Jump to content

Масло за 2.0 16V ACE двигател


Recommended Posts

С Титан съм сменял масло на скоростна кутия и ефекта бе.... невъзможност за включване на предавки <_<

Веданага го замених с Кастрол и нещата си дойдоха на мястото B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 117
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Трансмисионно Титанче не съм ползвал, но двигателно за старата 208 му приляга идеално.

Сега се заглеждам по MOTUL 5W-30 X-clean+ C3 8100 , CASTROL EDGE 5W30 или MOBIL 1 ESP FORMULA 5W30 <_<

Но някак си Кастрол-а не ме влече и май ще заложа на Мобил 1

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глупости на търкалета, че го гори колега, градски легенди, говорим за 5в -30, слагай без да се притесняваш, поне ще направиш опит и ще видиш как е. бих ти препоръчал да си купиш от немския ибей, поне има повече шанс да е оригинално, ако те интересуват повече подробности, пиши ми, всичко най :dance:

Изрично ти го написах, но пак ще повторя - "немския" ИБАЙ е най-измамният сайт - нямаш нито представа кой е насреща, нито откъде ги взима тея масла. Нищо! Шанс има да е оригинално, но цената на такова няма да ти хареса.

Не знам защо - сега гледам още едни се извъдили със супер евтин Кастрол - абе хора - въртят си ви на въдицата и вие сами викате хоп и скачате. Ако е Кастрол - не е евтин истинския и няма да бъде. За 64-65 лв 5 л е всичко друго, но не и Кастрол. Който иска да се набутва още - негова си е колата. Интересно докато се наиграете колко още хора ще правят тотал ремонт на моторите си.

Емо ви го каза - поредния нелегален цех за бутилиране! Как мислите? Последното дето го четох направо ме разби - сключихме сделка и внесахме на много добра цена! Каква сделка бе хора, Кастрол да не са арабите на Козлодуй и Симеон. Ако Ауто +, Ауто Хелп пласират хиляди литри масла. Съответно ползват сериозни отстъпки. Някой внесъл с бус, друг незнам си как - колко ще е отстъпката на 1 бус ако е истинско масло, и колко за 1-2 тира седмично? Да попитам само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече чета темата толкова повече започвам да се плаша :D То излезе че 90% от пазара на масла е зает от ментета , скоро трябва да сменям на моята и си взех МОТУЛ на добра цена :D И вече се чудя дали ще имам смелостта да го сипя :bia: Хубавото е поне , че знам как ми работи мотора и че сутрин дори и да е студено не тракат повдигачи + това имам и трите уреда и знам при какви градуси какво налягане на маслото държи мотора , и не го гори . Та ако е скапано маслото би трябвало по тези признаци да го усетя и да реагирам навреме :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изрично ти го написах, но пак ще повторя - "немския" ИБАЙ е най-измамният сайт - нямаш нито представа кой е насреща, нито откъде ги взима тея масла. Нищо! Шанс има да е оригинално, но цената на такова няма да ти хареса.

Не знам защо - сега гледам още едни се извъдили със супер евтин Кастрол - абе хора - въртят си ви на въдицата и вие сами викате хоп и скачате. Ако е Кастрол - не е евтин истинския и няма да бъде. За 64-65 лв 5 л е всичко друго, но не и Кастрол. Който иска да се набутва още - негова си е колата. Интересно докато се наиграете колко още хора ще правят тотал ремонт на моторите си.

Емо ви го каза - поредния нелегален цех за бутилиране! Как мислите? Последното дето го четох направо ме разби - сключихме сделка и внесахме на много добра цена! Каква сделка бе хора, Кастрол да не са арабите на Козлодуй и Симеон. Ако Ауто +, Ауто Хелп пласират хиляди литри масла. Съответно ползват сериозни отстъпки. Някой внесъл с бус, друг незнам си как - колко ще е отстъпката на 1 бус ако е истинско масло, и колко за 1-2 тира седмично? Да попитам само.

