Jump to content

Проблем с хидравлично масло


buhoveca

Recommended Posts

колеги карам а4 б5 1.9 тди 90 коня хидравличното ми масло е на минимума и незнам какво да сипя имам едно на омв ама то е червено а предния собственик е пукал маркуч и го е сменил цялото пак с някакво на омв а попринцип пише 002000 на казанчето обачв тои неможе да намери тубата да видя какво да си купя ако сипя от моето което пак е на омв ще прецакам ли нещо ako не е като неговото . мисля че омв продават само 1 вид

Редактирано от buhoveca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си оригинална течност от Еуратек ,литъра е около 25 лв.G 002000 е предишното обозначение,новото е G 004000.Зелена е на цвят.Ако се спреш на този вариант,не ги смесвай,източи системата и налей новата течност.Един литър ти стига и ще ти остане малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

Щом не знаеш какво е сипвано най-добрия вариант е да източиш старата и да си налееш чисто нова.Както каза колегата G 002000 или по ново му G 004000.

Сега почти съм сигурен че ще пишат разни хора в темата че няма значение зелена или червена и да сипваш смело квото хванеш, та затова ще постна надписа в/у казанчето на хидравличната течност "USE ONLY MINERAL HYDRAVLIC FLUID G 002 000" .

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз имам проблем с хидравликата беше на минимума и си купих зелена,защото и капачката е зелена, а надписа е изтрит на казанчето..взех за 16лв 1л и налях 400мл преди 3 дена ,обаче все още скърца като завивам на ляво..казаха,че трябва да мине време ама според мен 3 дена каране си е достатъчно.. и ако продължава така явно ще трябва да източа и да сложа нова...??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

......

Сега почти съм сигурен че ще пишат разни хора в темата че няма значение зелена или червена и да сипваш смело квото хванеш, та затова ще постна надписа в/у казанчето на хидравличната течност "USE ONLY MINERAL HYDRAVLIC FLUID G 002 000" .

Каквато и да сипеш няма проблем. Вече всички течности са взаимозаменяеми!

:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и да сипеш няма проблем. Вече всички течности са взаимозаменяеми!

Взаимозаменяеми ама друг път що за съвет.

Искаш да кажеш че (червената и зелената) хидр.течност са еднакви.

Колкото до онзи мит че аджеб'ъ синия антифрийз е еднакъв като състав със останалите и се различава по цвят само...

и т.н и т.н

Колега най-добре си провери системата за течове и пропуски и като цяло и ако всичко е наред ходи си купи една бутилка ориг.хидр.масло и го смени,обезвъздуши добре системата и карай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...