Jump to content

ТТ падане на стъклата


tsveti4kaaa

Recommended Posts

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На един приятел я правихме.. сваляне ,почистване и смазване на механизма и се получи поне при него.

Оправихте свалянето и качването на стъклото при отваряне на вратата ли?

Питам, защото ми се струва странно ако всичко си работи по стъклото смазване да е причината да не се сваля и качва при отваряне и затваряне :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи се да..от тогава мина близо половин година и няма оплаквания. Малко е тегава процедурата.

Добре де, сваляне - няколко винта на кората, отваряне, няколко винта на механизма, парцал, спрей, течна грес и обратно - това ли е тегавото?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дясното стъкло си пада без нищо да съм го правила г/д 9 от 10 както каза и колегата по-горе за неговата кола...но лявото не . ;) ... а също и светлината в купето не винаги се включва при отваряне на вратата или при отключване на вратата . Също и нещо друго се появи от два дни - светва ми ЕСП-то ,но като загася колата и я запаля пак спира да свети .... може би има някаква грешка ?!??! ;):2gunsfiring_v1::zustimm:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че твойте не падат не е правило. Вземи си ги оправи пък тогава се хили. Ясно :2gunsfiring_v1:

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито за придобивката!

А иначе искате да кажете че дори и на мойта кола(Audi Coupe,90 г.),трябва да се смъкват и да се качват прозорците,защото все пак и аз съм без рамка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а също и светлината в купето не винаги се включва при отваряне на вратата или при отключване на вратата.

Пробвай да натиснеш плафона, за да видиш дали работи при натиск.Аз го имах същия проблем и го реших, като отворих плафона и "заглавичках" една гумичка при пластинките на крушките(made by бай Шиле :2gunsfiring_v1:)

...Също и нещо друго се появи от два дни - светва ми ЕСП-то ,но като загася колата и я запаля пак спира да свети .... може би има някаква грешка ?!??! ;) ;) :zustimm:;)

Това по време на движение или на място?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дясното стъкло си пада без нищо да съм го правила г/д 9 от 10 както каза и колегата по-горе за неговата кола...но лявото не . :D ... а също и светлината в купето не винаги се включва при отваряне на вратата или при отключване на вратата . Също и нещо друго се появи от два дни - светва ми ЕСП-то ,но като загася колата и я запаля пак спира да свети .... може би има някаква грешка ?!??! :bia:;):D;)

Добре, като отвориш вратата - на таблото отпред показва ли, че е отворена вратата, или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, като отвориш вратата - на таблото отпред показва ли, че е отворена вратата, или не?

Е това каква връзка има с проблема :bia: На мен ми показва и за двете врати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на въпроса им е, да разберат дали ти работи датчика за отворена врата.

Само да кажеш коя година е ТТ-то ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на въпроса им е, да разберат дали ти работи датчика за отворена врата.

даа , показва...

Щом показва, значи работи.

Само да кажеш коя година е ТТ-то ?

И годината ли има значение :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата...На въпроса за който става дума,беше че на всички коли с джам без рамка пада стъклото,нали така.124 купе-не пада,R129 sl-не пада,без значение с хард топа или с гюрука,немат го като опция...,не са и само те,но това не е най важното това.Сега може да обясниш на аудиторията коя марка и с кой модел за пръв път е въвела тази екстра и защо....

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не просто обяснявам някои нормални инженерни решения...

Тъй...Когато няма рамка на прозореца и вече в днешни дни - когато ел.задвижването на прозорците не е супер екстра дори е сток, поради нормалните физични закони възможността за попадане на прах, вода и въздух когато колата се движи със скорост по-висока от тази с която е можело да се движиш когато са мислили законите на физиката, след затваряне на вратата е предвидено прозорецът да се вдигне автоматично(поради невъзможността това да стане ръчно отвън) за да се заключи във вече предвиденият за това профил в уплътнението/та/ на купето на автомобила. Поради горепосочената операция, се налага при отключването или отварянето на вратата веднага по електронен път съответният прозорец да се смъкне надолу за да се измъкне от профила и по този начин да способства за нормалното вече отваряне на враТъТъ... Та те за това говоря и ако някой си мисли че си филосовствам ей така нека си провери по нета и те така. айййй. и умната

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе брат,никой не спори...така е.Въпросът ми макар и реторичен беше към тебе,защо и кои коли макар и със стъкло без рамка го нямат?И Кой и и при кой модел го е въвел пътви това?Ако отговориш на първото,то ще ти отговори и за второто.Защото аз казвам обратно на твоето,че не всяко купе го има..и това е факт.Но понеже едва ли тези съждения ,ше помогнат на колежката,а и може би не я интересува момичето,за това аз написах простичко-Да ама Не! В смисъл ,че не всяка кола го има както ти твърдиш..тебе не ти хареса.Ок!Виждам ,че вече имаш по сдържан тон,за това и аз виждаш културно ти отвръщам.Спор няма идеята да го има е заради това,но наистина при някой го няма.НЕка не пълним темата дано който има проблем със стъклата си го реши

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам за годината,защото колегата Мирослав доста бързо отхвърли варианта за микро ключетата,а ТТ-ата от 98,99 и част от 00г имат доста проблеми с електрическото изпълнение.

А за вратата поясних,какво имат предвид,защото момичето каза че не разбира какво общо има със стъклото (поне с такова впечатление останах) :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам за годината,защото колегата Мирослав доста бързо отхвърли варианта за микро ключетата,а ТТ-ата от 98,99 и част от 00г имат доста проблеми с електрическото изпълнение.

А за вратата поясних,какво имат предвид,защото момичето каза че не разбира какво общо има със стъклото (поне с такова впечатление останах) :hilezh:

Колегата Милослав, не е отхвърлил доста бързо тази опция :gruebel:

...

Кажи ми като се отваря вратата с не работещото стъкло, светва ли лампата в купето?

Също така one click опцията за отваряне и затваряне на прозорците работи ли?

Ето тука се опитах да заведа нещата към проверка на симптоми за микро ключе, но не стигнахме до никъде :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си насочил момичето, обаче има още един малък проблем :bia: това с плафона в купето също е доста относително защото ако колата е от годините които съм изброил, то е много вероятно да страда и от странно поведение на плафона :wall:

При моята много рядко се случва,но понякога като отворя вратата- стъклото пада но плафона не светва...но е хубаво и това да види :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това каква връзка има с проблема :lol: На мен ми показва и за двете врати.

Питам, понеже аз имам подобен проблем, и в моя случай нито пада стъклото, нито показва, че вратата е отворена, т.е. изобщо не стига информацията до компютъра. Ако отключа колата и отворя само тази врата, след малко се самозаключва, защото компютърът не е отчел влизането.

Ходих в сервиз Мегатрон и оттам ми казаха (и показаха), че е микроключето. И също, че е непоправимо, т.е. трябва да си купя ново... някъде към 300 кинта е, но засега ме мързи и не съм го поръчвал, а и е някаква дреболия общо взето това.

Иначе зимата понякога като е много студено и се обледят стъклата, пак не слизат при отваряне - влизат в някакъв авариен режим.

Та кой знае... най-добре Цвети да отиде при някой майстор и той ще ? каже какво и защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2000 година е , явно е от проблемните B):stupid: :stupid: ... май найстина ще трябва да се проверят тези микроключета , но ми се струва че няма да са те щом дава информация при отварянето на вратата , да не е нещо по самия механизъм...може би ??!??!?! :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...