колега, поемам риска да си купя от там, от колкото от тук, "оригинално" от турция. аз балкански бози не искам. много хора са го купували това масло от там, и като гледам оплаквания няма. друг е въпросът, че по принцип, оригиналното масло на кастрол и мобил и т.н. във германия, редовно можеш да го намериш на цени между 30 и 50 евро, в зависимост от кои магазини пазаруваш. като гледам, продавачката е немкиня, от малак град до щутгарт, регистрирана е по ддс и т.н. дали ще внася фалшиво? друг е въпросът, ако е хванат, какво ще и се случи? наемат ли се хора да внасят и бутилират, фалшиво масло в германия? след като цените, не са чак толкова с разлики от оригиналното? също гледам, че и продава и доволно количество масло. защо да не сключи сделка с рафинерята или някой голям доставчик и да си го препродава, примерно на ниска печалба? предпочитам, масло изпратено от там, отколкото от тук "оригинално", без да знаеш от къде е, и като попиташ, пак не ти казват, всичко най :bia:

Редактирано от wolff1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изрично ти го написах, но пак ще повторя - "немския" ИБАЙ е най-измамният сайт - нямаш нито представа кой е насреща, нито откъде ги взима тея масла. Нищо! Шанс има да е оригинално, но цената на такова няма да ти хареса.

Не знам защо - сега гледам още едни се извъдили със супер евтин Кастрол - абе хора - въртят си ви на въдицата и вие сами викате хоп и скачате. Ако е Кастрол - не е евтин истинския и няма да бъде. За 64-65 лв 5 л е всичко друго, но не и Кастрол. Който иска да се набутва още - негова си е колата. Интересно докато се наиграете колко още хора ще правят тотал ремонт на моторите си.

:D :D :D

Викаш дай да пълним гушите на "официалните" вносители :)

Верно много хора вият като кучета откакто сме в европейския съюз, ама тва е положението.

Аз ся например, като си имам всички документи + разрешение от митницата /подава се такова преди всеки внос от ЕС/ + платена продуктова такса, дали съм внесъл с бусче или не.

Е не е като да ида да прекупя от Аутохелп 5 туби като са на промоция на -45% и да ги платя на края на месеца, малко по-трудно е, ама така може да правиш цени.

Хубавото от цялата работа е, че все повече фирми настъпват та да се нормализират цените, защото цена от 84 лева за 4 литра 10W40 е смехотворно висока и никъде в европейския съюз няма такова безобразие.

Пък вие си говорете колкото искате. Другото хубаво е, че съвсем скоро до 1-2 години малките магазини "прекупвачи" от фирми като АутоХелп, Ауто 1, Плюс и т.н ще изчезнат напълно и ще останат само сериозни фирми с нормални цени. Крайната цена ще падне, а най големите отстпки ще са 25%. Клиентите ще ходят да си купуват от тях , а не от знайни и незнайни "търговци" с фирми с капитал 9 лв.

Общо взето крайния клиент ще бъде все по-доволен откъм цени и качество като е отворен пазара, а не монопол. Успех на всички търговци, продаващи много :D

оригиналното масло на кастрол и мобил и т.н. във германия, редовно можеш да го намериш на цени между 30 и 50 евро, в зависимост от кои магазини пазаруваш.

Не е ве колега ти луд ли си? За да е оригинално трябва да струва минимум двойно или тройно даже :bia::D :D

Нали трябва да мине през 10 прекупвачи, всеки да сложи % в джоба и тогава да е оригинално, а в цяла европа "глупаците" да карат с такова на 1/2 цена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм купвал Мотул 8100 5/40. С доставка и ДДС от Англия ми излезе под 11.80лв/л, при паунд под 2.20. Купих 50л. Исках да купя от Мотул.ко.ук, но те ме препратиха към опиойлс.

От тях сме купували и Кастрол 10в60 - сипано на М-ка не дава проблеми.

Същият сайт дава цена 10лв/л без доставка за Кастрол Магнатек 10/40.

И те ли като Владо (АЦЕ) продават само ментета ?

Как може при стоки, където отстъпките са до 40-50% (при промоция), цената да е ориентир за нещо.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D :D :D

Викаш дай да пълним гушите на "официалните" вносители :)

Верно много хора вият като кучета откакто сме в европейския съюз, ама тва е положението.

Аз ся например, като си имам всички документи + разрешение от митницата /подава се такова преди всеки внос от ЕС/ + платена продуктова такса, дали съм внесъл с бусче или не.

