Jump to content

A4 25.tdi avant quattro


bamzebg

Recommended Posts

Здравейте колеги.

От два дни съм собственик на А4 2.5 тди quattro avant 2003година с AKE мотор.Макар че да изчетох доста негативи за този двигател все пак го взех.Искам да ви питам с какво масло ще препоръчате да се кара колата?Също така ако може да ми кажете на колко км е препоръчително да се сменя ангренажа?Ако съм объркал раздела се извинявам предварително,все пак съм нов във форума.Благодаря предварително за отговорите.

Поздрави!

Редактирано от bamzebg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква е разликата между AKE/BAU/BDK?

моето е а4 awx и ползвам от както съм го взел 50 000км го карам с мобил 5/50 ремък гейтс ролки ина! чипосъл съм си го! не ми бута масло !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AKE е с обикновени кобилици, ковани валове и като цяло страдат от износването на последните.

BAU е с ролкови кобилици, кухи валове, със стоманени пръстени на местата, където контактуват с кобилиците и се водят за "излекувани" от горната болест.

За BDK - нямам никакви наблюдения, не съм се докосвал даже до такъв...

Ако някой има желание - мога да снимам кобилиците на AKE и BAU, щото днес докато рових из частите и намерих тези кобилици от предишни ремонти на два Олроуд-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ви питам с какви гуми си карате куатро автомобилите?Според вас проблем ли е да сложа гуми карани около 3000км на старата шестица с предно на куатрото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем е, когато гумите са с различни размери, т.е. 205/55/16 на единия мост и 215/55/17 на другия... Разликата може и да не е толкова голяма, но пак е проблем. или казано с други думи, и четирите гуми трябва да са с еднакъв размер, примерно 205/55/16, или 225/50/17 и т.н.

Това, че са карани на друга кола... не мисля, че е проблем, освен ако едната двойка не е прекалено изтрита...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да ти е честита!!!

Аз съм с АКЕ и съм много доволен.

Наскоро и аз сменях масло взех си оригинално ВАГ за 110лв. 5л.

Относно гумите аз сега сложих зимни от старата ми кола която беше с предно

никакви проблеми!!

И ако не е тайна кви пари ти стъпи че съм любопитен? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тука ми излезе 12к лева,но са сменени дискове и накладки.Също има и застраховки каско и гражданска платени до септември 2012 и технически преглед пак до тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си взех преди месец този модел и ми се върза толкова, но без препорачителното обслужване. Когато я взех не бях чел достатъчно ( даже изобщо) за този модел, но се надявам да съм от малкото късметлии с този мотор :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Снимки утре ще кача.Все пак някои да препоръча марка масло и филтри?

Бамзе, дай снимки плс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не ми се получава със снимките.Някой ако иска мога да му пратя да ги качи.

Редактирано от bamzebg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...