Jump to content

3G интернет Vivacom или Globul?


Recommended Posts

Здравейте на всички!

Знам,че наскоро имаше подобна тема на колегата Daks но доколкото се сещам той накрая избра Maxtelecom.

Аз също използвам Maxtelecom и съм доволен,но сега ми трябва 3G интернет да го ползвам навсякъде.

Има ли някой който да е използвал интернет услугите и на двата оператора и да изкаже мнение по въпроса?

А дали има разлика в качеството когато е само пакет за пренос на данни и когато е пакет разговори и интернет?

От една страна предпочитам да е комбинирана,за да ми отпадне единя телефон но от друга страна по-добър вариянт е само пакет за пренос на данни.

Ще го използвам на Samsung Galaxy Tab P1000 а той е доста голям за носене и провеждане на разговори винаги и навсякъде.Така или иначе разговорите ще се водят през bluetooth слушалка,но все пак тухлата не може да се побере в джоба!

Все пак,ако имате впечатления от нета на двата оператора ще съм ви благодарен да споделите.

Благодаря предварително на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е с по-голямо покритие е субективно мнение ;-) Различните оператори имат различно покритие, но никой няма 100%. Аз ползвам 3G интернет от Globul, но докато пътувах през лятото и ми трябваше интернет, на няколко пъти нямах покритие на места, където Vivacom имаше. Прецени там където си, кой е с по-добро покритие! Ценово също може да ги сравниш... За Мтел нямам наблюдения. Хвалят се, че са сертифицирани за най-бързата 3G мрежа в България.

Редактирано от Ernst
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип съм от Добрич,там така или иначе всички имат покритие.

Интересува ме като пътувам да имам покритие,но като гледам картите май Vivacom водят класациите с покритие пред Globul

А мрежата им постоянно се увеличава и подобрява,дори вече имат 3G С 14.4Mbps.

Май клоня към тях,а пък ако използвам комбинирана услуга няма да фатално,ако си забравя 'тухлата' и някой ме търси.

Незнам все още,ще помисля още малко и на базата на вашите и мнения на приятели ще реша.

Благодаря за бързите отговори! :gruebel:

Редактирано от Васил
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Троян - Ловеч :

- Глобул - слаб и несигурен обхват при телефона, а интернет през 3Г се хваща рядко

- Виваком - пълен обхват при телефона, интернет не съм ползвал тук от тях до момента.

Аз лично бих избрал Виваком, Глобул според мен са по-голямото зло :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виваком имат по-добро общо покритие. Но картата е малко манипулативна. Те включват EDGE в картата на 3G покритието което не е точно 3G а по-скоро 2.5G. UTMS(3G) мрежата на Глобул мисля, че е по-голяма и е HSDPA което се води 3.5G, но те на практика нямат EDGE и като излезеш от покритието на UTMS слизаш направо на GPRS(2G) което е 4-5 пъти по-бавно от EDGE и на практика неизползваемо за интернет. Виваком почти навсякъде имат EDGE което спокойно може да се ползва за браузване, разговори по скайп и т.н. Не вярвайте на картата на Глобул. На много от местата обозначени като покрити от UTMS на практика едвам се хваща мрежата.

Аз използвам комбиниран план от Глобул. Първите 250 мб на максимална скорост са добра скорост. Не съм тествал точно колко е, но страниците се зареждат бързо и спокойно се гледат клипове от youtube. Като свърши бързия трафик минава на 128kbps или около 15-16 к в секунда. Бразузи се по-бавничко. Страници с повече шарания се зареждат бавно, но се трае. С големите снимки е мъка, за ютуб не може да става и дума. В GPRS покритието не ми се говори колко е бавно. Трябва живота ми да зависи от нета за да изчакам нещо да се зареди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте взех си пакет за пренос на данни към Vivacom.

Засега съм доволен,ще видим като свърши пакета на бърза скорост как ще е.