Е не е като да ида да прекупя от Аутохелп 5 туби като са на промоция на -45% и да ги платя на края на месеца, малко по-трудно е, ама така може да правиш цени.

Хубавото от цялата работа е, че все повече фирми настъпват та да се нормализират цените, защото цена от 84 лева за 4 литра 10W40 е смехотворно висока и никъде в европейския съюз няма такова безобразие.

Пък вие си говорете колкото искате. Другото хубаво е, че съвсем скоро до 1-2 години малките магазини "прекупвачи" от фирми като АутоХелп, Ауто 1, Плюс и т.н ще изчезнат напълно и ще останат само сериозни фирми с нормални цени. Крайната цена ще падне, а най големите отстпки ще са 25%. Клиентите ще ходят да си купуват от тях , а не от знайни и незнайни "търговци" с фирми с капитал 9 лв.

Общо взето крайния клиент ще бъде все по-доволен откъм цени и качество като е отворен пазара, а не монопол. Успех на всички търговци, продаващи много :D

Не е ве колега ти луд ли си? За да е оригинално трябва да струва минимум двойно или тройно даже :bia::D :D

Нали трябва да мине през 10 прекупвачи, всеки да сложи % в джоба и тогава да е оригинално, а в цяла европа "глупаците" да карат с такова на 1/2 цена

мдам, преди 4 мес. като бях, в една бензиностанция си видях, мобил 5-30 за 50 евро, 5 литра. същото такова на кастрол на същатата цена в друга, само че забравих как се казваше, май беше на арал. като се има предвид че там, дерат яко и може би, това е най високата цена на пазара, защо да няма, доста такива продавачи, които да го продават на ниски цени в ибей. става въпрос за много такива, говорим в немския, които като гледам общо взето си продават, тонове на седм. дали всички са фалшиви и дали ако са, немската полиция или данъчни, няма да направят нещо по въпроса? съмнява ме.

п.с. да не говорим за безбройните разпродажби по магазини, където редовно можеш да си купиш кастрол, за по 20-30 евро, тогава те на какви цени го взимат? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я как сте се разпалили, вземете ми коментирайте

http://www.groupautointernational.com/suppliers/suppliers.html

и това

http://www.atr.de/index.php?id=139

това, какво общо има със цените на маслата в германия колега, и какви са цените на маслата на ауто + за тук? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо - сега гледам още едни се извъдили със супер евтин Кастрол - абе хора - въртят си ви на въдицата и вие сами викате хоп и скачате. Ако е Кастрол - не е евтин истинския и няма да бъде. За 64-65 лв 5 л е всичко друго, но не и Кастрол. Който иска да се набутва още - негова си е колата. Интересно докато се наиграете колко още хора ще правят тотал ремонт на моторите си.

Не знам кой на какви въдици скача, ама при цена 65лв. на Кастрол-а, това е "само" с около 100 и няколко процента надценка/подчертавам надценка, не печалба/.

Имам приятел, който отговаря за вноса на масла в една фирма/внасят огромни количества/ и имам представа колко реално струва една туба, ама внесена отвън, а не прекупена от тукашния дилър.

Вносителите в БГ, ако не си сложат поне едни 300% отгоре, то те не са работили. :bia:

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това, какво общо има със цените на маслата в германия колега, и какви са цените на маслата на ауто + за тук? :bia:

Това се "организациите" контролиращи бг. пазара.

Има и още една но тя е източно насочена.

Редактирано от shwepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се "организациите" контролиращи бг. пазара.

мен ме интересува, крайна цена колега, не ме интересува, какви организаций, какви пазари контролират, живи и здрави да са, всичко най им пожелавам :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво те точно те интересува че един продава на клиентска цена под доставната на друг ли? Много от вносителите печелят основно от бонусите и затова си позволяват 45% отстъпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарежи ги, Иво, те ще си останат непросветени колкото и да наливаш. Няма как група като ГАУИ, която продава милиони литри по цял свят да купува Кастрола по-скъпо от група дребни тръговци в БГ, които я продадат 20 - 30 000 л всичките за година, я не.

