Jump to content

Поплавък в резервоара


goga

Recommended Posts

Колата е Ауди А4 В6 1.9 TDI 130 коня, 2002 година, напълно обслужена преди 2 месеца.До сега не съм имал никакве проблеми с колата - само карам.Но снощи ми се случи нещо,което не мога да си обясня.Карам и ми светна лампата за горивото(влязох в резервата)минах още около 3-4 километра на лампа и налях 5 литра нафта.След, което запалих колата, бордкомпа показа, че имам нафта за 170 километра, стрелката показа първата чертичка и моментално светна отново лампата за горивото, стралката се заби в минимума, бордкомпа показва, че имам нафта за 10 километра.Мисля си, че може би поплавъкът нещо е зацепил в едно положение и не мърда.

Какво е вашето мнение???

Днес колата си върви но стрелката показва,че няма никой в резервоара и борзкомпа 0 километра :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е бензин но предполагам сондата за горивото е подобна. И на мен ми правеше такива парчета докато не го смених. Може да провериш и за слаба връзка. Обикновено на потенциометъра му се разхлабва пластинката или клемата на кабела.

3772456b.jpg

3772455L.jpg

Редактирано от Zdravkicha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълни го до горе тоя резервоар, че с тия 5-10 литра всеки път ако сипваш по толкова, поплавака се шашка и започва да дава проблеми, но ще се оправи временно. Аз си сипвам всеки път за по 30 лв и почва да се ебава , като сипеш до горе или над половината ще се оправи временно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам абсолютно всеки път до горе.А тези 5-10 литра са от бензиностанцията, колкото да се прибера и пак да си го напълня.Този проблем ми го е правила само едн път.

Но сега всичко е наред.

Редактирано от goga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо това си е болно място на всички Б6ци.Ако си в резервата и по-точно някъде по средата и, отидеш до бензиностанцията да налееш за 10 лв - никога няма да ти отчете поплавака.Единствено ако налееш за 20 лв ще мръдне стрелката.Преди година много се карах в Лукойла на К.Величков и Т.Александров.Налях си за 10 лв и нищо не мърда.Викам си е те тия ме излъгаха..та накрая се стигна до извиняване.Малко ме поизложи Audi-to :hilezh:)) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То само на Б6 да беше... Някакви астри от 90-та година показват супер точно, а повечето аудита са все с проблеми. И ремонта е на скромната цена от 500лв за нови сондички :hilezh: Не че не можеш да се ориентираш какво се случва, но трябва ли да е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdravkicha:

И на мен ми правеше такива парчета докато не го смених.

А кое смени? Цялата помпа или само сондата. Продава ли се някъде отделно само сондата . Че и моята не е у ред.

Колкото и гориво да има в резервоара, едно и също си показва около 1/3. Два пъти я вадих. Чистих пътечки, контактни пластини и не става. Само през комп не съм пробвал.

То само на Б6 да беше...

Абсолютно!

Сега видях че, има няколко актуални теми свързани с този възел.

Редактирано от Green spot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Green spot естествено че само сондата смених тогава. Намерих я в първата автоморга. В случая беше " Питокарс " Но при теб май проблема е в таблото.

Редактирано от Zdravkicha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали би било от полза за някого, но моите 3 сонди ги извадих, почистих и раздвижих. Сега показва супер точно срелката дори да сипя 5 или 10лв още в началото на скалата. Дано си и остане така, но в момента съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега и моята е наред и дано да не го прави този номер повече.И специални благодарности на колегата bkolev за неговата тема и решението на проблема.Дано на никой не му се налага да го прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...