Jump to content

Покупка на Ауди А2


Recommended Posts

Здравейте,

Обмилсям покупка на кола и съм харесала ауди А2. Изчетох всичко по въпроса във форума, както и в нета, но имам нужда от малко помощ. Жена съм и не разбирам нищичко от коли, та затова поствам линк от една обява, ако може да ми кажете какво милсите и дали цената изглежда реална.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11316634335989082&f1=details

Мерси предварително на всички, коити решат да отговорят.

Редактирано от alex2002
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз карам А2 колежке, обаче не мога да помогна кой знае с какво тъй като не съм в България и нямам идея дали цената е добра, че не може да се предцени по снимките обявата е отделен въпрос. Имай в предвид, че за България с тези пътища според мен не е много удачен избор, тъй като А2 вози доста твърдо. Не че другите марки в този клас са стока.... Кара се много лесно, за градска кола и къси растояния е супер. Върти се като пумпал по паркингите и имаш перфектна видимост на вскички страни поради многото стъкло и по-високата стойка на водача. Колата в значително по-обемна от останалите в класа, алуминиево купе и от там по-лека, с по-нисък разход и по-бърза от коли с еквивалентна мощност....

Редактирано от andre7080
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

колеги моля за помощ смятам да купувам Ауди А2 1.4 ТДИ здрави ли са като двигател и дали няма да направя грешка с избора на 3 цилиндъра,или да се насоча към бензинов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям!

ако успееш да попаднеш и на 90к.с. екземпляр, то направо ще ти се стори учудващо пъргава.

иначе един познат си взе същия двигател, но на друга марка и досега е адски доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3те цилиндъра не работят ли по-неравномерно от 4те чувал съм за 3те,цилиндъра но на други марки са доста шумни и горят повечко, какъв е средния разход,и скъпи ли са частите,може ли да поддържа скорост от 110-120.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз имам такова чудо, давай по-конкретно квото те интересува. Зимата ми дава около 5-5.5 макс в студа на къси растояния. Има печка, която се пали под 6 градуса някъде и тя допринася за повишения разход. Преди да се застуди се въртеше около 4.5/100. Не съм го изпъвал извън градско още но спокойно би трябвало да иде на 3.5/100... Не съм чувал да има слаби места. Интересувах се колко кара двигателя и има такива на по 400-500к без проблеми... Имай в предвид, че такъв тип кола не се и очаква да е карана много, тъй като е или градска, или 2ра...

Редактирано от andre7080
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такова чудо, давай по-конкретно квото те интересува. Зимата ми дава около 5-5.5 макс в студа на къси растояния. Има печка, която се пали под 6 градуса някъде и тя допринася за повишения разход. Преди да се застуди се въртеше около 4.5/100. Не съм го изпъвал извън градско още но спокойно би трябвало да иде на 3.5/100... Не съм чувал да има слаби места. Интересувах се колко кара двигателя и има такива на по 400-500к без проблеми... Имай в предвид, че такъв тип кола не се и очаква да е карана много, тъй като е или градска, или 2ра...

Едно пояснение до колкото знам колата е англичанка и се кара в Англия с техните горива!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно пояснение до колкото знам колата е англичанка и се кара в Англия с техните горива!

Прав си, но и на 1.9тди като карах едно време в момента колегите коментират същия разход, който и аз докарвах... Следователно реших, че са се пооправили горивата тук-там zustimm.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости, има две врътки отпред, завъртат се и се изтегля като на шейна напред... Малко е тегаво да се върне обратно после, но като го направиш 5 пъти и нема грижи после.... А и ква работа имаш под капака stupid.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак трябва да се погледне и под капака.Всички ли имат тази печка за която говориш и сама ли се пали и скъпи ли са като цяло частите,ремъци ролки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен сама се пали, моето е 75 коня. Не знам на по-новите да има начин да се изкл/вкл... Като падне температурата под 5,5 градуса и светне снежинката тръгва... Нямам идея как са в Бг, смяната на ролки и ремък ми излезе 250лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

вече съм горд собственик на А2 1.4 бензин,сега ще пада голямо каране с този разход който ми даде извънградско 4,2 при скорст 90-100.Ако някой може да каже какво масло е за предпочитане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като прочетох темата и за това колко здрав и икономичен автомобил е А2, възникна въпрос, на който ще ви помоля да ми отговорите дали си заслужава!

Има ли смисъл да сменя Клио `06 1.4 бензин за А2?

Редактирано от asenovb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...