Тия 300% надценка ги е имало преди наистина, сега печалбите на големите трудно надхвърлят 20%. Защото маса неща се продават с отстъпка. Какво значение има че тубата 4 л е 84 лв, като почти никой не я купува на тази цена?

Не знам кой на какви въдици скача, ама при цена 65лв. на Кастрол-а, това е "само" с около 100 и няколко процента надценка/подчертавам надценка, не печалба/.

Имам приятел, който отговаря за вноса на масла в една фирма/внасят огромни количества/ и имам представа колко реално струва една туба, ама внесена отвън, а не прекупена от тукашния дилър.

Вносителите в БГ, ако не си сложат поне едни 300% отгоре, то те не са работили. :bia:

Тая работа с "една фирма" не става брат, кажи коя е. Ние говорим за конкретни вносители и конкретни цени!

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ме интересува, крайна цена колега, не ме интересува, какви организаций, какви пазари контролират, живи и здрави да са, всичко най им пожелавам :D

Разбира се, че не те интересува, затова има много шарани за ловене, защото важна е цената, а не какво има в тубата. Като ти кажат, че е Мотул-че, истинско, от Германия, на супер евтинко, естествено е да лапнеш. А после - тракат ми повдигачите, налягането на маслото ще пръсне мотора на празен ход. Айде :bia:

Гледам Влади пак е сменил колицата с по-нова и убава, явно търговията с евтин Кастрол и Мотул е доста просперираща и бая парички се трупат. На чий гръб обаче? С тези цени и отстъпки дето даваш брат, маслото ми се струва да е от собствен източник.

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво те точно те интересува че един продава на клиентска цена под доставната на друг ли? Много от вносителите печелят основно от бонусите и затова си позволяват 45% отстъпка.

интересува ме, като ида във ауто +, да ми продадат масло, кастрол едж 5-30 за 100 лв. 5 литра, а не за 150 или 160, сега разбра ли? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнахме да си мериме пишките ли е аз пък имам законно /и генен тест го доказа/ едно дете тоест може да ми е малка но работи.

Спрете с глупостите че като го гледам отдолу ауди близнака на ББ трибуквеника е долу и ще ни мачка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че не те интересува, затова има много шарани за ловене, защото важна е цената, а не какво има в тубата. Като ти кажат, че е Мотул-че, истинско, от Германия, на супер евтинко, естествено е да лапнеш. А после - тракат ми повдигачите, налягането на маслото ще пръсне мотора на празен ход. Айде :bia:

колега, аз да съм казал че съм купил мотул от тук? айде ако искаш, за пробно, ще отидем с теб до германия, купуваме 1 бутилка, каквото масло повелаеш, директно от вносител или бензиностанция или от където искаш и 1 от ибей, отиваме на лаборатория и даваме да се проверят. ако има разлика, аз ти плащам, всичките разности, така става ли? :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая работа с "една фирма" не става брат, кажи коя е. Ние говорим за конкретни вносители и конкретни цени!

Аз казах две фирми - От Мотул-Англия ме насочиха към Опи-ойлс. Коментирай тогава техните цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересува ме, като ида във ауто +, да ми продадат масло, кастрол едж 5-30 за 100 лв. 5 литра, а не за 150 или 160, сега разбра ли? :bia:

Защо и кой си ти за да ти го продадат на тази цена

НА ЕТИКЕТА НА КАСТРОЛ ИСТИНСКИЯ ПИШЕ ОТЗАД КАТО ГО ОТЛЕПИШ КЪМ КОЙ В БЪЛГАРИЯ ДА СЕ ОБЪРНЕШ АКО ИМАШ ВЪПРОСИ И КОМЕНТАРИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересува ме, като ида във ауто +, да ми продадат масло, кастрол едж 5-30 за 100 лв. 5 литра, а не за 150 или 160, сега разбра ли? :D

Е ти може да искаш като идеш в Инголщадт да ти подарят и някое Ауди новичко. Ама как да стане? То у нас всичко живо само кредити и промоции гледа, как да станем нормална държава и всеки да си плаща колкото-толкова, като в белите страни. Там оставяш колата в сервиза и отиваш да бачкаш, а не киснеш по форумие цял ден да търсиш най-тънката оферта. Накрая всички печелят. У нас - всички сме само губещи. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...