Jump to content

Хромиране с боя Osram Diadem


Recommended Posts

Колеги сдобих се с хромова боя която е доста скъпа, и понеже съм с бяла оптика на мигачите, и нали знаете как жълтите крушки оцветяват гадно мигача, и реших да ги хромирам с въпросната боя от която 1л=1350лв, но както и да е резултата беше впечатляващ.

Та ако има някой желаещ срещу символична сума на фона на 18-20 лв за една крушка Осрам или Филипс, но сега разбирам защо струват толкова, може да му ги хромирам.

За контакти: 0888959242

Редактирано от Marcus Aurelius
форматиране
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че те разбрах правилно какво точно предлагаш. Можеш да минеш крушките с тази боя и те да изглеждат като хром но пак да светят жълто/бяло (както са светели преди) ? На мен ми звучи доста интересно, дали можеш да качиш снимки? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно така,има такива крушки които заводски са с хром покритие,а светят жълто.Аз съм с такива на мигачите,купувал съм ги от Ирландия,но цената не помня точно в момента - около 12 лв май бяха 2 броя.И покритието за 1 г. не е мръднало още.Марката е неизвестна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко снимки на боядисан предмет няма да са излишни. Ме по ме интересува дали може да се възстановят рефлектори на фарове??? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За рефлектори се обръщай към завода в Стрела, до сега не съм срещал негативно мнение за тяхната работа :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

боядисан предмет не мога да покажа защото за тея пари, не мога да си експериментирам.

по принцип съм поправял хромирани джанти, които са ожулени тук-там от бордюри и става добре,

но човека който ми доставя боята,е пръскал даже мивка домакинска.

има и много интересни цветове като 3D с частички които променят цвета Жълто-оранжево, зелено-лилаво и каквото се сетите. само че цената е много нагоре. но кефа цена няма.

ориентировъчно 4 джанти излизат към 800 лева да се хромират.

за крушките- значи от жълта крушка се получава хромирана, която свети жълто, но е добре да се направи на чисто нова крушка, защото тези които са с по старичка жълта боя, шупва

По принцип на рефлектора ще се получи на 100%, защото той така и е направен с хром и затова толкова лесно се избърсва хрома от рефлектора и почернява отдолу, защото това черното е основата на хрома, само че незнам колко хром ще отиде, ако искаш да се разберем нещо.

Редактирано от chris01
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Крушката е просто жестока. Ако не знаех че е боя, щях да се обзаложа че това е метално топче което не свети :hilezh: . Ако събера пари за фарове с лупи, ще знам как се процедира с крушките :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...