Jump to content

ТТ падане на стъклата


tsveti4kaaa

Recommended Posts

здравейте ! от няколко дни съм горда собственичка на ТТ, но имам еди въпрос който много ме гложди ! ТТ-то ми е купе....въпросът ми е трябва ли стаклата ми да падат при отваряне на вратите както падат при кабриото ? За няколко дни се изредиха много разбирачи , едни ми обясняват , че трябва да падат , други че не трябва , та реших да се допитам до хора който са по наясно ??!?!?!? Благодаря предварително :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

падат около 1 пръст...за кабриото знам че е задължително...но при купето как стоят нещата ? На моята не падат...та се чудя проблем ли имаме или просто това е само за кабриото ? ......

Редактирано от tsveti4kaaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на срещата в Плевен вчера това обсъждахме на една А7, че всички коли на които стъклото е без рамка отгоре така пада по малко за да се освободи вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката. От около 2 седмици и аз съм с такова ТТ.

По твоя въпрос :

Стъклата ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да падат с около 1 см , защото нямаш рамка на стъклото и те опират директо в уплътнението , и по този начин го предпазва за да не го наранява, а и за да прилепва по-добре, когато вратата се затвори. При мен и двете стъкла падат.

Не знам обаче кое управлява тази им функция ... да не би да са бушони или някой компютър :hilezh: .

Закарай я да ти направят една диагностика ... ако си от СФ звънни на Васко - 0889 278 345 - той ще ти свърши работа.

Успях и очаквам да споделиш какво се е оказало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за падането не съм сигурен при отварянето, не съм забелязал на мойта, ще трябва. но при затварянето да, и то не само заради гуменото оплътнение, но и заради въздушното налягане вътре, след като затвориш вратата, забележете че като отворите и затворите багажника, стъклата пак падат и се вдигат, за да може въздуха да излезне, всичко най :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато вратата на коя да е кола е без рамка и е с ел стъкла задължително падат иначе при затваряне на съответната врата ръскуваме да се СтРоШи заветният прозорец от ударът или налягането на въздуха в купето тъй като няма опора която да го крепи. Без значение дали е кабрио или купе при вдигнат гюрук или твърд покрив е все едно купе :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз съм бивш собственик на такава кола.

Стъклата задължително падат при отваряне и да се качват след затваряне на вратата.

Ще ти дам линк, където ще е описано какво трябва да направиш, за да си си сигурна че си изключила най-вероятната причина - смяна на аку на колата.

I got a problem with those windows from few days ... I was scared from similar scenario in the winter here' date=' but suddenly from few days my drivers window is not going down upon opening, neither up upon closing. It stays on closed position all the time.

[/quote']

You could try the window reset as a first option. This fixes some intermittent problems, may fix it.

How to do it...

- Ignition on

- Windows all the way down

- Windows all the way up, let go of switches

- Push them up again and hold for 3-5 seconds

- Ignition off

Hope this helps. You may have to try this a few times before it works though. (and some say, do it with both doors open for better results!)

Saj

Даваш на контакт, сваляш с копчето надолу прозореца, вдигаш прозореца нагоре.

Пускаш копчето.

Натискаш копчето и го задържаш нагоре все едно затваряш, вече затвореното стъкло. Задържаш за около 5-6 секунди.

Изключваш контакта.

Дай информация какъв мотор е, колко кончета и снимки няма да откажем.

Пиши да кажеш дали е сработило.

Редактирано от Милослав
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори :P))...явно имам проблем със стъклата :)((.....ТТ-то ми е 180 кончета ,много запазено и май е на реални километри ...113 хиляди , черничко с черна кожа , S line , още не мога да споделя впечатления повече понеже не е регистрирано ....само му слушам гласеца на място от няколко дни , утре ще видим какъв е проблема със стъклата и ще споделя...а снимки ще има до няколко дни ! А межо другото и чейнджъра ми нещо не работи :bia: ...ама по спешно е да оправим прозорците...все пак по-добре без музика ,отколкото без стъкло...особено през зимата ;):bia::P:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори :)))...явно имам проблем със стъклата :(((.....ТТ-то ми е 180 кончета ,много запазено и май е на реални километри ...113 хиляди , черничко с черна кожа , S line , още не мога да споделя впечатления повече понеже не е регистрирано ....само му слушам гласеца на място от няколко дни , утре ще видим какъв е проблема със стъклата и ще споделя...а снимки ще има до няколко дни ! А межо другото и чейнджъра ми нещо не работи :hilezh: ...ама по спешно е да оправим прозорците...все пак по-добре без музика ,отколкото без стъкло...особено през зимата :lol: :lol: :lol::stupid:

Това, което писах пробва ли го?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега видях, и мойте падат при отваряне на вратата, както ти казаха цветичке, ресетни ги и сигурно проблема ще се оправи :stupid::hilezh:

това не е ресетване а се води ОБУЧЕНИЕ НА БЛОКОВЕТЕ ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА СТЪКЛАТА /по АУДИстки/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А межо другото и чейнджъра ми нещо не работи :angry: ...ама по спешно е да оправим прозорците...все пак по-добре без музика ,отколкото без стъкло...особено през зимата :lol::musik::angry::lol:

Моят чейнджър работи само с оригинални дискове.Като сложа записван на PC (ауидио формат), ми изписва Err на дисплея.А иначе прозорецът(левия) работи ли си нормално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново , не стана с обучението , явно проблема е другаде... дясното си пада, но лявото не .

Много рядко дефектират микро ключетата, но ракова не съм правил и не съм сменял такова.

Сигурна ли си че стъпките, които правихте са правилни?

Много рядко се среща дефекта за който ти говоря и някак си не мога да повярвам че е от него ...

Според мене опитайте на отворена врата отново.

Редактирано от Милослав
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пробвам и на отворена врата...дано да стане :hilezh:

а иначе как мога да разбера дали е този дефект който казваш ??!?!?!? :hilezh: дано да не е сериозно......

А чейнджъра от днес проработи , като се изчистиха грешките...обаче при мен е обратното не чете оригинални дискове :)B);) само записвани и то не всички :Д ......моята кола май се е ПОБЪРКАЛА :flehan::) :) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пробвам и на отворена врата...дано да стане :hilezh:

а иначе как мога да разбера дали е този дефект който казваш ??!?!?!? :) дано да не е сериозно......

А чейнджъра от днес проработи , като се изчистиха грешките...обаче при мен е обратното не чете оригинални дискове :hilezh::)B) само записвани и то не всички :Д ......моята кола май се е ПОБЪРКАЛА ;):);):flehan:

Ами трябва да попрочета из други форуми за микро ключето.

Колата си ти е екстра ... Само трябва да си сигурна че това е опитано.

Ако не си сигурна ти, дай на някой момък да го свърши, но следвайте тоя алгоритъм.

Баси като се сетя колко се бях ядосал на моята като го правеше това и после щастието дето ме обзе след като го оправих, чак до Витоша я качих да види малко сняг :)

Има и друг момент - аз карах две коли тогава, когато ТТ-то не го бях карал известно време, а това беше зимата пак се появяваше проблема - така че прегледайте и акуто на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да да...аз накарах четири човека да пробват....за всеки случай ...ама не .... казаха ми че можеби трябва да се смени бравата :zustimm::zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от смяна на цялата брава, ще потърся инфо да видя дали ще изскочи нещо ...

На другата врата имаше ли проблем или не? Демек въобще сработило ли е някъде това, което ти написах?

Кажи ми като се отваря вратата с не работещото стъкло, светва ли лампата в купето?

Също така one click опцията за отваряне и затваряне на прозорците работи ли?

Редактирано от Милослав
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от смяна на цялата брава...

И аз мисля така.Днеска се загледах по-подробно в тая "функция" и установих, че на дясната врата от 10 отвряния/затваряния, 5 пъти пада, 5 не.На лявата от 10 - 8 пада, 2 не.Колата я имам от 4г. и двете врати се ползват активно пък стъклата още не са станали на сол.Според мен, по-важно е да прибират плътно до горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...