Jump to content

Нестабилни обороти на Audi A4 1.8T Quattro


Plamen Borisov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От известно време ми се появи много странен проблем. Когато запаля колата, оборотите падат докъм 500 и понякога изгасва, а понякога ги стабилизира, като пробвам да ги оправя с газ колата се дави започва да се колебае какво да направи или изгасва или след претрисане се изфорсирва. Другия проблем, е че не иска да държи стабилни обороти на празен ход, играят между 500-900. Още по-интересното е че го прави само на бензин, на газ го няма(поне за момента, до скоро беше обратното). Газовата я имам от около 4000км.. Дроселовата клапа е нова оригинална(на около 20000км), дебитомера и той.

Май друго не се сещам засега.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам газова, но имам същия проблем ! Минах диагностика, няма грешки, мислех да не е от дросел, но ти казваш, че твоята е сменяна скоро...ако случайно оправиш проблема непременно пиши в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам газова, но имам същия проблем ! Минах диагностика, няма грешки, мислех да не е от дросел, но ти казваш, че твоята е сменяна скоро...ако случайно оправиш проблема непременно пиши в темата.

Стига да разбера от какво е ще пиша веднага.

Пропуснах да кажа, че няма грешки и че проблема с оборотите след паленето си го имаше и преди да сложа газовата. Нестабилните оборорите на празен ход се появиха скоро, но мисля че е просто съвпадение с газовата, но не знам вие кажете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен на проблем с дросела ми прилича или някакво маркуче за въздух. На ВагКом закачал ли си я, за да видиш каква грешка прави?

Ако нямаш под ръка откачи акумулатора за няколко минути, после като я покараш 20-тина километра би трябвало да е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен на проблем с дросела ми прилича или някакво маркуче за въздух. На ВагКом закачал ли си я, за да видиш каква грешка прави?

Ако нямаш под ръка откачи акумулатора за няколко минути, после като я покараш 20-тина километра би трябвало да е по-добре.

Закачал съм я на Vag-Com всичко е нормално, няма грешки. И аз я закачах ходих и на друго място за всеки случай да не пропускам нещо, но и хората ми казаха че всички стойности са нормални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имам подобен проблем само че при мен само си играят в много малки граници от порядъка на 30-50 оборота ....коеото много ме дразни .... и единственото което се сещам че някоя от бобините ми заминава :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

И аз се сблъсквам със същия проблем. Колата е А4 1,8Т Куатро АЕБ мотор. Забелязвам, че когато е студена и времето е влажно / или вали/ на празен ход оборотите ми играят между 500-900 в момента в който загрее се оправят нещата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък наскоро ми се случи подобно нещо - като запаля, лампата на ESP-то не изгасваше и колата самичка си губеше обороти, независимо дали натискам педала на газта или не. След като ми го направи 2-3-4 пъти се ядосах, откачих акомулатора, изчаках 20-30 секунди, закачих го и до сега (да чукна на дърво) такъв проблем не съм имал :gruebel: Знам че малко ми е офф поста, ама викам да си излея мъката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То както е тръгнало всички си изливаме мъката ... Някой правил ли е някакви опити да отстрани проблема и да каже резултат? Аз принципно съм сменил свещи, ламбда сонда, дросела е чистен и вчера профилактично му пуснах и една адаптация! От два три дена няма проблеми, но ще изчакам да завали пак и ще видим :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...