Ако е бавно на 128кбс минавам на по-големия пакет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам комбиниран план от Глобул. Първите 250 мб на максимална скорост са добра скорост. Не съм тествал точно колко е, но страниците се зареждат бързо и спокойно се гледат клипове от youtube. Като свърши бързия трафик минава на 128kbps или около 15-16 к в секунда. Бразузи се по-бавничко. Страници с повече шарания се зареждат бавно, но се трае. С големите снимки е мъка, за ютуб не може да става и дума. В GPRS покритието не ми се говори колко е бавно. Трябва живота ми да зависи от нета за да изчакам нещо да се зареди.

Тошко изумявам се от прочетеното.

И аз съм на Глобул със същия тарифен план ама интернета в София да речем през ГПРС е ужас за телефона дори и на максимална скорост да не говорим като го прекарам през телефона за да го ползвам на лаптопа си. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GloBul имат по-голямо покритие на 3G мрежата от колкото Vivacom! За това аз съм за GolBul :)

Globul имат незначително покритие в сравнение с Vivacom. Дaй някакви тестове от телефона си. speedtest.net ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, всички оператори в БГ ползват една и съща технология и кой първи я е пуснал, втори, трети или десети е без значение за нас като клиенти. Всичко е търговски трик. На популисти се нагледахме и наслушахме... Мтел - най-бързата 3G мрежа..хаха, айде мерси! Единствено, никой от останалите мобилни оператори не оспорват твърдението на виваком, че тяхната 3G мрежа е с най-голямо покритие, което е и факт и все пак е относително. За всяка една точка в България, може нещата да стоят различно. Като човек завършил инженер по комуникации, и работещ в сферата, не вярвам на търговските трикове и лъжи, а гледам теоретичните възможности на технологиите, които използват. Т.е. щом ползват една от мобилните технологии трето поколение (3G), която използва Wideband-CDMA за предаване на данните по радио интерфейса - UMTS, то тази мрежа на практика в реалните мрежи, скоростта и достига до 384 кбит/с. В комбинация с протокола HSDPA, скоростта на трансфера на данни може да достигне до 14,4 Мбит/с download и до 2 Мбит/с upload. Всичко зависи най-вече до това, кой какъв пакет предлага и на каква цена. За момента, без конкуренция на цена/качество е виваком. Аз лично съм си взел най-евтиния им мобилен пакет за 5лв на месец, като първите 500MB са на максимална скорост, а след това е неограничен трафик с ограничение по downlink скорост 128kbit/s. До момента не е имало място където да не мога да се свържа(сигурно има и такива). Примерно последното място където ми се наложи да ползвам мобилния нет, беше преди седмица на Ягодинската пещера. Дори и в тази "дупка", имаше доволен нет, за да мога докато си хапвахме на ресторантчето пред пещерата, да си намерим хотелче с жена ми. Един познат пък си продаде колата, "заради" мобилния интернет на глобул. 2лв на MB, как е ?! :hilezh: пича си взел IPhone и докато се радвал на новата придобивка, "умния" телефон решил да се ъпдейтва, отделно си пускал GPS-а през aGPS и какви ли не още диви шукарии правил, без да си дава сметка какво ще му струва това. Тотала за месеца бил 2GB download при цена 2 лв. за 1 MB или казано просто 4000лв сметка. Е момчето си продаде колата за да не го съдят и сега ходи пеша по улиците с една раничка на гърба, обаче пък за сметка на това 1 месец е бил "турбо батка" :hilezh: Личното ми мнение е: Гледайте кой оператор, какъв пакет ви предлага и на каква цена. Все пак мобилния интернет е едно скъпо удоволствие! Никога не може да достигне скоростите на "домашния" интернет, но пък за сметка на това ако ви трябва от дъжд на вятър интернет, когато сте на път или някъде на почивка, то мобилността на тази технология е абсолютно удобство. Още повече, за цената на една кутия цигари месечно, да притежаваш това удобство, дори и при ниска скорост е повече от добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...