолюбвания душегуб 2.5 TDI.

Ето повече информация в Шкода форума.

Това да не ти служи за успокоение, че караш душегуб и има и по зле? :gruebel: Иначе знаете, къде да четете полезна информация за 2.0 TDI-PD мотора, за което трябва да бъдете благодарни на Самито от Варна, че направи тази тема в Шкода форума и я илюстрира с толкова богат снимков материал! Аз карам на Октавия и Ауди такъв мотор с код BKD до сега не е протекъл! :hilezh: Вярно не е за всеки подръжката му!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер оферта ми изглежда на мен, даже цената е ниска.

Ако наистина е купена нова от тук и това и е първия собственик, то тази кола е находка.Спокойно можеш да я провериш в оторизираните сервизи какво и на колко км. е правено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...